×
banner
banner
banner
Ana Sayfa GÜNEY KIBRIS
banner
Güney Kıbrıs - Yunanistan - Mısır üçlü toplantısı Kahire'de

Güney Kıbrıs - Yunanistan - Mısır üçlü toplantısı Kahire'de

Giriş Tarihi: 11/09/2019
18:09
Güney Kıbrıs - Yunanistan - Mısır üçlü toplantısı Kahire'de
Rum Savunma Bakanı Savvas Aggelides, Güney Kıbrıs - Yunanistan - Mısır üçlü toplantısının 8 Ekim tarihinde Mısır'ın ev sahipliğinde Kahire'de gerçekleşeceğini söyledi.
Rum Bakan, Güney Kıbrıs'ta resmi temaslarda bulunmakta olan Mısır Savunma Bakanı Mohamed Ahmed Zaki ile Rum Lider Anastasiadis arasında Başkanlık Sarayında yapılan görüşmeye katıldı.

Görüşmenin ardından açıklamada bulunan Güney Kıbrıslı Bakan, Güney Kıbrıs ve Mısır arasındaki savunma ve güvenlik alanlarındaki ilişkilerin geliştirildiğini ifade etti ve iki ülkenin terör ve enerji güvenliği konularında bilgi teatisinde bulunduklarını belirtti.

Rum Lider Anastasiadis Anastasiades ile Mısır Savunma Bakanı Zaki arasında yapılan görüşmeye değinen Rum Bakan Aggelides, görüşme sırasında Güney Kıbrıs ve Mısır arasındaki işbirliği ve iki ülkenin özellikle güvenlik ve savunma alanlarındaki ilişkilerin geliştirilmesinin teyit edildiğini söyledi.

Güney Kıbrıs ve Mısır arasında sağlanan işbirliğinin Doğu Akdeniz bölgesinde istikrar ile güvenliğin sağlanmasının hedeflendiğini ifade eden Aggelides, enerji güvenliği konusu ile de ilgili olduğunu belirtti.

Savunma Bakanı, Rum Lider Anastasiadis ve konuk bakan arasında yapılan görüşme sırasında ayrıca, 8 Ekim tarihinde Kahire'de yapılacak Güney Kıbrıs- Yunanistan- Mısır üçlü görüşmesi konusunun da ele alındığını söyledi.

banner
banner
banner
banner
DİĞER GÜNEY KIBRIS HABERLERİ
banner
Döviz Kurları
USD 5.69
GBP 7.32
EUR 6.29
banner
banner
banner
banner

2001 © 2019 KIBRIS POSTASI | CITYPRESS YAYINCILIK LTD
www.kibrispostasi.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı CITYPRESS YAYINCILIK LTD’ye aittir. İzin alınmadan kullanılamaz... Kıbrıs Postası Gazetesi'nin hem basılı nüshasında hem de internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı CityPress Yayıncılık Ltd.'e aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. İzin almak kaydı ile içeriği 3-4 cümlelik basın özeti şeklinde alıntılamanız ve kaynak olarak URL bağlantısı olan kibrispostasi.com'u göstermeniz talep edilmektedir. Kıbrıs Postası`nda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan Kıbrıs Postası hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Kıbrıs Postası harici linklerin sorumluluğunu almaz.