"Süreç uzarsa kaos yaşanacaktır… Herkese büyük görev düşüyor"

loading
13 Temmuz, Pazartesi
£

8.65

7.80

$

6.86

RES-BİR Başkanı Kayım: “Süreç uzarsa kaos yaşanacaktır… Herkese büyük görev düşüyor”

“Süreç uzarsa kaos yaşanacaktır… Herkese büyük görev düşüyor”

RES-BİR Başkanı Kayım, koronavirüs tehdidine bağlı olarak alınan önlemler kapsamında tüm işyerlerinin kapatılmasından özellikle özel sektör çalışanlarının olumsuz etkileneceğini belirterek, sürecin uzaması halinde büyük bir kaosun yaşanabileceğini ifade etti.

“Süreç uzarsa kaos yaşanacaktır… Herkese büyük görev düşüyor”
A- A A+

Girne Postası – Burcu Ece Yılmaz

RES-BİR Başkanı Kayım, Koronavirüs tehdidine bağlı olarak alınan önlemler kapsamında tüm işyerlerinin kapatılmasından özellikle özel sektör çalışanlarının olumsuz etkileneceğini belirterek, “Sosyal sorunun önüne geçebilmek için kendi çalışanlarımızı yıllık izinde gösterdik, aybaşında tüm maaşları ödemeyi hedefliyoruz” dedi.

Girne Postası’na konuşan Kıbrıs Türk Restorancılar Birliği (RES-BİR) Başkanı Salih Kayım, Koronavirüs salgını nedeniyle iş yerlerinin kapanmasına bağlı olarak özellikle özel sektör çalışanlarının bu durumdan olumsuz etkileneceğini belirtti.

“SÜREÇ UZARSA KAOS YAŞANACAK”

Özel sektördeki kişilerin çalıştığı sürede evine ekmek götürebildiğini anımsatan Kayım, “Bu süreç uzarsa büyük bir kaosa sebep olacaktır” dedi.

Hükümetin elinden gelen önlemleri almaya gayret ettiğini ifade eden Kayım, “Halk olarak, İsviçre’de yaşamadığımızı, devletimizin de İsviçre devleti gibi zengin olmadığını unutmamız gerekir” ifadelerini kullandı.

“PERSONELİMİZİ YILLIK İZİNDE GÖSTERDİK”

Koronavirüs salgının yayılmasını engellemek için tüm işyerlerinin kapanmasının çok geçmeden genç işsizler doğuracağını dile getiren Kayım, “Sosyal sıkıntının önüne geçmek için kendi özelimizde personelimizi yıllık izinde gösterdik” dedi.

Aybaşında tüm çalışanların maaşlarını ödemeyi hedeflediklerini kaydeden Kayım, tüm çalışanlara ayrıca 3 öğün yemek gönderdiklerini söyledi.

“SÜREÇ UZARSA, İŞTEN ÇIKARMALAR YAŞANABİLİR”

Vatandaşa da büyük görevler düştüğünü söyleyen Kayım, “Halkımız sakin olup, evinde oturmalı. Özellikle yerli halktan karantinalar devam ederse, bu süreç uzayacak. Sektörler olumsuz etkilenmeye devam edecek. İşletmeler, işçilerini işten çıkarma mecburiyetinde kalabilir” dedi.

Yaşanan olumsuz süreçten duyduğu üzüntüyü vurgulayan Kayım, “Hepimiz tırnaklarımızla bir yerlere geldik. Yıllarımızı harcadık. Kuzey Kıbrıs’ta iş yapmak zaten dünyanın en zor işidir. Tanınmamış bir ülke olmanın ve ambargoların getirdiği zorluklar varken, bir de bu süreç nedeniyle alt üst olduk” diye konuştu.

“VATANDAŞLAR TEDBİR ÇAĞRILARINA UYSUN”

Koronavirüs salgını nedeniyle geçirilen zor günlerin el birliğiyle atlatılacağını söyleyen Kayım, vatandaşların alınan tedbirlere uyması ve ‘sokağa çıkmayın’ çağrılarına kulak vermesi gerektiğini ifade ederek, “Hepimizin aynı gemide olduğunu unutmaması gerekir. Birbirimize destek olmalıyız. İhtiyaçlı kimselere yardım etmeliyiz. Yakında ihtiyaçlı aileler için de 3 öğün yemek çıkarma hazırlığına gireceğiz. Bu süreci kıza zamanda el birliğiyle atlatmayı umuyorum” dedi.

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer EKONOMİ & FİNANS Haberleri