İÇ HABERLER
okuma süresi: 4 dak.

Ahmet Savaşan, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladı

Ahmet Savaşan, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladı

UBP Milletvekili Ahmet Savaşan, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yayınladığı mesajda, "Geleceğin güvencesi eğitime, eğitim ise öğretmene dayalıdır” dedi.

Yayın Tarihi: 24/11/22 16:25
okuma süresi: 4 dak.
Ahmet Savaşan, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladı
A- A A+

Kıbrıs Sağlık Turizmi Konseyi Başkanı, Ulusal Birlik Partisi (UBP) Milletvekili Ahmet Savaşan, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla mesaj yayınladı.

Öğretmenler günü dolayısıyla mesaj yayımlayan Kıbrıs Sağlık Turizmi Konseyi Başkanı, Milletvekili Dr. Ahmet Savaşan, 24 Kasım’ın, hepimizi yetiştiren öğretmenlerin değerlerini daha iyi anlamak için önemli bir fırsat sunduğuna dikkat çekti.

Öğretmenlerin Koronavirüs salgını sürecinde, yüz yüze iletişim yanı sıra uzaktan öğretim araçlarını etkin bir şekilde kullanarak, öğrencilerimizin eğitim-öğretim süreçlerinde kayıp yaşamaması için büyük bir özveriyle çalıştığına işaret eden Ahmet Savaşan, “Çocuklarımızı geleceğe en iyi şekilde hazırlayarak onları; iyiye, güzele, aydınlığa ve bilgiye ulaştıran öğretmenler, ülkemizin yüksek uygarlık düzeyine çıkması, iyi yetişmiş, donanımlı bir neslin oluşması gibi kutsal bir görevi yerine getiriyorlar” ifadelerini kullandı.

“GELECEĞİN GÜVENCESİ EĞİTİME, EĞİTİM İSE ÖĞRETMENE DAYALIDIR”

Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "geleceğin güvencesi sağlam temellere dayalı bir eğitime, eğitim ise öğretmene dayalıdır" dediğinin altını çizen Ahmet Savaşan, “bu anlayış çerçevesinde eğitime gereken ilginin gösterilmesi, toplumun her kesimine nitelikli eğitim imkanlarının sunulması, çağdaş medeniyetler seviyesini aşabilmenin kaçınılmaz önkoşuludur. Kalkınmadaki en büyük rol, Atatürk'ün "irfan ordusu" olarak hitap ettiği gönüllere ve akıllara dokunan eğitim neferlerimize, öğretmenlerimize düşmektedir. Hiç şüphesizdir ki güçlü bir "irfan ordusu" da nitelikli bir eğitim sistemi ile mümkündür. Tarihimizi inceleyenler bilir ki insanımız, ilime, ilim ve irfan sahibi kişilere her zaman değer vermiş; bilim insanına, bilim öğretene, eğitim verene, bu uğurda ömür tüketene hürmette kusur etmemiş, eserinin üzerinde imzası olmayan yegane sanatkara sahip çıkmıştır” dedi.

“ÖĞRETMENLER, İSTİKBALİMİZİN TEMİNATI GENÇLERİN YOLUNU AYDINLATIYOR… “

Bu günün, Millet Mektepleri'nin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e Başöğretmenlik unvanının verildiği müstesna bir gün olduğuna dikkat çeken Savaşan, “Öğretmenlik mesleğine kendini adayarak, istikbalimizin teminatı olan genç nesillerimizin yolunu aydınlatan, yıllarca ülkemizin her köşesinde hiç bir şekilde yılmadan, yorulmadan bu kutsal görevi yerine getiren ve özveriyle çalışan bütün öğretmenlerimizin, öğretmen adayı öğrencilerimizin ve bilimin ışığında çağdaş bir dünya için çalışan ve daima ileriyi hedefleyen üniversitelerimizdeki öğretim üyesi ve görevlilerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü yürekten kutluyoruz. Başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş kıymetli öğretmenlerimizi de rahmet ve minnetle anıyoruz” ifadelerini kullandı.

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Levent Kutay
Levent KUTAY'dan
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Haberi Facebook'ta gör