"Downer her işe yetişir..."

loading
7 Haziran, Pazar
£

8.57

7.64

$

6.77

"Downer her işe yetişir..."

"Downer her işe yetişir..."

BM Genel Sekreteri'nin Kıbrıs Özel Danışmanı Aleksander Downer'ın, Güney Avustralya Liberaller Partisi'nin liderliğine gelebileceği yolunda Avustralya medyasında yer alan haberleri "Downer, Kıbrıs sorunundan boşanıyor" şeklinde yorumlayan Fileleftheros, bugün de yabancı bir diplomatın ve Downer'ın açıklamalarını "Downer her işe yetişir" yorumuyla aktardı.

"Downer her işe yetişir..."
banner
A- A A+

Gazete "Downer Her İşe Yetişir... Parti Başkanı Da Olur Kıbrıs Danışmanı Da!" başlığıyla yansıttığı haberinde Rum Haber Ajansı'nın New York muhabirinin Downer'ın siyasi parti başkanlığının Kıbrıs Özel Danışmanlığı görevini etkileyip etkilemeyeceği sorusuna karşılık yabancı bir diplomatik kaynağın değerlendirmesine şu şekilde yer verdi:

"Yabancı bir diplomatik kaynak Downer'ın, Güney Avustralya'da Liberaller partisi liderliğini devralacağı ve bunun paralelinde Kıbrıs Özel Danışmanlığı görevini yürüteceği açıklamasını yorumlarken; BM Genel Sekreteri'nin Kıbrıs Özel Danışmanlığı'ndan istifa etse bile bu, hemen istifa edeceği anlamına gelmediğini, prosedürün momentumu ve yerine gelecek kişi ile ilgili bir dizi sebepten dolayı bunu yapmayacağını vurguladı.

Avustralya medyasının kendisini, ekim ayında Güney Avustralya Liberaller Partisi liderliğini devralacak gösterdiği haberler nedeniyle Kıbrıs Haber Ajansı'nın New York muhabiri Apostoli Zubanioti Downer'a Kıbrıs sorunundaki akıbetinin ne olacağını sordu.

Parti liderliğini devralmasının Genel Sekreter'in Kıbrıs Özel Danışmanlığı görevini etkileyip etkilemeyeceği sorusuna karşılık, bugün federal düzeyde Liberaller Partisi Başkan Yardımcılığı görevini yürütmekte olan Downer olumsuz cevap verdi.

Aleksander Downer 'Hayır, etkilemeyecek. Üç yıldır yürütmekte olduğum, partinin başkan yardımcılığından istifa edecek ve Adelaida'daki bu onurlu görevi devralacağım. Bu, maaşsız bir konumdur' ifadesini kullandı.

Partinin Adelaida'daki bugünkü başkanının görev süresi ekim ayında doluyor. Downer yerel basına konuşurken, önerilen görevi devralmak niyetinde olduğunu belirtirken, bu mevkiden eyalet Liberallerinin gelecek Mayıs'taki seçimleri kazanmalarına yardımcı olabileceğini söyledi. 'Tek rolüm bu olacak' dedi."

Haravgi haberi "Downer Liberallerin Başkanı",

Simerini de haberini "Downer Görevinin Etkilenmediğini Söylüyor" başlığı altında özetledi.

TAK

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer GÜNEY KIBRIS Haberleri