Atatürkçü Yaşam Derneği Genel Başkanı İşcan'ın Direniş Bayramı mesajı

loading
15 Ağustos, Cumartesi
£

9.64

8.73

$

7.37

Atatürkçü Yaşam Derneği Genel Başkanı İşcan'ın Direniş Bayramı mesajı

Atatürkçü Yaşam Derneği  Genel Başkanı İşcan'ın Direniş Bayramı mesajı

Atatürkçü Yaşam Derneği Genel Başkanı Ahmet İşcan 1 Ağustos Toplumsal Direniş Bayramı mesajında, "Rumlar tarafından 1955 yılında kurulan EOKA terör örgütüne karşı Kıbrıs Türkleri'nin kendilerini Rum saldırılarına karşı savunma amaçlı olarak 1 Ağustos 1958 yılında Türk Mukavemet Teşkilatı'nı kurmuşlardır. 20 Temmuz Mutlu Barış Harekatı ve cumhuriyetimizin kuruluşuna kadar geçen süre içerisinde halkımız çok büyük bedeller ödemiş; göç, açlık, sefalet ve Rum saldırılarına karşı direncini hiçbir zaman kaybetmemiştir." dedi. İşcan'ın mesajı şöyle:

Atatürkçü Yaşam Derneği  Genel Başkanı İşcan'ın Direniş Bayramı mesajı
A- A A+

KKTC Atatürkçü Yaşam Derneği olarak ; Türk Mukavemet Teşkilatı'nın kuruluşunun 53. ve onun devamı olan Kıbrıs Türk halkının bağrından çıkmış olan Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı'nın kuruluşunun 35. yıldönümünde bu toprakları vatan yapmak için şehit düşenlere Allah'tan rahmet gazilerimize ve mücahitlerimize de sağlıklı yaşam diliyoruz.

Rumlar tarafından 1955 yılında kurulan EOKA terör örgütüne karşı Kıbrıs Türkleri'nin kendilerini Rum saldırılarına karşı savunma amaçlı olarak 1 Ağustos 1958 yılında Türk Mukavemet Teşkilatı'nı kurmuşlardır.

20 Temmuz Mutlu Barış Harekatı ve cumhuriyetimizin kuruluşuna kadar geçen süre içerisinde halkımız çok büyük bedeller ödemiş; göç, açlık, sefalet ve Rum saldırılarına karşı direncini hiçbir zaman kaybetmemiştir.

Tüm bu zor ve çetin mücadeleler sonucunda Kıbrıs Türkü'nün inandığını, direndiğini ve bunun karşılığını, 15 Kasım 1983'te kurduğu devletle, bağımsızlık ve özgürlükle kazandığını tarih not etmiştir. Dolayısıyla bugün
gelinen aşamada herkese düşen görevler bulunmaktadır.

Zor ve çetin mücadeleler ve büyük bedeller ödenerek kazanılan bağımsızlık ile özgürlüğün sembolü olan KKTC'yi ilelebet yaşatmak ve daha ileriye taşımak için, herkesin daha çok çalışması gerekir.

Atatürk'ü, Atatürkçülüğü, Atatürkçülüğün özü olan tam bağımsızlığı, yurt içinde ve yurt dışında anlatarak düşünen inançlı Atatürkçü kuşakların yetiştirilmesi ve nerede olursa olsun Atatürk'ün kutsal emanetlerine sahip çıkmada duyarlı ve bilgi gücüne sahip olabilmeleri için gayret ve çalışmaların aralıksız sürdürülebilmesi gerekir.

Özellikle son dönemlerde ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik zorluklar nedeniyle yaşanılansıkıntıların toplumumuz üzerinde sosyal ve siyasal olarak çok daha fazla tahribat yapmasını engellemek ve geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlerimize mutlu, refah içerisinde yaşayabilecekleri bu vatan toprağına sımsıkı sarılabilmek için 1958 yılında EOKA saldırı örgütüne karşı gerçekleştirmiş olduğumuz direnişimizi şimdi de EKONOMİK direniş olarak sürdürmek zorundayız.

Ahmet İŞCAN
Genel Başkan
Atatürkçü Yaşam Derneği

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer İÇ HABERLER