Basın-Sen'in eğitim projesi, başarıyla tamamlandı…

loading
8 Ağustos, Cumartesi
£

9.52

8.60

$

7.29

Basın-Sen'in eğitim projesi, başarıyla tamamlandı…

Basın-Sen'in eğitim projesi, başarıyla tamamlandı…

Basın Emekçileri Sendikası'nın (Basın-Sen) Temmuz 2009-Temmuz 2011 tarihleri arasında planlanan görsel medyanın ihtiyaç duyduğu yetişmiş insan gücünü yaratmaya yönelik "Televizyon Kanallarında Çalışan Teknik Personelin Eğitilmesi" projesinin başarıyla tamamlandığı bildirildi.

Basın-Sen'in eğitim projesi, başarıyla tamamlandı…
A- A A+

Basın-Sen Yönetim Kurulu adına Sendika Başkanı Kemal Darbaz tarafından yapılan açıklamaya göre, proje, ülkede görsel medyadaki teknik eğitim ihtiyacı; buna bağlı televizyon kanallarındaki hizmet için eğitim ekseninde planlanan projenin önemli bir bölümü Avrupa Birliği (AB) finansmanıyla hayata geçirildi.

Proje kapsamında basın emekçilerine kamera, ışık, ses ve kurgu alanlarında birebir ve uygulamalı eğitim verildi. Hizmet içi eğitim kapsamında gerçekleştirilen projeye 12 kameraman, 10 montajcı, 7 ses teknisyeniyle 7 ışık teknisyeni olmak üzere toplam 36 kursiyere eğitim verildi.

Proje Yöneticisi Doğuş Çiftçioğlu yönetiminde başarıyla tamamlana projede kursiyerlere katılım belgeler, daha ilerde belirlenecek tarihte gerçekleştirilecek etkinlikte verilecek.

Eğitimlerin öncesinde ve sonrasında değerlendirme anketleri gerçekleştirilerek, verilen eğitimler sonrasında birtakım sonuçlara ulaşıldı. Anket sonuçları, kursiyerlerin eğitimlerden memnun kaldığını gösterdi.

Kursiyerlerle eğitim sonrasında belirli periyotlarda yeniden görüşmeler yapılarak, ulaşılan sonuçlar yeniden denetlendi. Bu görüşmelerde, kursiyerlerin edindikleri bilgileri, işlerlerinde kullandıkları ve çalışma arkadaşlarıyla paylaştıkları öğrenildi.

Basın-Sen açıklamasında, çok sayıda çalışan ve kursiyer bu tür mesleki eğitimlerin ilerde daha sık yinelenmesi talebinde bulunduğuna da dikkat çekildi.

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer İÇ HABERLER