YAGA, Ticaret Odası'nı ziyaret etti

loading
9 Ağustos, Pazar
£

9.51

8.60

$

7.29

YAGA, Ticaret Odası'nı ziyaret etti

YAGA, Ticaret Odası'nı ziyaret etti

Kıbrıs Türk Ticaret Odası Başkanı Günay Çerkez, YAGA'nın ülkenin gelişip kalkınması için önemli olduğunu belirterek, her türlü yardıma hazır olduklarını söyledi.

YAGA, Ticaret Odası'nı ziyaret etti
A- A A+

Yatırım Geliştirme Ajansı (YAGA) Direktörü Derviş Besimler bu sabah Kıbrıs Türk Ticaret Odası'nı ziyaret ederek, Ticaret Odası Başkanı Günay Çerkez ve bazı yönetim kurulu üyeleri ile görüştü.

YAGA'nın yatırımcılara yardımı olmak ve ülkedeki yatırım iklimini geliştirmek için çalıştığını belirten YAGA Direktörü Derviş Besimler, bazı konularda Ticaret Odası ile müşterek çalıştıklarını kaydetti.

YAGA'nın Başbakanlığa bağlı müsteşarlık olarak kurulmasına rağmen, kendine has bir özelliğe, kamunun ve özelin buluştuğu bir yapıya sahip olduğunu anlatan Besimler, Ticaret Odası ile ileriye yönelik işbirliği için neler yapabileceklerini konuşarak, çalışmaları hakkında bilgi vereceklerini söyledi.

ÇERKEZ

Kıbrıs Türk Ticaret Odası Başkanı Günay Çerkez de, odanın YAGA'nın görevlerine inandığı için kuruluşunda yardımcı olduğunu belirterek, "Amacımız yerli ve yabancı yatırımcıların bir noktadan kamuyla olan işlerini görebilmesidir" dedi.

Dünyada bunun örnekleri olduğunu ancak YAGA'nın istenilen düzeyde çalışamadığını ifade eden Çerkez, YAGA'nın ülkenin gelişip kalkınması için önemli olduğunu söyledi.

YAGA'yı desteklemekte olduklarını vurgulayan Çerkez, YAGA'ya daha fazla işlerlik kazandırmak için yasasında değişikliğe gidilmesi gerektiğini, yabancı yatırımcıların aylarca bakanlıktan bakanlığa koşuşturulmasından vazgeçilmesi gerektiğini kaydetti.

Dünyada yabancı yatırımcıların seçeneklerinin fazla olduğuna dikkat çeken Çerkez, KKTC'nin izolasyonlar altında bir ülke olarak yatırımcıların önünü açması gerektiğini ifade etti.

Çerkez, YAGA'ya her türlü yardıma hazır olduklarını belirtti.

TAK

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer EKONOMİ & FİNANS Haberleri