Genç yetenekler ödüllendirildi

loading
11 Temmuz, Cumartesi
£

8.66

7.76

$

6.86

Genç yetenekler ödüllendirildi

Genç yetenekler ödüllendirildi

Telsim ve Milli Eğitim Bakanlığı iş birliğinde 27 Mart'ta düzenlenen Telsim FreeZone 3.Liselerarası Müzik Yarışması'na katılan tüm öğrencilere ve okullara sertifikaları, plaketleri ve dereceye girenlere de ödülleri Levent Kindergarten Salonu'nda düzenlenen bir törenle verildi.

Genç yetenekler ödüllendirildi
A- A A+

Milli Eğitim Bakanı Dr. Özdemir Berova, Telsim Genel Müdürü Rasim Karas, Mesleki Teknik Dairesi Müdürü Hüseyin Fırıncıoğluları ve Telsim Genel Müdür Yardımcısı Fevzi Tanpınar'ın da katıldığı törende, yarışmaya katılan tüm öğrencilere Telsim tarafından özel olarak hazırlanan, içerisinde sertifika ve yarışmanın video ve fotoğraf kayıtlarının bulunduğu dosya ile plaketler takdim edildi. Yarışmada "en iyi kız solist", "en iyi erkek solist", "en iyi orkestra", "en iyi icra", "en iyi enstrüman", "en iyi sahne" kategorilerinde birinci gelen tüm öğrencilere ise akıllı telefon Samsung Galaxy CorePrime hediye edildi.

BEROVA: FİNALDEKİ ATMOSFERDEN ÇOK ETKİLENDİM
Milli Eğitim Bakanı Dr. Özdemir Berova törende yaptığı konuşmada, 27 Mart'ta düzenlenen büyük organizasyondaki atmosferden çok etkilendiğini belirterek, gençlerin kurdukları gruplar ile çok iyi performans sergilediklerini söyledi. Milli Eğitim Bakanlığı olarak, eğitim ve öğretimin en önemli dallarından olan sanat aktivitilerinin sağlıklı nesillerin yetişmesi açısından çok önemli olduğuna dikkati çeken Berova, Telsim'i çok önemli bir sosyal sorumluluk projesine imza attığı için tebrik etti. Berova, yarışmaya katılan tüm gençleri gösterdikleri cesaretlerden dolayı kutlayarak, yarışmanın birincisi Doğu Akdeniz Doğa Koleji'nin KKTC'yi İstanbul'da başarıyla temsil edeceğine inandığını belirtti.

KARAS: YARIŞMADA ÖNEMLİ OLAN MÜZİĞİ BİRLİKTE VE ÖZGÜRCE YAŞAMAKTIR
Telsim Genel Müdürü Rasim Karas ise, Vodafone'un yıllardır düzenlediği yarışmayı Telsim olarak son 3 yıldır düzenlendiklerini belirterek, yarışmanın Kıbrıs ayağından sonra 9 Mayıs'taki İstanbul finali için heyecanlı olduğunu belirtti. Karas, yarışmada birinci gelen Doğu Akdeniz Doğa Koleji'nin ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inandığını belirterek, gençlerle birlikte müziği özgürce yaşamaya gideceklerini ifade etti. 27 Mart'ta enerjisi yüksek, çok güzel bir organizasyon gerçekleştirdiklerine dikkati çeken Karas, yarışmaya katılan ve o büyük heyecanı birlikte yaşayan tüm öğrencileri cesaretlerinden dolayı tebrik etti. "Yarışma gençlerin önüne açacaktır, ileride onları birer müzisyen olarak görebilmemize katkıda bulunacaktır" diyen Karas, organizasyonun düzenlenmesi için büyük destek veren Milli Eğitim Bakanlığı'na teşekkür etti.

DOĞU AKDENİZ DOĞA KOLEJİ 9 MAYIS'TA İSTANBUL'DA KKTC'Yİ TEMSİL EDECEK

Yarışmada "en iyi orkestra" birincisi seçilerek yarışmanın büyük ödülü piyanoyu da kazanan Doğu Akdeniz Doğa Koleji'nin piyano ödülü ise önümüzdeki günlerde Telsim tarafından özel olarak takdim edilecek. Doğu Akdeniz Doğa Koleji, yarışmanın bir diğer büyük ödülü olan 18.Vodafone Liselerarası Müzik Yarışması'nda KKTC'yi temsil etmek adına 9 Mayıs'ta İstanbul Bostancı Gösteri Merkezi'nde düzenlenecek yarışmaya katılacak.

27 Mart'ta "Müziğinle Özgürleş" sloganıyla düzenlenen Telsim FreeZone 3.Liselerarası Müzik Yarışması'nda dereceye giren ve bugün düzenlenen tören ile ödülleri dağıtılan okulların listesi şöyle;

EN İYİ ORKESTRA
3. Orkestra: Yakın Doğu Koleji
2. Orkestra: Dr. Fazıl Küçük Endüstri ve Meslek Lisesi
1. Orkestra: Doğu Akdeniz Doğa Koleji

EN İYİ İCRA PERFORMANSI
Okul: Dr. Fazıl Küçük Endüstri Meslek Lisesi

EN İYİ KIZ SOLİST
3. Kız Solist İsim: Scarlet Marie Goodwin Okul: Girne Amerikan Koleji
2. Kız Solist İsim: Ceren Coşar/ Maria Argylouilla Voudouri/ İmge Saner/Gamze Gül Okul:Levent Koleji - İyi Fikir Grubu
1. Kız Solist İsim: Burcu Topukçu Okul: Yakın Doğu Koleji

EN İYİ ERKEK SOLİST
3. Erkek Solist İsim: Mustafa Basrioğlu Okul: Namık Kemal Lisesi
2. Erkek Solist İsim: Mehmet Emin Önder Okul: Lefkoşa Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi-2. Grup
1. Erkek Solist İsim: Mazlum Keleşoğlu Okul: Dr. Fazıl Küçük Endüstri Meslek Lisesi

EN İYİ ENSTRÜMAN PERFORMANSI
3. Enstrüman İsim: Melis Çelebi Okul: 19 Mayıs TMK
2. Enstrüman İsim: Özdemir Özdoğdu Okul: Lefkoşa Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi-2.grup
1. Enstürman İsim: Umut Keloğlu Okul: Lefkoşa Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi 1. grup

EN İYİ SAHNE PERFORMANSI
Okul: Namık Kemal Lisesi- Sedat Simavi Endüstri Meslek Lisesi

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer KÜLTÜR-SANAT Haberleri