Polis göz açtırmadı, adım adım sokaklarda dolaştı

loading
6 Temmuz, Pazartesi
£

8.58

7.77

$

6.86

Polis göz açtırmadı, adım adım sokaklarda dolaştı

Polis göz açtırmadı, adım adım sokaklarda dolaştı

Artan suç olaylarından ve izinsiz ikametlerden dolayı polis ekipleri denetimlerini sıklaştırdı, ülke genelinde, önceki gece yapılan denetimlerde toplamda 13 kişi tutuklandı .

Polis göz açtırmadı, adım adım sokaklarda dolaştı
A- A A+

• Gecenin bilançosu: 13 tutuklama, bin 495 araca kontrol, 495 sürücü hakkında işlem yapıldı:

• Polis göz açtırmadı, adım adım sokaklarda dolaştı

• Polis ekipleri ülke genelinde denetimlerini sıklaştırdı, birçok ilçede yapılan denetimlerde toplamda 13 kişi tutuklandı. Özellikle son günlerde artan suç olaylarından ve izinsiz ikametlerden dolayı cadde ve sokaklarda denetime çıkan ekipler, adım adım her yeri aradı.

• Lefkoşa, Girne, Gazimağusa ve Güzelyurt'ta huzur ve trafik operasyonu düzenleyen polis kimlik ve ehliyet kontrolleri yaptı. Çevik Kuvvetin de katılım gösterdiği operasyonda pansiyonlar da arandı.

• Lefkoşa genelindeki yaklaşık 70 personel ile yapılan operasyonlarda toplamda 6 kişi tutuklandı. Gazimağusa'da da polis göz açtırmadı, yapılan denetimlerde toplamda 5 kişi tutuklandı. Girne'de izinsiz ikamet ettiği tespit edilen 2 kişi tutuklanırken, Güzelyurt'taki denetimlerde tutuklanan olmadı.

• Öte yandan, bir gecede ülke genelinde yapılan trafik operasyonlarında ise toplamda bin 495 araç durduruldu. Durdurulanlar arasında 495 sürücü hakkında işleme gidildi, 10 araç ise trafikten men edildi.

Rahmican ÇALIŞKAN – Nadire BAHADİ

Artan suç olaylarından ve izinsiz ikametlerden dolayı polis ekipleri denetimlerini sıklaştırdı, ülke genelinde, önceki gece yapılan denetimlerde toplamda 13 kişi tutuklandı cadde ve sokaklarda denetime çıkan ekipler, adım adım her yeri aradı. Lefkoşa'da 6 kişi, Gazimağusa'da 5, Girne'de ise 2 kişi tutuklanırken, Güzelyurt'taki denetimlerde tutuklanan olmadı. Öte yandan, bir gecede ülke genelinde yapılan trafik operasyonlarında ise toplamda bin 495 araç durduruldu. Durdurulanlar arasında 495 araçta işleme gidildi, 10 araç ise trafikten men edildi. Polis ekipleri önceki gece 21.00-01.00 saatleri arasında Lefkoşa, Gazimağusa, Girne ve Güzelyurt'ta asayiş ve trafik denetimleri gerçekleştirdi. Denetimlerde çoğunluğunu izinsiz ikamet edenler ve sahte evrakı tedavüle sürenlerin oluşturduğu 13 kişi tutuklandı.


Lefkoşa: 6 tutuklama, 161 sürücü hakkında işlem

Polis Basın Bülteni'ne göre, Lefkoşa'da gerçekleşen denetimlerde bölgede faaliyet gösteren kumarhaneler, gece kulüpleri, pansiyonlar, yatı evleri ile halkın yoğun olarak bulunduğu Çağlayan Parkı, Kumsal Park, Barış Manço Parkı, Kafesli Parkı, Yediler Parkı, Ayluga Kilisesi bölgesi, Ermeni Kilisesi bölgesi, Terminal bölgesi ile seyir halindeki araçlar kontrol edildi. Denetimler kapsamında, kumarhaneye girmesi ve bulunması yasak olan 8 kişiye yasal işlem uygulandı. KKTC'de izinsiz ikamet eden 5 kişi ve sahte evrakı tedavüle sürme meselesinde zanlı olarak aranmakta olan 1 kişi tespit edilerek tutuklandı. Trafik ekiplerinin gerçekleştirdikleri denetimlerde 300 araç kontrol edildi ve suç işlediği tespit edilen 161 araç sürücüsü hakkında ileri işleme gidildi.

Gazimağusa: 5 tutuklama, 155 sürücü hakkında işlem

Gazimağusa'da gerçekleşen denetimlerde; bölgede faaliyet gösteren kumarhanelerde yapılan denetimlerde, kumarhaneye girmesi ve bulunması yasak 8 kişiye yasal işlem uygulandı. KKTC'de izinsiz ikamet eden 3 kişi, hakkında ihraç emri bulunan 1 kişi ve sahte belge ile KKTC'ye giriş yaptığı tespit edilen 1 kişi tutuklanarak aleyhlerinde yasal işlem başlatıldı. Trafik ekiplerinin gerçekleştirdikleri denetimler sonucu 485 araç kontrol edildi ve suç işlediği tespit edilen 155 araç sürücüsü hakkında ileri işleme gidildi, çeşitli suçlardan dolayı 2 araç trafikten men edildi.

Girne: 2 tutuklama, 125 sürücü hakkında işlem

Girne'de gerçekleşen denetimlerde; bölgede faaliyet gösteren, kumarhaneler, barlar, kahvehaneler ve diskolarda denetimler gerçekleşti. Denetimler kapsamında kumarhaneye girmesi ve bulunmaları yasak 9 kişi tespit edilerek aleyhlerinde yasal işleme gidildi; KKTC'de izinsiz ikamet ettiği tespit edilen 2 kişi tutuklandı. Trafik ekiplerinin gerçekleştirdiği denetimler sonucu 510 araç kontrol edildi, suç işlediği tespit edilen 125 araç sürücüsü hakkında ileri işleme gidilirken muhtelif suçlardan dolayı 8 araç trafikten men edildi.

Güzelyurt: 200 araç kontrol edildi, 54 sürücü hakkında işlem yapıldı

Güzelyurt'ta gerçekleşen denetimlerde; bölgede faaliyet gösteren bahis evleri, alkollü içki satışı yapılan yerler, gece kulüpleri ve kahvehanelerde yapılan denetimlerde herhangi bir olumsuzluk tespit edilmediği bildirildi.


Trafik ekiplerinin gerçekleştirdikleri denetimler sonucu 200 araç kontrol edilirken, suç işlediği tespit edilen 54 araç sürücüsü hakkında yasal işleme gidildi.

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer ADLİ HABERLER Haberleri