Gazetecilere Yönelik AB Projesi programına KKTC'den 4 gazeteci katılacak

loading
5 Ağustos, Çarşamba
£

9.25

8.36

$

7.04

Gazetecilere Yönelik AB Projesi programına KKTC'den 4 gazeteci katılacak

Gazetecilere Yönelik AB Projesi programına KKTC'den 4 gazeteci katılacak

Avrupa Gazetecilik Merkezi (EJC) ODTÜ Medya ve Kültürel Çalışmalar Programı ve Basın-Sen İşbirliğiyle Gazetecilere Yönelik AB Projesi Yapıldı. 15-22 Eylül 2011 tarihleri arasında yapılacak programa Türkiye'den 11, KKTC'den 4 toplam 15 Gazeteci Katılacak.

Gazetecilere Yönelik AB Projesi programına KKTC'den 4 gazeteci katılacak
A- A A+

Basın-Sen Başkanı Kemal Darbaz'ın verdiği bilgiye göre, Projeye Kuzey Kıbrıs'tan Basın-Sen'in belirlediği 4 Sendika üyesi gazeteci katılacak.

Basın Emekçileri Sendikası (Basın-Sen), Türkiye'deki Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Medya ve Kültürel Çalışmalar Programı ile merkezi Maastricht'te bulunan European Journalism Center (EJC) işbirliğiyle, Lüksemburg'daki Avrupa Birliği (AB) kurumalarını tanıma programına Kuzey Kıbrıs'tan 4 gazeteciyle katılacak.

Basın-Sen'den yapılan açıklamaya göre, Proje, AB kurumlarını tanıma, genel olarak AB ve özel olarak Türkiye-AB ilişkileri konularında bilgilenmeyi kapsıyor.

Açıklamada, Basın-Sen, ODTÜ ile EJC işbirliğiyle 15-22 Eylül 2011 tarihleri arasında Ankara ve Lüksemburg'ta gerçekleştirilecek programın Proje Yöneticiliğini Basın-Sen'in Türkiye Temsilcisi ve Uluslararası İlişkiler Danışmanı Doç. Dr. Doğan Tılıç'ın yaptığı vurgulandı.

Yazılı açıklamada, Türkiye genelinden 11 deneyimli gazetecilinin katılacağı projeye, Basın-Sen adına Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyet (KKTC)'den ise 4 gazetecinin katılacağı belirtildi.

TAK'tan Özlem Kaya Yalgın, Kıbrıs gazetesinden Doğuş Çiftçioğlu, BRTK'dan Nevin Özkur ile Sim TV'den Ceren Cabacaba'dan oluşan Basın-Sen heyeti, proje kapsamında 15-16 Eylül tarihlerinde Ankara; 17-22 Eylül tarihleri arasında Lüksemburg'ta düzenlenecek etkinliklere katılacak.

Kıbrıs Türk basınının Basın-Sen aracılığıyla böyle bir programa dahil edilmesine yönelik talep, ODTÜ Medya ve Kültürel Araştırmalar Programı Başkanı Prof. Dr. Raşit Kaya ile Proje Yöneticisi Doç. Dr. Doğan Tılıç tarafından yapıldı.

Basın-Sen açıklamasında, proje kapsamında tüm katılımcı gazetecilerin Ercan-Ankara-Lüksemburg-Ankara-Ercan uçuşlarıyla otel dahi her türlü harcamanın proje çerçevesinde karşılanacağı vurgulandı.

Proje çerçevesinde Lüksemburg'a gidecek gazeteciler; Schengen anlaşmasına adını veren kasabada incelemelerde bulunacak, Avrupa Yatırım Bankası, Avrupa Adalet Divanı, Avrupa İstatistik Kurumu gibi kurumlarda brifingler alacak ve Lüksemburg Dışişleri Bakanı ile de özel görüşme imkanı bulacaklar.

Sendikadan yapılan açıklamada, bir süre önce tamamlanan teknik personele yönelik mesleki eğitim projesi ve bu türden programların, farklı konularda ve önümüzdeki dönemde de yoğunlukla devam edeceği bildirildi.

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer İÇ HABERLER