×
banner
banner
banner
Ana Sayfa KÜLTÜR-SANAT
banner
Ünlü gazeteci, "Kara Turist" belgeseli ile Maraş'a giremedi...

Ünlü gazeteci, "Kara Turist" belgeseli ile Maraş'a giremedi...

Giriş Tarihi: 21/01/2019
12:41
Ünlü gazeteci, "Kara Turist" belgeseli ile Maraş'a giremedi...
Ünlü gazeteci David Farrier 8 bölümlük belgesel nitelikli dizisi olan "Kara Turist" ile Kıbrıs adasına geldi. Farrier belgeselin bu bölümünü ise istediği gibi çekemedi...
Kıbrıs Postası

Netflix'in belgesel nitelikli dizisi olan ve 2018'de 8 bölümden oluşan "Kara Turist" adını taşıyan yapımda gazeteci David Farrier, herkesin gidemeyeceği yerlere giderek herkesin yapamayacağı "kara" tatil anlayışını gözler önüne seriyor.

Avusturalyalı gazeteci David Farrier, Japonya'da son tsunami ile ağır radyasyona maruz kalmış bölgeye, Escobar'ın yaşadığı yerlere, Meksika'da şeytan çıkarma ayinine, Kazakistan'da nükleer bomba patlatıldığı için oluşan kraterin içine dolmuş sularda yüzmeye vs. giden ve orada yaşadıklarını filmleştiriyor.

Yaşadıklarını ve izlenimlerini de samimi bir şekilde ortaya koyan gazeteci, 5'inci bölümünde Avrupa kategorisi altında Kıbrıs'a geliyor.

Farrier, Kıbrıs'ta "Hayalet Şehir" olarak adlandırıldığını duyduğu Maraş bölgesine gelerek belgeselini çekmek istedi. Fakat gerek denizden gerekse karadan Maraş'a girmeye çalışan Farrier, her seferinde polis tarafından engellendi.

Daha önce Maraş'ta yaşayan Kıbrıslı Rum bir kadınla konuşan Farrier, konunun tam da beklediği gibi olmadığını, çıkan hikayenin ise konuyu farklı noktaya taşıdığını söyledi.

İşin siyasi ve yaşanmışlıklar boyutunu da belgeselinin içerisine ekleyen Farrier, gizli gizli çekimler yapmaya çalışsa da istediğini elde edemedi, Maraş'ta tek bir eve dahi giremedi.

Farrier, Kıbrıs'taki Maraş macerasını ise polis ile karşı karşıya, 3 saat karakolda ve çekimini dahi yapamadığı yer olarak tanımladı. Polisler ile girdiği tartışmalar, konu hakkındaki görüşler ve çeşitli yöntemler kullanarak Maraş'ı görüntüleme çabaları belgesel içerisinde yer alıyor.

Azılı katillerin, suikastlerin olduğu yerlere girerek, savaş canlandırmaları içerisinde savaşan bir asker olan, nükleer atıkların içinde yüzen gazeteci, Maraş'tan eli boş dönse de belgeselin bu kısmını da filmine ekleyerek 5. bölümün içerisinde yayınladı.

banner
banner
banner
banner
DİĞER KÜLTÜR-SANAT HABERLERİ
banner
Döviz Kurları
USD
5.80
GBP
7.52
EUR
6.51
banner
banner
banner
banner

2001 © 2019 KIBRIS POSTASI | CITYPRESS YAYINCILIK LTD
www.kibrispostasi.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı CITYPRESS YAYINCILIK LTD’ye aittir. İzin alınmadan kullanılamaz... Kıbrıs Postası Gazetesi'nin hem basılı nüshasında hem de internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı CityPress Yayıncılık Ltd.'e aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. İzin almak kaydı ile içeriği 3-4 cümlelik basın özeti şeklinde alıntılamanız ve kaynak olarak URL bağlantısı olan kibrispostasi.com'u göstermeniz talep edilmektedir. Kıbrıs Postası`nda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan Kıbrıs Postası hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Kıbrıs Postası harici linklerin sorumluluğunu almaz.