Farklı gelişen çocukların resimleri kartpostala dönüştürülecek

loading
5 Ağustos, Çarşamba
£

9.25

8.36

$

7.04

Farklı gelişen çocukların resimleri kartpostala dönüştürülecek

Farklı gelişen çocukların resimleri kartpostala dönüştürülecek

Özel Eğitim Vakfı (ÖZEV) ve KKTC Telsim işbirliğiyle, farklı gelişen çocukların yaptığı resimler, kendilerinin eğitim ve gelişimine katkı sağlamak üzere kartpostal şeklinde basılarak satışa sunulacak. İki kuruluşun ortak projesi çerçevesinde basılacak kartlar, bu sabah Başbakanlık'ta Başbakan İrsen Küçük'ün huzurunda basına tanıtıldı.

Farklı gelişen çocukların resimleri kartpostala dönüştürülecek
A- A A+

ULUBAY

Etkinlikte ilk sözü alan KKTC Telsim Genel Müdürü Ahmet Ulubay, sosyal sorumluluk projelerine verdikleri öneme değinerek, özellikle farklı gelişen çocuklarla ilgili projelere ayrı önem göstererek destek olmaya çalıştıklarını kaydetti.

ÖZEV'le, UNICEF kart projesinden ilham alarak geliştirdikleri bu proje çerçevesinde, farklı resimleri kartpostala dönüştürerek başta Telsim bayileri olmak üzere, çeşitli yerlerde satışına sunacaklarını anlatan Ulubay, bu kartları satın alacak vatandaşların sağlayacakları katkıların ilk etapta vakfın Özel Tanı Laboratuarı Projesi'ne kaynak oluşturacağını söyledi.

Telsim olarak daha sonrası için de vakfa sürekli kaynak oluşturmaya çalışacaklarını ifade eden Ulubay, bayramlarda ve özel günlerde bu kartların tercih edilmesi konusunda Başbakan İrsen Küçük'e desteğinden dolayı teşekkür etti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın, Gençlik ve Aile Merkezi'nin açılış davetiyelerinde bu kartları kullanacağına işaret eden Ulubay, kamu ve özel tüm kurum ve kuruluşlara verecekleri destek için şimdiden teşekkür etti.

GÖRSAY

ÖZEV Başkanı Ersin Görsay da, "Yılbaşından beri sürekli yanımızda hissettiğimiz özel bir kuruluş" dediği Telsim'le işbirliklerini, farkındalığın artırılmasına da katkı sağlayacak toplumsal bir projeyle dönüştürmeden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

ÖZEV'in, birlikte bir ucundan tutularak geleceğe taşınması gereken bir vakıf olduğunu belirten Görsay, 70'in üzerinde farklı gelişen çocuğa 22 profesyonel personel ve ülke insanının da katkılarıyla dünya standartlarında bir eğitim olanağı sağladıklarını anlattı.

Bu işin oldukça pahalı ve önemli bütçe gerektirdiğine de değinen Görsay, aldıkları tüm destek ve katkılara rağmen cari giderlerinin yüzde 50'sini bu tür organizasyonlardan sağlamak durumunda olduklarını anlattı.

Herkesten bu projeye katkı yapmasını beklediklerini ifade ederek bu tür projelerin yaygınlaştırılmasının önemi üzerinde duran Görsay, Başbakan'a da öncülüğü için teşekkür etti.

KÜÇÜK

Başbakan İrsen Küçük de, bu ortak projeyle yapılacak çalışmanın hayırlı bir amaca hizmet edeceğine işaret ederek her iki kuruluşu da kutladı.

Farklı gelişen çocukların eğitiminin masraflı olduğu ve özel durumlarından dolayı da titizlik gösterilmesi gerektiğini ifade eden Küçük, hem çocukların resimlerinin sergilenmesi, hem de gelir elde edilmesi ve ÖZEV'e mali kaynak yaratması açısından bu projeyi önemli bulduğunu ifade etti.

Bu çalışmanın toplum tarafından desteklenmesi ve devamının getirilmesinin de önemli olduğunu belirten Başbakan Küçük, bakanlıkların bayram, yılbaşı gibi özel günlerde bu kartları kullanmalarını sağlamak için karar da üretilebileceklerini söyledi.

TAK

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer İÇ HABERLER