Yorgancıoğlu'ndan UBP hükümetine döviz konusunda soru yağmuru

loading
9 Ağustos, Pazar
£

9.52

8.60

$

7.29

Yorgancıoğlu'ndan UBP hükümetine döviz konusunda soru yağmuru

Yorgancıoğlu'ndan UBP hükümetine döviz konusunda soru yağmuru

CTP Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu, yaptığı yazılı basın açıklamasıyla döviz kurlarındaki artışı değerlendirdi. Yorgancıoğlu, "İhtiyaçlarımızın büyük bir bölümünü de ithalat yolu ile karşıladığımız için tüketim mallarının fiyatlarının artacağı da göz önüne alınırsa toplumsal satın alma gücümüzün ve sonucunda yaşam kalitemizin de düşeceğini ifade etmek hiç de yanlış olmayacaktır" dedi. Açıklama şöyle:

Yorgancıoğlu'ndan UBP hükümetine döviz konusunda soru yağmuru
A- A A+

"Yaşadığımız birçok soruna bir yenisi daha eklendi. Geçtiğimiz günlerde döviz kurlarındaki yükseliş nedeni ile ülke ekonomimizin ve halkımızın yeni sıkıntılarla boğuşur olacağımız gün gibi aşikârdır. Döviz cinsinden borçlanıp ev veya araba alanlar ile okul taksiti ödeyenlerin borçlarını ödemekte güçlük çekeceği, küçük esnafın borçlarını ödemede zorlanacağı ve devlet ihalelerine girip kazanan yatırımcıların döviz nedeni ile artan malzeme fiyatları yüzünden zarar edecek olmaları önümüzdeki günlerin en büyük ekonomik sorunlarımız olacaktır. Zaten zor günler yaşayan ekonomimizin bir de döviz kurlarının yükselmesi nedeni ile durma noktasına geleceği apaçık ortadadır.

İhtiyaçlarımızın büyük bir bölümünü de ithalat yolu ile karşıladığımız için tüketim mallarının fiyatlarının artacağı da göz önüne alınırsa toplumsal satın alma gücümüzün ve sonucunda yaşam kalitemizin de düşeceğini ifade etmek hiç de yanlış olmayacaktır.

Bütün bunlar yaşanırken Hükümet yaşanması kaçınılmaz olan bu olumsuzluklar karşısında diğer sorunlarda olduğu gibi duyarsızlığını koruyor. Hükümetin Maliye bakanı ise iş olup bittikten sonra hükümetin ne tedbirler alacağını söylemiyor ama halkımıza akıl vermeye çalışıyor.
Türkiye Cumhuriyetindeki seçimlerden sonra döviz kurlarındaki yükselişin kaçınılmaz olduğu bilindiği halde Maliye ve Ekonomi ile ilgili Bakanlıkların gerekli uyarıları yapmamış ve önlemleri almammış olması UBP Hükümeti ile Bakanlarının beceriksizliği ve öngörüsüzlüğünün açık göstergesidir.

Hükümet esnafımıza, yatırımcımıza ve dövizle borçlananlara akıl vermeyi bırakmalı ve aşağıdaki sorulara yanıt vermelidir.

Hükümet yeni konutzedeler yaratmamak için ne yapmayı düşünüyor?

Hükümet taksitlerini ödemede zorluk çekenlere nasıl yardımcı olmayı düşünüyor?

Hükümet kendi iş yaşamını geliştirmek için borçlanan ve elindekini de kaybetmekle karşı karşıya kalan esnafımız için ne yapmayı düşünüyor?

Hükümet yıllardır alacaklarını ödemediği müteahhitlere yeni ihalelerde kur farkından doğan zararlarını nasıl bir yöntemle telafi etmeyi düşünüyor?

Yoksa UBP hükümeti bütün kesimlerin batması halinde ülkenin daha rahat yönetileceğine mi inanıyor?

Özkan Yorgancıoğlu

CTP-BG Genel Başkanı"

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer İÇ HABERLER