Çocukların pedalına kaynak engeli: Türkiye'deki yarışa katılamayacaklar

loading
14 Temmuz, Salı
£

8.61

7.78

$

6.86

Çocukların pedalına kaynak engeli: Türkiye'deki yarışa katılamayacaklar

Çocukların pedalına kaynak engeli: Türkiye'deki yarışa katılamayacaklar

Bisiklet Federasyonu Başkanı Metin Şenova, bisiklet sporu ile uğraşan çocukların bu yıl başta maddi kaynak ve kayıt engelinden dolayı bu yıl Türkiye'de düzenlenecek yarışa katılamayacaklarını söyledi ve nedenlerini sıraladı…

Çocukların pedalına kaynak engeli: Türkiye'deki yarışa katılamayacaklar
A- A A+
Kıbrıs Postası – Rahmican Çalışkan

Bisiklet sporu icra eden yurt genelindeki çocuklar, Spor Dairesi'nden maddi kaynak aktarılamadığı için bu sene Türkiye'deki yarışa katılamadı.

Ayrıca Türkiye'nin Milli Takımımızı tanıyamadığı için, normalde özel kulüp çatısı altında katıldığı vurgulanırken, bu yıl o özel kulübün tescilinin geçerli olmadığı dile getirildi.

Kıbrıs Postası'na ulaşan ve bisiklet sporu ile uğraşan oğlunun yanı sıra birçok sporcunun Türkiye'de bir yarışa götürüleceğini, ancak son anda yarışa götürülmekten vazgeçtiğini söyledi. Veli, söz konusu durumun bu durumun bisikletçi çocukları hayal kırıklığına uğrattığını vurguladı.

ŞENOVA: "ÜLKE OLARAK EKONOMİK SIKINTILAR ÇEKİYORUZ"

İddialara yine gazetemiz aracılığı ile yanıt veren Bisiklet Federasyonu Başkanı Metin Şenova, başta maddi kaynak nedeni ile yarışa katılamadıklarını açıklayarak, "Biz de yarışa katılamadığımız için çok üzüldük. Ancak ülke olarak ekonomik sıkıntılar çekiyoruz" dedi.

"BİZİM İÇİN PARAYI İDARE ETMEK DE ÇOK ÖNEMLİDİR"

Yarıştan 4-5 hafta önce velilere gidilememe ihtimalinin söylendiğini, bu riskin olduğunu anlatan Metin Şenova, Spor Dairesi'nin federasyonlara 4 dilimde ödediği mali kaynakta gecikme riski olduğunu, dolayısıyla yarışa gidilseydi, federasyon hazinesinin boş kalma ihtimalinin olduğunu işaret etti ve "Bizim için parayı idare etmek de çok önemlidir" ifadelerini kullandı.

"TÜRKİYE, BİZİM MİLLİ TAKIMIMIZI KAYIT EDEMİYOR"

Ayrıca yarışa katılmak için kayıt sorunu olduğundan da bahseden Şenova, bazı nedenlerden dolayı Milli Takım olarak Türkiye'de yarışa katılamadıklarını, Türkiye Bisiklet Federasyonu'nun Milli Takımı kayıt edemediğini aktardı.

"BU YIL, KULÜBÜN TESCİLİ GEÇERLİ OLMADI"

Bu nedenle, geçmişte oluşturulan özel kulüp çatısı altında yarışlara kayıtların yapıldığına dikkat çeken Metin Şenova, ancak bu yıl özel kulübün tescilinin geçerli olmadığını söyledi ve bu sorunu çözmek için çalıştıklarını belirtti.

En iyi sporcuların da sonradan Türkiye'deki yarışa gitmeme kararı aldığını da sözlerine ekleyen Şenova, başka sporcuları da hazırladıklarını, ancak kondisyon eksikliği olduğunu, dolayısıyla yarışta alınabilecek bir hezimetin çocukları hayal kırıklığına uğratabileceğini vurguladı.

BAŞKAN ŞENOVA, GELECEK YILA İŞARET ETTİ…

Öte yandan, Bisiklet Federasyonu Başkanı Şenona, gelen yıl için bisikletçi çocukları Türkiye'de sadece yarışa değil, kampa da götüreceklerini kaydetti.

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer SPOR Haberleri