×
banner
banner
banner
Ana Sayfa BİLİM & TEKNOLOJİ
banner
'Tasarım Odaklı Düşünme Çalışması' 19 Ağustos'ta gerçekleşecek

'Tasarım Odaklı Düşünme Çalışması' 19 Ağustos'ta gerçekleşecek

Giriş Tarihi: 17/08/2019
10:26
'Tasarım Odaklı Düşünme Çalışması' 19 Ağustos'ta gerçekleşecek
İnovatif Girişimcilik ve Girne Gençlik Gelişim Merkezi (GİGEM), 'Tasarım Odaklı Düşünme Çalışması' düzenliyor.
Tasarım Odaklı Düşünme Çalışması (Design Thinking Workshop), 19 Ağustos Pazartesi Günü 14.00-17.00 saatleri arasında Girne Gençlik Gelişim Merkezi'nde gerçekleşecek.

GİGEM'den verilen bilgiye göre "Tasarım Odaklı Düşünme Çalışması" programı şöyle:

"Tasarım odaklı düşünceye giriş ve sürece genel bakış

Tasarım odaklı düşünce için kurallar, araçlar ve düşünce yapıları

İnteraktif alıştırma – Tasarım odaklı düşüncenin beş aşaması

Tasarım odaklı düşünce uygulamaları

Soru-Cevap ve geribildirim."

Tasarım odaklı düşünce nedir?

Tasarım odaklı düşünce, yaratıcı problem çözme sürecinde, süreci kullananları, problemlerini çözdükleri insanlara odaklanmaya, onlarla empati kurmaya teşvik eden bir süreçtir. Özellikle cevap vermenin kolay olmadığı, inovasyon ve değişikliğin gerektiği durumlarda iyi sonuç veren, interaktif ve ortak çalışmaya dayalı bir yaklaşımdır. Katılımcıları kolay düşünce yapısı geçişleri ve farklı açılardan sorunların üstesinden gelmeleri için cesaretlendirmek amacıyla geliştirilen çeşitli yaratıcı araçlar sunar. Süreç boyunca, fikir geliştirmeyi teşvik etmek için kullanılan teknikler sonrasında üretilen fikirler basit ve ucuz prototiplerle test edilir.

banner
banner
banner
banner
DİĞER BİLİM & TEKNOLOJİ HABERLERİ
banner
Döviz Kurları
USD
5.80
GBP
7.52
EUR
6.51
banner
banner
banner
banner

2001 © 2019 KIBRIS POSTASI | CITYPRESS YAYINCILIK LTD
www.kibrispostasi.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı CITYPRESS YAYINCILIK LTD’ye aittir. İzin alınmadan kullanılamaz... Kıbrıs Postası Gazetesi'nin hem basılı nüshasında hem de internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı CityPress Yayıncılık Ltd.'e aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. İzin almak kaydı ile içeriği 3-4 cümlelik basın özeti şeklinde alıntılamanız ve kaynak olarak URL bağlantısı olan kibrispostasi.com'u göstermeniz talep edilmektedir. Kıbrıs Postası`nda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan Kıbrıs Postası hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Kıbrıs Postası harici linklerin sorumluluğunu almaz.