Atlantis ve diğer kayıp medeniyetlere dair yeni arkeolojik kanıtlar

loading
12 Temmuz, Pazar
£

8.66

7.76

$

6.86

Atlantis ve diğer kayıp medeniyetlere dair yeni arkeolojik kanıtlar

Atlantis ve diğer kayıp medeniyetlere dair yeni arkeolojik kanıtlar

Medeniyetlerin kökeni hakkında öğretilen her şey yanlış olsaydı, ne olurdu? Ya tarihimizin kesin olan birçok parçası kasıtlı olarak bizden saklanıyor ya da henüz keşfedemediğimiz için geçmişimiz hakkında doğru olan hikayeyi hala bilmiyor olabilir miyiz?

Atlantis ve diğer kayıp medeniyetlere dair yeni arkeolojik kanıtlar
A- A A+

Ortaya çıkan yeni arkeolojik ve jeolojik keşifler gösteriyor ki çok yönlü ve gelişmiş medeniyetler büyük ihtimalle tarih öncesi zamanlarda da vardı. Şimdiye kadar arkeoloji bilimine göre insan uygarlığının başlangıcı, M.Ö 9600'de son bulan Buzul Çağ'dan sonra başlamıştır. Bu tarihten önce yaşayan atalarımız medenileşmemiş, avcı-toplayıcı ve toplumsal organizasyon ve mimari yeteneği olmayan primitifler olarak tanımlanmıştır. Sadece son Buzul Çağ'dan sonra, yani yaklaşık olarak M.Ö 4000 dolaylarında, Avrupa'nın birçoğunu ve Kuzey Amerika'yı kaplayan yaklaşık 3 km'lik derin buz tabakaları eridiğinde, insanlığın ataları mükemmel bir tarımcılık, daha gelişmiş bir ekonomi sistemi ve sosyal yapı geliştirmeye başladı.

Arkeologlar, ilk şehirlerin M.Ö 3500 dolaylarında Mezopotamya'da ve kısa bir süre sonra da Mısır'da kurulduğuna inanıyorlar. Avrupa kıtasında en eski megalitik siteler M.Ö 3000 yıllarına tarihleniyor ve günümüzde bilinen bir yapı olan Stonehenge'in ise M.Ö 2400 -1800 tarihleri arasında kurulduğu düşünülüyor.

Bu bize okullarda öğretilen ve modern toplumlar tarafından da inanılan, kurulmuş bir kronolojidir. Atlantis gibi tarihöncesi toplumlar birer mit olarak kabul ediliyor. Şimdiye kadar…

Ortaya çıkan yeni bir araştırma gösteriyor ki yüksek medeniyetler, dünyada tarih öncesi çağlar boyunca da varolmuş. Endonezya Bilim Enstitüsü, Jeoteknoloji Araştırma Merkezi'nden Dr. Danny Natawidjaja bu konu hakkında şöyle söylüyor:

" Medeniyetlerin kökenleri hakkında bizlere öğretilen her şey yanlış olabilir. Arkeologlar tarafından kapı dışı edilip, mit olarak adlandırılan tarih öncesi çağlara ait Atlantis ve diğer büyük kayıp medeniyetler hakkındaki hikayeleri kanıtlanmak için bilimsel veriler ortaya çıkarmaya başladık."

2011 yılından beri, Dr. Natawidjaja ve ekibi Endonezya'da, Bandung şehrinden 160 km uzaklıkta bulunan bir jeolojik araştırma sitesinde çalışmaktalar. Bu sitenin önemi ilk olarak 1914 yılında büyük bir tepenin zirvesinde, bazalttan yapılmış megalitik sütunların bulunmasıyla farkedildi. Tepenin zirvesindeki ağaçlar azaldığında, blokların beş farklı teras oluşturduğu farkedildi. Bu terasların meditasyon ve şifa çalışmaları için kullanıldığını düşünülüyor. Yörenin insanları tarafından ise bu bölge kutsal sayılıyor ve "ışık dağı" ve " aydınlanma dağı" anlamlarına gelen Gunung Padang adı verilmiş. Terasların yapılış tarihlerinin yaklaşık olarak M.Ö 1500 ile 2500 yıllarında olduğu tahmin ediliyor.

www.yergokdeniz.com

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer BİLİM & TEKNOLOJİ Haberleri