2010 yılının girişimi "Ergün Oza Kahve" ve Yılın girişimcisi "Umut Oza"

loading
8 Ağustos, Cumartesi
£

9.52

8.60

$

7.29

2010 yılının girişimi "Ergün Oza Kahve" ve Yılın girişimcisi "Umut Oza"

2010 yılının girişimi "Ergün Oza Kahve" ve Yılın girişimcisi "Umut Oza"

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Genç Müteşebbisler (JCI) Derneği'nin (JCI-North Cyprus), "2010 yılı girişi" olarak "Ergün Oza Kahve"yi, "yılın girişimcisi" olarak ise Oza ailesi adına "Umut Oza"yı belirlediği bildirildi.

2010 yılının girişimi "Ergün Oza Kahve" ve Yılın girişimcisi "Umut Oza"
A- A A+

Seçici Kurul Başkanı Yücem Rasımoğlu tarafından yapılan açıklamaya göre, JCI, yılın girişimi ve girişimcisini belirlemeyi 11 yıldan beridir organize ediyor.

Açıklamada, ekonomi ağırlıklı sivil toplum örgütü temsilcilerinden oluşan Seçici Kurul tarafından yılın girişimi ve girişimcisinin belirlenmesinin, başarılı girişimcilik örneği gösteren, kurumsal sosyal sorumluluğu ile topluma pozitif katkı koyan kişilerin teşvik edilmesi ve onurlandırılması amacıyla gerçekleştirildiği ifade edildi.

Umut Oza'ya ödülünün Eylül ayında düzenlenecek baloda takdim edileceği ifade edilen açıklamada, ödülün özendirici yönünün önemli olduğu kaydedildi.

SEÇİCİ KURUL

Yılın girişimcisini belirlemek amacıyla KKTC Genç Müteşebbisler (JCI) Derneği'nin (JCI-North Cyprus) organizasyonundaki Seçici Kurul, Yücem Rasımoğlu (Başkan), Kıbrıs Türk Ticaret Odası'ndan Turgay Deniz, Kıbrıs Türk Sanayi Odası'ndan Hasan Onalt, Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği'nden Yakup Tel, İşadamları Derneği'nden (İŞAD) Polat Alper, İş Kadınları Derneği'nden Sercan Görgüner Bahçeci, Genç İşadamları Derneği'nden (GİAD) Gizem Çeliker Akandere, Kıbrıs Türk Otelciler Birliği'nden Esra Çelikeri, Kuzey Kıbrıs Yatırımcı İşadamları Derneği'nden Ilgın Kemaller, Hesap Uzmanları Birliği'nden Niyazi Akman, Yakın Doğu Üniversitesi'nden Özgü Bayraktar ve JCI Kuzey Kıbrıs'tan Burak Başel'den oluştu.

UMUT OZA KİMDİR?

2010 girişimcisi olarak belirlenen Umut Oza, 1971'de Gazimağusa'da doğdu. İlkokulu bitirdikten sonra babasının kurduğu imalathanede iş hayatına başladı. Ergün Oza Kahve'de çeşitli görevlerde bulunduktan sonra 2011 yılından itibaren şirketin direktörlüğünü yapmaya başladı. Umut Oza evli ve iki çocuk sahibi.

OZA KAHVE

Oza Kahve 1984 yılında Ergün Oza tarafından 15 metrekarelik bir imalathanede bir adet el yapımı kavurma makinesi ve değirmenle kuruldu. İlk yılın sonunda imalathane 30 metrekareye, üçüncü yılın sonunda 70 metrekareye çıkarıldı.

Buna paralel üretimde kullanılan makineler de artırılmaya başlandı. 1990'lı yıllarda İngiltere'ye ihracata başladı. 1995 yılında Gazimağusa Organize Sanayi Bölgesindeki halen üretimde olan fabrikasının temellerini atıldı. Bin 300 metrekare kapalı alan olarak inşa edilen fabrikanın 300 metrekaresi idari binadan, bin metrekarelik bölümü ise hammadde, stok, üretim ve personel odalarından oluşmaktadır.

Halen 10 kişiye istihdam sağlayan şirket, eğitim, satranç, spor ve çeşitli alanlarda sosyal sorumluluk bağlamında destek veriyor.

TAK

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer İÇ HABERLER