Maliye Bakanı Ersin Tatar'dan İskele Belediyesi'ne ziyaret

loading
8 Ağustos, Cumartesi
£

9.52

8.60

$

7.29

Maliye Bakanı Ersin Tatar'dan İskele Belediyesi'ne ziyaret

Maliye Bakanı Ersin Tatar'dan İskele Belediyesi'ne ziyaret

Maliye Bakanı Ersin Tatar İskele Belediye Başkanı Halil İbrahim Orun'a makamında bir nezaket ziyaretinde bulunarak kurumun yürütmekte olduğu projeler ve faaliyetler hakkında bilgi aldı. Ziyarette İskele ilçesinin sorunları ele alınırken, İskele'nin yakın gelecekte yürütülmekte olan projelerle KKTC'nin gözdesi olacağına vurgu yapıldı.

Maliye Bakanı Ersin Tatar'dan İskele Belediyesi'ne ziyaret
A- A A+

Ziyarette bir konuşma yapan Başkan Halil İbrahim Orun, Maliye Bakanını İskele belediyesinde görmekten duyduğu büyük memnuniyeti dile getirdi. KKTC'nin özelde de İskele'nin planlı ve programlı kalkınmasının artan bir ivme ile devam ettiğine dikkat çeken Başkan Orun, bölgedeki Turizm yatırımlarıyla ve TC Karayollarının yürütmekte olduğu yol çalışmalarıyla bölge ekonomisinin kalkınmakta olduğunu belirtti. Bölgedeki özel sektör yatırımlarının artmasıyla istihdam sorununun da çözüleceğine olan inancını vurgulayan Başkan Orun, hedeflerinin sosyal kültürel altyapısı ve ekonomik gücüyle İskele'yi KKTC'nin incisi olacak bir bölge konumuna taşımak olduğunu söyledi.

Ziyarette son sözü alan Maliye Bakanı Ersin Tatar ise KKTC'nin en stratejik ve önemli bölgelerinden biri olan İskele'de bulunmaktan duyduğu mutluluğu belirtti. İskele'nin KKTC'nin en süratli gelişen bölgesi durumunda olduğuna dikkat çeken Bakan Tatar, gözle görülür ve hissedilir gelişmeyi yerinde görmekten çok etkilendiğine vurgu yaptı. Yabancı yatırımcıların bölgede yatırımlarına devam etmesinin İskele bölgesinin geleceğine duyulan büyük güven ortamından kaynaklandığını belirten Bakan Tatar, Bafra Turizm bölgesindeki önemli yatırımların, gözde üniversitelerin (İTÜ, GAÜ, Çukurova Üniversitesi'nin) kampus kurma faaliyetlerinin, yol altyapılarının geliştirilmesi için yürütülen çalışmaların ve merkezi hükümet tarafından ihale edilen Savcılık ve Kaymakamlık binasının yapımının, bölgeye yapılacak yatırımlara özel bir motivasyon sağlayacağına dikkat çekti.

İskele kentinin yönetiminde 17 yıllık tecrübesiyle, her gün yenilen vizyonuyla ve uyumlu ekip çalışmasıyla görevde bulunan Başkan Halil İbrahim Orun'u yürekten tebrik eden Bakan Tatar, kurumun yerel yönetimlere model olacak sosyal, kültürel ve alt yapı projelerini yakından takip ettiğini belirtti. İskele'ye verdiği büyük hizmetlerinden dolayı Başkan Orun'a ve ekibine teşekkür eden Bakan Tatar, İskele'nin KKTC'nin gözbebeği olacağına inancını yineledi.

Konuşmaların ardından Başkan Halil İbrahim Orun tarafından, Bakan Ersin Tatar'a otantik hediye takdimi yapıldı.

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer İÇ HABERLER