İÇ HABERLER
okuma süresi: 3 dak.

KTOEÖS: "Kültürü ile yok edilmek istenen topluma kefen giydirilmek isteniyor"

KTOEÖS: "Kültürü ile yok edilmek istenen topluma kefen giydirilmek isteniyor"

KTOEÖS Başkanı Tahir Gökçebel, hükümetin Meclis kapalıyken çıkardığını ileri sürdüğü "yeni vatandaşlık yasasının", dünyada görülmemiş bir uygulama olduğunu, bu uygulamayla "kültürü ve kimliği ile yok edilmek istenen bir topluma, son olarak kefen giydirilmek istendiğini" savundu.

Yayın Tarihi: 31/07/11 11:10
okuma süresi: 3 dak.
KTOEÖS: "Kültürü ile yok edilmek istenen topluma kefen giydirilmek isteniyor"
A- A A+

Gökçebel, dünyanın herhangi bir ülkesine çalışmak için gidenlere kaldığı süreye göre vatandaşlık hakları verildiğinin görülen bir durum olmadığını öne sürerek, "Kıbrıs Türk toplumunun artık kabuklarını kırma zamanı gelmiştir. Bu adayı yurt yapan her kesim esas saldırının Kıbrıs Türk toplumunun bekasına yönelik olduğunu algılamalıdır" dedi.

KTOEÖS Başkanı Tahir Gökçebel, Kıbrıs Türk toplumuna yönelik saldırıların sürdüğünü iddia ederek, yıllardır uygulandığını savunduğu yanlış politikalarla Kıbrıs Türk toplumunun üretimden koparıldığını, Kıbrıs sorununun da buzluğa konulduğunu öne sürdü.

Bugün ise kriz bahane edilerek, Kıbrıs Türklerini fakirleştirip, mülksüzleştirecek politikalar geliştirildiğini ileri süren Gökçebel, şu görüşleri savundu:

"Yapılan yanlışlıklar yıllardır varoluş mücadelesi veren Kıbrıslı Türkleri yok edecek, onları bu adada eşit ortak olma pozisyondan uzaklaştıracak noktaya gelmiştir. Özellikle nüfus üzerinde oynanması, yanlış nüfus politikaları, 1974'ten sonra adaya dıştan gelip yerleşen tüm nüfusu riske edecek, Kıbrıslı Türkleri adadan göç ettirerek Kıbrıs'ı sadece işgal tartışmaları içerisine sürükleyecek seviyeye çoktan gelmiştir. Bu durumu değerlendirip vatandaşlıklar konusunu , giriş-çıkışları kontrol etme yerine yeni vatandaşlıklara kapı açan politikalarla bu risk daha da artırılmaktadır."

Gökçebel, "halkından kopmuş" diye nitelediği UBP hükümetinin, "yıllarca usulsüzce dağıttığı vatandaşlıklar yetmezmiş gibi yangından mal kaçırırcasına, Meclis de kapalıyken yeni vatandaşlık yasası" yaptığını iddia etti ve yasanın, kaç kişinin yararlanacağı ve sonuçlarının ne olacağı bilinmeden yapıldığını savundu.

Dünyada görülmemiş bir uygulama ile yabancıların tüm haklardan yararlanacağı yeni vatandaşlık yasası çıkarıldığını öne süren Gökçebel, Kıbrıs Türk halkına şöyle seslendi:

"Kültürüyle, kimliği ile yok edilmek istenen bir topluma son olarak kefen giydirilmek istenmektedir.

Kıbrıs Türk toplumunun artık kabuklarını kırma zamanı gelmiştir. Dünya vatandaşı olmuş bir toplum Sürekli saldırılar karşısında savunma yaparak varlığını koruyamayacağını anlamalıdır. Bu adayı yurt yapan her kesim esas saldırının Kıbrıs Türk toplumunun bekasına yönelik olduğunu algılamalıdır.

Ekonomik kriz bahane edilerek siyasi bir projenin yürürlüğe konulduğu kavranmalıdır. Dayatana da işbirlikçilere de, yanlış politikalara da kararlılıkla karşı çıkmalıdır. Her alanda kuşatılan, saldırıya uğrayan, demografik yapısı bozulmuş, göç ettirilmeye, kültürüyle, benliğiyle yok edilmeye çalışılan toplumumuz bu saldırılara cevap verecek tecrübelere sahiptir. Hep birlikte mücadele ederek bunu göstermelidir."

TAK

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.