×
banner
banner
banner
banner
Tsipras: "Türkiye'nin Akdeniz'deki faaliyetleri, onun zayıf ve yalnız olduğunu gösterir"

Tsipras: "Türkiye'nin Akdeniz'deki faaliyetleri, onun zayıf ve yalnız olduğunu gösterir"

Giriş Tarihi: 20/06/2019
08:51
Tsipras: "Türkiye'nin Akdeniz'deki faaliyetleri, onun zayıf ve yalnız olduğunu gösterir"
Yunanistan Başbakanı Alexis Tsipras, Türkiye'nin Akdeniz'deki faaliyetlerinin bir zayıflık ve yalnızlık işareti olduğunu gösterdiğini belirtti.
Yunanistan TV kanalı Open'a bir demeç veren Tsipras, "Türkiye'nin stratejik bir çıkmazla karşı karşıya bulunduğunu, Yunanistan ve Kıbrıs'ın ise son yıllarda güçlü uluslararası ittifaklar yaptığını" ifade etti.

Yunan Başbakan, "Türkiye'nin güçlü ittifakı yoktur ve şimdi Kıbrıs ve Yunanistan'la farklılıklarının ikili bir konu olduğu iddiaları kabul edilmez iddialardır. Kıbrıs'ın Münhasır Ekonomik Bölgesi (MEB) aynı zamanda Avrupa Birliği'nin MEB'idir. Yunanistan sınırları aynı zamanda AB sınırlarıdır" şeklinde konuştu.

"SICAK OLAY İHTİMALİNE KARŞI TEDBİRİMİZİ ALDIK"

Yunanistan ve Güney Kıbrıs'ın sürekli işbirliği içinde olduklarını kaydeden Alexis Tsipras, Türkiye'nin Ege'de bir 'sıcak olay'a neden olma olasılığıyla ilgili soruya yanıtında, bunun hesaba katıldığını, Yunan hükümetinin bu nedenle gerekli tüm tedbirleri aldığını söyledi.

Yunanistan'ın uluslararası ittifaklarının önemine işaret eden Tsipras, AB'nin Türkiye'ye karşı olası somut tedbirlerinin olumlu bir gelişme olacağını vurguladı.

Başbakan Alexis Tsipras, Türkiye'nin Kastellorizon ve Kıbrıs arasında bir bölgede sondaj girişiminde bulunmayacağı görüşünde olduğunu belirterek, "Bizim her durumda bir caydırıcı planımız vardır ve Yunanistan bir adım geri atmayacaktır" şeklinde konuştu.

banner
banner
banner
banner
DİĞER DÜNYA HABERLERİ
banner
Döviz Kurları
USD
5.80
GBP
7.52
EUR
6.51
banner
banner
banner
banner

2001 © 2019 KIBRIS POSTASI | CITYPRESS YAYINCILIK LTD
www.kibrispostasi.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı CITYPRESS YAYINCILIK LTD’ye aittir. İzin alınmadan kullanılamaz... Kıbrıs Postası Gazetesi'nin hem basılı nüshasında hem de internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı CityPress Yayıncılık Ltd.'e aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. İzin almak kaydı ile içeriği 3-4 cümlelik basın özeti şeklinde alıntılamanız ve kaynak olarak URL bağlantısı olan kibrispostasi.com'u göstermeniz talep edilmektedir. Kıbrıs Postası`nda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan Kıbrıs Postası hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Kıbrıs Postası harici linklerin sorumluluğunu almaz.