Uyuşturucu zanlıları Karakaya ve Akçam yargılanmayı tutuklu bekleyecek

loading
11 Ağustos, Salı
£

9.59

8.61

$

7.34

Uyuşturucu zanlıları Karakaya ve Akçam yargılanmayı tutuklu bekleyecek

Uyuşturucu zanlıları Karakaya ve Akçam yargılanmayı tutuklu bekleyecek

Narkotik polisinin Mağusa’da düzenlediği uyuşturucu operasyonunda tasarruflarında yaklaşık 50 gram sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde ele geçirilen Erdoğan Karakaya ile Emine Akçam yargılanmayı tutuklu bekleyecek.

Uyuşturucu zanlıları Karakaya ve Akçam yargılanmayı tutuklu bekleyecek
A- A A+

Kıbrıs Postası - NADIRE BAHADI

Narkotik polisinin Mağusa’da düzenlediği operasyonda tasarruflarında kanunsuz olarak sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde bulunan Erdoğan Karakaya ile Emine Akçam hakkındaki polis soruşturması tamamlandı.

“Kanunsuz uyuşturucu madde tasarrufu” suçlaması ile ilgili olarak zanlılar bugün teminat maksatlı Mağusa Kaza Mahkemesi’nde yargıç karşısına çıkarıldı.

Polis mahkemede zanlıların tasarrufunda bulunan uyuşturucu maddenin analiz sonucuna göre 59 gram 380 miligram olarak tespit edildiğini açıkladı.

Mahkeme, benzeri suçlardan 12 sabıkası ve yine aynı suçtan daha önce teminata bağlanarak serbest bırakılan zanlı Erdoğan Karakaya ile benzeri suçtan daha önce teminata bağlanarak serbest bırakılan zanlı Emine Akçam’ın 2 ayı geçmemek koşulu ile hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderilmesine karar verdi.

KARAKAYA’NIN BENZER 12 SABIKASI BULUNUYOR

Olayın soruşturmasını yürüten polis memuru Hasan Selvili mahkemede verdiği ifadesinde,  7 Temmuz 2020 tarihinde alınan bilgide zanlı Erdoğan Karakaya ve Emine Akçam’ın ikametgahlarında, tasarruflarında kanunsuz uyuşturucu madde olduğunu öğrendiklerini kaydetti.

Mahkemeden temin edilen arama emri ile zanlıların ikametgahına operasyon düzenlendiğini belirten Selvili, uyuşturucu maddenin pencereden dışarıya atılma ihtimalinin göz önünde bulundurularak ekibin bir kısmının dışarıda beklerken, bir kısmının ise içeriye girmek istediği sırada polisi fark eden zanlı Emine Akçam’ın tütün paketi içerisinde bulunan yaklaşık 30 gram sentetik cannabinoid türü uyuşturucu maddeyi pencereden attığı sırada tespit edildiğini açıkladı.

İkametgahın kapısını zanlı Erdoğan Karakaya’nın açtığını zanlı Emine Akçam’ın ise uyuşturucu maddenin atıldığı yatak odasında tespit edildiğini belirten Selvili, ikametgahta yapılan aramada yaklaşık 20 gram daha sentetik cannabinoid türü uyuşturucu maddenin tespit edilerek emare alındığını açıkladı.

Söz konusu uyuşturucu maddelerin emare alındığını ve zanlıların tutuklandığını belirten Selvili, zanlıların 8 Temmuz tarihinde mahkemeye çıkarılarak haklarında 2 gün, 10 Temmuz 2020 tarihinde 4 gün tutukluluk süresi temin edildiğini anımsattı.

Temin edilen bu süre içerisinde zanlıların tasarrufunda bulunan uyuşturucu maddelerle ilgili Devlet Laboratuvarı’ndan temin edilen analiz sonucuna göre, söz konusu maddelerin 59 gram 380 miligram sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde olduğunun tespit edildiğini kaydeden Selvili, zanlılar hakkında yürütülen soruşturmanın tamamlandığını kaydederek, zanlı Erdoğan Karakaya’nın benzer suçlardan 12 sabıkasının bulunduğunu, zanlıların yine Mart ayında benzer şekilde yüklü miktarda uyuşturucu madde yakalanarak tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldıklarını kaydetti.

Zanlıların serbest kalması ile benzer suçları işleme eğiliminde olmaya devam ettiklerini kaydeden Selvili, zanlıların tutuklu yargılanmasını talep etti.

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer ADLİ HABERLER Haberleri