KÜLTÜR-SANAT
okuma süresi: 6 dak.

Sibel Tatar öncülüğünde hazırlanan “Mutlu Çocuklar Anne-Baba El Kitabı” lansmanı Cumhurbaşkanlığında yapıldı

Sibel Tatar öncülüğünde hazırlanan “Mutlu Çocuklar Anne-Baba El Kitabı” lansmanı Cumhurbaşkanlığında yapıldı

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın eşi Sibel Tatar öncülüğünde “Ebeveynleri çocuk yetiştirme sürecinde bilinçlendirme ve çocuk gelişimi ile ilgili farkındalık yaratma amacıyla” hazırlanan “Mutlu Çocuklar Anne-Baba El Kitabı”nin lansmanı yapıldı.

Yayın Tarihi: 25/05/22 10:11
okuma süresi: 6 dak.
Sibel Tatar öncülüğünde hazırlanan “Mutlu Çocuklar Anne-Baba El Kitabı” lansmanı Cumhurbaşkanlığında yapıldı
A- A A+

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın eşi Sibel Tatar öncülüğünde “Ebeveynleri çocuk yetiştirme sürecinde bilinçlendirme ve çocuk gelişimi ile ilgili farkındalık yaratma amacıyla” hazırlanan “Mutlu Çocuklar Anne-Baba El Kitabı”nin lansmanı yapıldı.

Prof. Dr. Ayşe Işık Gürşimşek, Prof. Dr. Sibel Dinçyürek ve Prof. Dr. Nergüz Bulut Serin tarafından kaleme alınan, ilk baskısı Cumhurbaşkanlığı, ikinci baskısı ise Vakıflar İdaresi tarafından yapılan kitap, ebeveynlere bir başvuru kaynağı olarak hazırlanırken, ülkede alanında bir ilki de gerçekleştiriyor.

Cumhurbaşkanlığında dün akşam saat 19.00’da başlayan lansmana, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ve eşi Sibel Tatar’ın yanında, bazı belediye başkanları, ilkokul müdürleri, bürokratlar, akademisyenler, yazarlar ve sanatçılar katıldı. Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Bakanlar Kurulunun devam ediyor olmasından dolayı etkinliğe katılamadı.  

Etkinlikte, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, eşi Sibel Tatar ve kitap yazarlarından Prof. Dr. Ayşe Işık Gürşimşek konuşma yaparak, kitap hakkında bilgi aktardı. Katkı koyan kurum ve kişilere plaket ile kitap takdim edildi.

TATAR: “ÇOCUKLARIMIZ MUTLU OLARAK, ÜLKELERİNİ, İNSANLARI, ARKADAŞLARINI SEVEREK, GELECEĞE EN İYİ ŞEKİLDE HAZIRLANABİLECEKLERDİR”

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, lansmanda yaptığı konuşmada, eserin ortaya çıkmasında büyük çaba sarf eden eşi Sibel Tatar’a ve kitabın yazarları Prof. Dr. Ayşe Işık Gürşimşek, Prof. Dr. Sibel Dinçyürek ve Prof. Dr. Nergüz Bulut Serin’e, Milli Eğitim Bakanlığı çalışanlarına ve katkı koyan herkese teşekkürlerini sundu. 

Tatar, bu kitabın, anne babaların nasıl mutlu çocuklar yetiştirebilecekleri, vakitlerini nasıl geçirebileceklerini ve çocuklarını geleceğe en iyi şekilde nasıl hazırlayabilecekleri konusunda ışık tutacağını söyleyerek, anne babaların yanında, çocuk yetiştiren herkesin ve eğitim camiasının da bu kitaptan faydalanması gerektiğini kaydetti. 

Çocukların mutlu olarak, ülkelerini, insanları, arkadaşlarını severek geleceğe en iyi şekilde hazırlanabileceğini dile getiren Tatar, hocaların büyük emekler vererek yazdıkları bu kitabın mutlak surette okunması ve bu kitaptan alınacak bir takım tavsiyelerin değerlendirilmesi ve çocukların ona göre yönlendirilmesi temennisinde bulundu.

SİBEL TATAR: “DİLEĞİM, OKUL YILI BAŞLANGICINDA ÇOCUĞUNU OKULA YAZDIRMAYA GELEN HER BİR EBEVEYNE BU KİTABIN VERİLMESİ”

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın eşi ve bu kitabın fikir öncüsü Sibel Tatar, çocukların gelecek olduğuna ve onları yetiştiren anne babalara büyük bir sorumluluk düştüğüne vurgu yaparak, çocuk yetiştirirken herkesin kafasında bir takım sorular oluştuğunu, bu kitabın bu soruların cevaplarının bulunabileceği bir kaynak olduğunu belirtti ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

Sibel Tatar, kitabın yazarları ve uzmanlarla birlikte “Mutlu Çocuklar Ebeveyn Söyleşileri”ni de devlet ilkokullarında başlattıklarını, bu söyleşilerin ilkinin yarın 18.30’da Beyarmudu Belediyesi Güney Mesarya Sosyal Tesisleri’nde yapılacağını duyurarak, Güney Mesarya bölgesindeki tüm ebeveynlerin ve çocuk yetiştiren herkesin bu söyleşiye davetli olduğunu kaydetti.

Devam edecek “Mutlu Çocuklar” söyleşilerinde basımı yapılan kitabın da ücretsiz dağıtılacağını ifade eden Sibel Tatar, dileğinin bu yıl çocuğunu okula yazdırmaya gelen her bir ebeveyne, bu kitabın Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sağlanması olduğunu söyledi.

PROF. DR. GÜRŞİMŞEK: “İYİ ÇOCUK YETİŞTİRMENİN YOLU ONLARI MUTLU ETMEKTİR”

Kitabın içerik ve kapsamı hakkında bilgi veren kitap yazarlarından Prof. Dr. Ayşe Işık Gürşimşek ise, “İyi çocuk yetiştirmenin yolu onları mutlu etmektir” diyerek, bu kitabın iyi bir amaçla hazırlandığını ancak amacına ulaşmasının eğitimciler sayesinde olacağını ifade etti.

Gürşimşek, kitabın sağlıklı fiziki büyüme, aile içi sağlıklı ilişkiler, sağlıklı toplumsal ilişkiler ve özel durumlarla başa çıkma yöntemlerinin ele alındığı dört ana başlıkta hazırlandığını kaydederek, kitabın sonunda yararlı olacak kaynaklar ve ihtiyaç duyulması halinde başvurulabilecek kurum ve kuruluşların yer aldığı bir liste olduğunu belirtti.

“MUTLU ÇOCUKLAR EBEVEYN SÖYLEŞİLERİ” PERŞEMBE GÜNÜ BEYARMUDU’NDA BAŞLAYACAK, ÜLKE GENELİNDE DEVAM EDECEK

Etkinlik, ülke genelinde devlet ilkokullarında yapılacak “Mutlu Çocuklar Ebeveyn Söyleşileri” ile devam edecek. Kitabın ücretsiz olarak dağıtılacağı söyleşilerde, ebeveynler ve uzmanların bir araya getirilmesiyle, bir “anne-baba okulu” yaratılması amaçlanıyor.

Bu kapsamda, ilk söyleşi, bölge okullarındaki velilerin katılımıyla, yarın 18.30’da Beyarmudu Belediyesi Güney Mesarya Sosyal Tesisleri’nde yapılacak.

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Levent Kutay
Levent KUTAY'dan
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.