×
banner
banner
banner
Ana Sayfa KÜLTÜR-SANAT
banner
Meclis Başkanı Uluçay, Çınarlı 9. Kültür ve Sanat Festivali'nin açılışına katıldı

Meclis Başkanı Uluçay, Çınarlı 9. Kültür ve Sanat Festivali'nin açılışına katıldı

Giriş Tarihi: 22/06/2019
12:30
Meclis Başkanı Uluçay, Çınarlı 9. Kültür ve Sanat Festivali'nin açılışına katıldı
Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay eşi Rana Uluçay ile birlikte Çınarlı 9.Kültür ve Sanat Festivali'nin açılışına katıldı.
Çınarlı 9. Kültür ve Sanat Festivali'nin açılış etkinliğinde CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman ve CTP Milletvekili Erkut Şahali de yer aldı.

Cumhuriyet Meclisi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla açılışı gerçekleştirilen festivalde konuşmalar yapıldı.

ULUÇAY: "KÜLTÜRLERİN YANSITILMASI AÇISINDAN BU TÜR ETKİNLİKLER BÜYÜK ÖNEM TAŞIYOR"

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay, gecede yaptığı konuşmada, 9 yıldan bu yana kültür sanatın yansıtılması adına büyük önem taşıyan Çınarlı Festivali'nin gerçekleştirilmesinden duyduğu mutluluğu ifade ederek, etkinliği düzenleyenlere teşekkür etti.

Ülkenin pek çok yerinde kültür sanat etkinliklerinin yapılmakta olduğuna dikkati çeken Uluçay, kültürlerin yansıtılması açısından bu tür etkinliklerin büyük önem taşıdığını kaydetti.

Uluçay bu tür etkinliklerin geçmişteki komşuluk ilişkileri ve dostlukların pekiştirilmesine de imkan sağladığını kaydetti.

Açılışta ayrıca, Çınarlı Sevenler Derneği Başkanı Emete Bektaş ve Geçitkale Belediyesi Asbaşkanı Mustafa Sevinç de birer konuşma yaptı.

Konuşmaların ardından Geçitkale Belediyesi halk dansları ekibi tarafından folklor gösterisi sunuldu ve küçük öğrencilerin sunduğu dans gösterisi izlendi.

Etkinlikte daha sonra Yıltan Taşçı'nın koordinatörlüğünde fotoğraf sanatçıları tarafından çekilen "Çınarlı'dan izler" isimli fotoğraf sergisi Meclis Başkanı Uluçay tarafından açıldı.

Geçitkale Belediyesi, Çınarlı Muhtarlığı ve Çınarlı Sevenler Derneği'nin organize ettiği, 23 Haziran Pazar gününe kadar devam edecek olan festivalde yerel kültürü yansıtan stantlar yer alıyor. Çeşitli aktiviteler sergileniyor, ayrıca yerli sanatçılar da festivale destek veriyor.

banner
banner
banner
banner
DİĞER KÜLTÜR-SANAT HABERLERİ
banner
Döviz Kurları
USD
5.80
GBP
7.52
EUR
6.51
banner
banner
banner
banner

2001 © 2019 KIBRIS POSTASI | CITYPRESS YAYINCILIK LTD
www.kibrispostasi.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı CITYPRESS YAYINCILIK LTD’ye aittir. İzin alınmadan kullanılamaz... Kıbrıs Postası Gazetesi'nin hem basılı nüshasında hem de internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı CityPress Yayıncılık Ltd.'e aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. İzin almak kaydı ile içeriği 3-4 cümlelik basın özeti şeklinde alıntılamanız ve kaynak olarak URL bağlantısı olan kibrispostasi.com'u göstermeniz talep edilmektedir. Kıbrıs Postası`nda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan Kıbrıs Postası hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Kıbrıs Postası harici linklerin sorumluluğunu almaz.