×
banner
banner
banner
Ana Sayfa ADLİ HABERLER
banner
Kayıtsız müteahhit hakkındaki şikayetler arttı

Kayıtsız müteahhit hakkındaki şikayetler arttı

Giriş Tarihi: 25/06/2019
07:38
Kayıtsız müteahhit hakkındaki şikayetler arttı
İzinsiz müteahhitlik yaptığı 2018- 2019 yılları arasında sahtekarlıkla para temin etmekle suçlanan Bekir Bayram isimli şahıs hakkındaki şikayetler arttı. Çelik yapı anlaşması karşılığında 260 bin TL alıp işi yarım bıraktığı tespit edilip tutuklanan Bayram'ın bir başka şahıstan da 180 bin TL aldığı, işi de yarım bıraktığı ortaya çıktı. Bayram hakkındaki tutukluluk süresi 4 gün daha uzatıldı.
Kıbrıs Postası - Nadire BAHADİ

Altınbilek Çelik Yapı isimli şirket adı altında 2018- 2019 yılları içerisinde izinsiz müteahhitlik yaptığı ortaya çıkan ve çelik ev yapacağı anlaşma karşısında 260 bin TL alıp işi yarım bıraktığı yönündeki şikayet üzerine tutuklanan Bekir Bayram hakkındaki şikayetler arttı.

Tutukluluk süresi dolan Bayram dün yeniden Mağusa Kaza Mahkemesi'nde yargıç karşısına çıkarıldı. Polis mahkemede, Bayram'ın Boğaziçi'nde yapılacağı yönündeki bir başka çelik ev anlaşması karşılığında Ahmet Tokgöz isimli şahıstan 180 bin TL alıp, işin bir kısmını yaptıktan sonra yarım bıraktığını açıkladı. Zanlı Bayram, hakkında yürütülen soruşturma kapsamında mahkeme emri ile 4 gün daha tutuklu kalacak.

ŞİKAYET 440 BİN TL'YE ULAŞTI

Olayın soruşturmasını yürüten polis memuru Osman Üreten mahkemede verdiği ifadesinde, zanlı Bekir Bayram'ın KKTC'de Müteahhitler Birliği'ne üye olmadan 2018- 2019 yılları içinde, Altınbilek Çelik Yapı isimli şirketin direktörü olarak Boğaziçi'nde Demet Muslu ile çelik ev yapımı konusunda anlaşarak Muslu'dan 260 bin TL alıp, sadece dolgusunu yaparak sahtekarlıkla para temin ettiğini açıkladı.

Şikayet üzerine tespit edilerek tutuklanan zanlı hakkında 3 gün tutukluluk süresi temin edildiğini anımsatan Üreten, dün sabah saatlerinde alınan yeni bir şikayette zanlının yine 2018- 2019 yılları arasında Ahmet Tokgöz ile çelik ev konusunda anlaştıklarını ve zanlının Tokgöz'den 180 bin TL alıp, belli bir kısım işi yaptıktan sonra yarım bıraktığını, zanlının sahtekarlıkla para temin ettiğini açıkladı. Öte yandan zanlı Bayram'ın tutuklandığını gazeteden öğrenen Güzelyurt'ta sakin Enver Yılmaz'ın da çelik ev konusunda anlaşıp aynı mağduriyeti yaşadığı konusunda beyanda bulunduğunu kaydeden Üreten, Yılmaz'ın Güzelyurt Polis Müdürlüğü'ne giderek zanlı hakkında şikayetçi olacağı beyanında bulunduğunu açıkladı. Yürütülen soruşturma kapsamında zanlının 21 Haziran 2019 tarihinde bir gönüllü ifade vererek 260 bin TL'yi aldığını kabul ettiğini belirten Üreten, zanlı hakkındaki soruşturmanın devam ettiğine dikkat çekerek zanlının 8 gün daha poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Savcı İlhan Damdelen 8 günlük tutukluluk süresini 4 gün ile sınırlandırırken, mahkeme zanlı Bekir Bayram'ın 4 gün poliste tutuklu kalmasına karar verdi.

banner
banner
banner
banner
DİĞER ADLİ HABERLER HABERLERİ
banner
Döviz Kurları
USD
5.80
GBP
7.52
EUR
6.51
banner
banner
banner
banner

2001 © 2019 KIBRIS POSTASI | CITYPRESS YAYINCILIK LTD
www.kibrispostasi.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı CITYPRESS YAYINCILIK LTD’ye aittir. İzin alınmadan kullanılamaz... Kıbrıs Postası Gazetesi'nin hem basılı nüshasında hem de internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı CityPress Yayıncılık Ltd.'e aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. İzin almak kaydı ile içeriği 3-4 cümlelik basın özeti şeklinde alıntılamanız ve kaynak olarak URL bağlantısı olan kibrispostasi.com'u göstermeniz talep edilmektedir. Kıbrıs Postası`nda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan Kıbrıs Postası hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Kıbrıs Postası harici linklerin sorumluluğunu almaz.