Zanlı Karakaya ile Akçam 4 gün daha tutuklu kalacak

loading
10 Ağustos, Pazartesi
£

9.55

8.58

$

7.31

Zanlı Karakaya ile Akçam 4 gün daha tutuklu kalacak

Zanlı Karakaya ile Akçam 4 gün daha tutuklu kalacak

Narkotik polisinin Mağusa’da düzenlediği uyuşturucu operasyonunda tasarruflarında yaklaşık 50 gram sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde ele geçirilen Erdoğan Karakaya ile Emine Akçam hakkındaki soruşturma devam ediyor.

Zanlı Karakaya ile Akçam 4 gün daha tutuklu kalacak
A- A A+

Kıbrıs Postası - NADIRE BAHADI

Narkotik ekiplerinin Mağusa’da düzenlediği operasyonda tasarruflarında kanunsuz olarak yaklaşık 50 gram sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde bulunan Erdoğan Karakaya ile Emine Akçam hakkındaki polis soruşturması devam ediyor.

“Kanunsuz uyuşturucu madde tasarrufu” suçlaması ile ilgili olarak zanlılar bugün yeniden Mağusa Kaza Mahkemesi’nde yargıç karşısına çıkarıldı.

Mahkeme yürütülen soruşturmanın selameti açısından zanlıların 4 gün daha poliste tutuklu kalmasına karar verdi.

Polis söz konusu uyuşturucu maddeler ile uyuşturucu maddelerin muhafaza edildiği paket ve poşetler ile ilgili analiz sonuçlarının henüz ulaşmadığını kaydederken, zanlılara ait 3 cep telefonunun incelemesine devam edildiğini belirtti.

ANALİZ SONUÇLARI BEKLENİYOR

Olayla ilgili mahkemede ifade veren polis memuru Gökhan Yıldırım,  7 Temmuz 2020 tarihinde alınan bilgide zanlı Erdoğan Karakaya ve Emine Akçam’ın ikametgahlarında, tasarruflarında kanunsuz uyuşturucu madde olduğunu öğrendiklerini kaydetti.

Mahkemeden temin edilen arama emri ile zanlıların ikametgahına operasyon düzenlendiğini belirten Yıldırım, uyuşturucu maddenin pencereden dışarıya atılma ihtimalinin göz önünde bulundurularak ekibin bir kısmının dışarıda beklerken, bir kısmının ise içeriye girmek istediği sırada polisi fark eden zanlı Emine Akçam’ın tütün paketi içerisinde bulunan yaklaşık 30 gram sentetik cannabinoid türü uyuşturucu maddeyi pencereden attığı sırada tespit edildiğini açıkladı.

İkametgaha girilmesine müteakip zanlıların evde tespit edildiğini kaydeden Yıldırım, ikametgahta yapılan aramada 20 gram daha sentetik cannabinoid türü uyuşturucu maddenin tespit edilerek emare alındığını açıkladı.

Söz konusu uyuşturucu maddelerin emare alındığını ve zanlıların tutuklandığını belirten Yıldırım, zanlıların 8 Temmuz tarihinde mahkemeye çıkarılarak haklarında 2 gün tutukluluk süresi temin edildiğini anımsattı.

Temin edilen bu süre içerisinde zanlıların tasarrufunda bulunan uyuşturucu maddeler ile söz konusu maddelerin muhafaza dildiği paket ve poşetlerin analize gönderildiğini kaydeden Yıldırım, sonuçların henüz çıkmadığını kaydetti. Alınması gereken ifadelerin olduğuna ve zanlılara ait olduğu tespit edilen 3 cep telefonunun incelemesinin de devam ettiğini kaydeden Yıldırım, zanlıların 4 gün daha poliste tutuklu kalmasını talep etti.

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer ADLİ HABERLER Haberleri