Tahsin Ertuğruloğlu'nun, 1 Ağustos Toplumsal Direniş Bayramı mesajı

loading
10 Ağustos, Pazartesi
£

9.55

8.59

$

7.29

Tahsin Ertuğruloğlu'nun, 1 Ağustos Toplumsal Direniş Bayramı mesajı

Tahsin Ertuğruloğlu'nun, 1 Ağustos Toplumsal Direniş Bayramı mesajı

Demokrasi ve Güven Partisi Genel Başkanı Tahsin Ertuğruloğlu, 1 Ağustos Toplumsal Direniş Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajda,"Toplumsal Direniş Bayramı olarak kutladığımız 1 Ağustos, Kıbrıs Türk halkının bu topraklarda varolma savaşımının geçirdiği çeşitli aşamaların yıldönümüdür. Tam 440 yıldır devam eden bu süreç, geçen yüzyıllar içerisinde pek çok kez baskı ve şiddet yoluyla kesintiye uğratılmak istenmişse de, her defasında bir öncekinden daha kararlı bir mücadele ile bugünlere gelinmiştir" dedi. Ertuğruloğlu'nun mesajı söyle:

Tahsin Ertuğruloğlu'nun, 1 Ağustos Toplumsal Direniş Bayramı mesajı
A- A A+

"Toplumsal Direniş Bayramı olarak kutladığımız 1 Ağustos, Kıbrıs Türk halkının bu topraklarda varolma savaşımının geçirdiği çeşitli aşamaların yıldönümüdür.

Tam 440 yıldır devam eden bu süreç, geçen yüzyıllar içerisinde pek çok kez baskı ve şiddet yoluyla kesintiye uğratılmak istenmişse de, her defasında bir öncekinden daha kararlı bir mücadele ile bugünlere gelinmiştir.

Kıbrıs Türklerinin adadaki varlığına son verme amaçlı EOKA saldırılarına karşı, 53 yıl önce kurulan Türk Mukavemet Teşkilatı, tam 16 yıl boyunca büyük özverilerle, şehitler vererek bu onurlu mücadeleyi kahramanca sürdürmüştür. 1974 Barış Harekatının getirdiği özgürlük ortamında, Kıbrıs Türk Halkı kendi egemen yönetimini oluştururken, devletin güvenliği ve halkımızın huzurunun bekçisi olan, çağdaş ve modern yapısıyla Güvenlik Kuvvetlerimiz kurulmuştur.

Demokrasi ve Güven Partisi olarak, sahip olduğumuz yasal hak ve çıkarlarımızla, egemen eşitliğimizi sonsuza dek koruma kararlılığındayız. Ülkemizde yaşanan mevcut koşullar altında endişeye ya da yılgınlığa düşmek yerine, tarihe kazınmış direniş günlerimizi anımsamak, yeni mücadeleler için bizlere gereken gücü verecektir.

Bugün kendi devletimizde, Silahlı Kuvvetlerimizin güvencesinde yaşadığımız bu topraklar için canlarını veren şehitlerimizi ve gazilerimizi minnetle anarken, halkımızın ve Güvenlik Kuvvetlerimizin Toplumsal Direniş Bayramlarını en içten dileklerimizle kutluyoruz."


Saygılarımla,

Tahsin ERTUĞRULOĞLU
Genel Başkan

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer İÇ HABERLER