×
banner
banner
banner
Ana Sayfa EKONOMİ
banner
"Takvim çalışıyor, TL güçleniyor: ECB, FED, İstanbul seçimleri, G20 zirvesi..."

"Takvim çalışıyor, TL güçleniyor: ECB, FED, İstanbul seçimleri, G20 zirvesi..."

Giriş Tarihi: 20/06/2019
06:30
"Takvim çalışıyor, TL güçleniyor: ECB, FED, İstanbul seçimleri, G20 zirvesi..."
KKTC İktisat Bankası, 20 Haziran'a ilişkin piyasa analiz raporunu yayımladı.
İktisatbank'ın 20 Haziran'a ilişkin Piyasa Analiz ve Yorumu şu şekilde:

Dün akşam sonuçlanan olağan FED FOMC toplantısında beklendiği üzere politika yapıcıları faiz oranını %2,25 - 2,5 aralığında sabit tutsa da, toplantı ardından yayımlanan politika metninde tonunun değiştiğini ve güvercinleştiğini görüyoruz.

Artan ticaret gerilimleri ve zayıf enflasyonla ilgili endişeleri değerlendiren FED,faiz indirimleriyle küresel ve ülke içindeki ekonomik risklerle mücadele etmeye hazır olduğunu belirtti.

FED politika yapıcılarının birçoğu, yılın geri kalanına ilişkin faiz görünümlerini yaklaşık yarım puan düşürdü. Tahmin edildiği üzere, FED'in faiz adımları atmadan önce politika metnine koyduğu "sabırlı" olma taahhünden de vazgeçmesi, faiz indirimi için adım atmaya hazır olduğu yönünde yorumluyoruz.

Yeni ekonomik tahminler, politika yapıcıların büyüme ve işsizlik hakkındaki görüşlerinin Mart ayından bu yana büyük ölçüde değişmediğini gösterdi. Ancak şimdi manşet enflasyon tahmini %1,8'den %1,5'e indi. Powell, ücretlerin artmakta olduğunu ancak "enflasyona çok fazla hız kazandıracak bir şiddette olmadığını" ekledi.

FED toplantısı ardından doların geniş çapta değer kaybettiğini görüyoruz.

İktisatbank Günlük Piyasa Analiz ve Yorumu 20 Haziran 2019 - Perşembe

banner
banner
banner
banner
DİĞER EKONOMİ HABERLERİ
banner
Döviz Kurları
USD
5.80
GBP
7.52
EUR
6.51
banner
banner
banner
banner

2001 © 2019 KIBRIS POSTASI | CITYPRESS YAYINCILIK LTD
www.kibrispostasi.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı CITYPRESS YAYINCILIK LTD’ye aittir. İzin alınmadan kullanılamaz... Kıbrıs Postası Gazetesi'nin hem basılı nüshasında hem de internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı CityPress Yayıncılık Ltd.'e aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. İzin almak kaydı ile içeriği 3-4 cümlelik basın özeti şeklinde alıntılamanız ve kaynak olarak URL bağlantısı olan kibrispostasi.com'u göstermeniz talep edilmektedir. Kıbrıs Postası`nda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan Kıbrıs Postası hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Kıbrıs Postası harici linklerin sorumluluğunu almaz.