Rum-Yunan-İsrail, strateji ortaklığı

loading
2 Temmuz, Perşembe
£

8.58

7.74

$

6.85

Rum-Yunan-İsrail, strateji ortaklığı

Rum-Yunan-İsrail, strateji ortaklığı

Amerikan Yahudi Komitesi (AJC/Yahudi Lobisi) Genel Müdürü David Haris, Yunanistan-Güney Kıbrıs-İsrail stratejik ortaklığının sürekli derinleşmekte olduğunu belirterek "Demokrasilerin kaçınılmazı olan hükümet değişikliklerinde de yaşamayı başarıp başarmayacağı böyle bir ilişki için gerçek test olacak" dedi.

Rum-Yunan-İsrail, strateji ortaklığı
A- A A+

Alihtia "Amerikan Yahudi Komitesi... 'Kıbrıs-Yunanistan-İsrail Stratejik Ortaklığı" başlıklı haberinde Haris'in bu sözleri, New York'taki "Kıbrıs Evi"nde düzenlenen "İsrail-Yunan Ortaklığının Ortaya Çıkışı" isimli kitap tanıtımı etkinliğinde söylediğini yazdı.

Habere göre Yunanistan, Güney Kıbrıs ve İsrail arasındaki ilişkilerle ilgili etkinlik düzenlenmesinden memnuniyet belirten Haris, İsrail'in Güney Kıbrıs ve Yunanistan'la ilişkileriyle ilgili şunları söyledi:

"Yunanistan, İsrail'le tam diplomatik ilişkisi bulunmayan AB ülkeleri arasında olduğundan 80'lerden beridir bu tür etkinler düzenlenmiyordu. Kıbrıs da 1974'ten sonra Bağlantısızlar Hareketi'ndeydi ve ikili ilişkiler dahil her kararı, BM'deki uluslararası konumunun nasıl etkileneceği mantığındaydı.

Yunanistan-Kıbrıs-İsrail stratejik ortaklık ilişkisi sürekli derinleşiyor. Böyle ilişkiler için gerçek test, demokrasilerin kaçınılmazı olan hükümet değişikliklerinde yaşamayı başarıp başaramayacağıdır. Yunanistan'ın yeni hükümetinin ideolojisinden bağımsız olarak, bu ilişkiyi sürdürmek Yunanistan'ın çıkarınadır. Aynı şey Kıbrıs'la da oldu. Selefi, Başkan Anastasiadis'le aynı siyasi görüşlere sahip değildi ancak İsrail'le ilişkiler gelişti."

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer GÜNEY KIBRIS Haberleri