"Meydanlarımız ikinci Tahrir olmayacak"

loading
10 Ağustos, Pazartesi
£

9.51

8.58

$

7.30

"Meydanlarımız ikinci Tahrir olmayacak"

"Meydanlarımız ikinci Tahrir olmayacak"

Başbakan Erdoğan, Mısır'da yaşananlara değindiği konuşmasında, "Bütün bu projeler nasıl Gezi'de geri teptiyse bilesiniz ki yine geri tepecektir" dedi. Demokrasi vurgusu yapan Erdoğan, "Ülkemizin meydanları ikinci Tahrir olmayacak" ifadesini kullandı.

"Meydanlarımız ikinci Tahrir olmayacak"
A- A A+

Başbakan Erdoğan, Trabzon Havalimanı'nda kendisini karşılamaya gelen kalabalığa hitaben bir konuşma yaptı.

Mısır'da yaşananlar üzerinden demokrasi vurgusu yapan Erdoğan, "Bizim ülkemizin meydanları ikinci Tahrir olmayacak. Adeviyye olacak, Rabia olacak. Demokrasinin egemen olduğu meydanlar olacak" diye konuştu.

Erdoğan, Mısır'da yaşananların güçlü bir Türkiye istemeyenlerin projesi olduğunu söyledi ve "Bütün bu projeler nasıl Gezi'de geri teptiyse bilesiniz ki yine geri tepecektir" ifadesini kullandı.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

"Sizler Rabia'daki şehitlerin izindesiniz bunu görüyorum. İnanıyorum ki sizler Rabia Meydanı'nda helikopterin yağdırdığı mermiler karşısında ellerinde silah dahi olmadan öldürülen kardeşlerimizin yanındasınız.

Kardeşlerim, bütün bu oluşumlar, gelişmeler aslında güçlü bir Türkiye'nin demokrasinin egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olduğunun en güzel örneğini veren Türkiye'yi hazmedemeyenlerin projeleridir.

Fakat bütün bu projeler nasıl Gezi'de geri teptiyse bilesiniz ki yine geri tepecektir. Gezi; Trabzon'a gelebildi mi, Giresun'a, Samsun'a gelebildi mi? Neden, çünkü aklıselimin yolu birdir. Sorarlar adama; neyi alamadınız? Bu ülkenin milli geliri birken üç oldu. Bu ülkede 26 havalimanı vardı, şimdi 50 tane var.

Özgürlük isityoruz diyorlar. Ben de soruyorum 10 yıl önce bu ülkede özgürlük adına ne vardı, şimdi neredeyiz. Başbakan'a istedikleri gibi hakaret edip hala özgürlük diyorlar. Sosyal medyada yapılanları biliyorsunuz. Hakareti özgürlük telakki eden zavallılar bunlar.

Bize diktatör diyenler, buyurun Suriye'ye. Diktatör görmek istiyorsanız Suriye'ye bakın. Diktatöre diktatör diyeni sallandırırlar. Suriye'de yavruları öldürdüler. Mısır'da 17 yaşındaki Esma'yı sniper silahıyla vurdular. Dün da babasını içeri aldılar.

Kardeşlerim, şunu özellikle söylemek istiyorum. Biz bu milletin efendisi değil, hizmetkarıyız. İnşallah bizim ülkemizin meydanları ikinci Tahrir olmayacak. Adeviyye olacak, Rabia olacak, Mansuriye olacak, İskenderiye olacak; demokrasinin egemen olduğu meydanlar olacak.

Ve bu meydanlarda söz olacak. Bu meydanlarda muhabbet olacak. Ama bu ülkede öyle bir muhalefet var ki. Maalesef Hacı Bektaşi'nin huzuruna bu ülkenin Başbakan Yardımcısı gidiyor ve ona saldırıyorlar. Anamuhalefet başkanı özür dilemesi gerekirken, başka başka şeyler söylüyor. Genel başkan yardımcıları da neredeyse alnından öpecekler."??Başbakan Erdoğan, konuşması sırasında partilileri Rabia işaretiyle selamladı.

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer TÜRKİYE Haberleri