TDP: "Zamanı geldi: İskele değişime hazır"

loading
24 Kasım, Salı
£

10.60

9.44

$

7.95

TDP: "Zamanı geldi: İskele değişime hazır"

TDP: "Zamanı geldi: İskele değişime hazır"

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) İskele Milletvekili adayları düzenlenen etkinlikle tanıtıldı

TDP: "Zamanı geldi: İskele değişime hazır"
A- A A+

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, 28 Temmuz seçimlerinin ülkedeki değişimin ve dönüşümün başlangıcı olacağını belirterek, İskele'de oluşan hava ve tablonun bunun göstergesi olduğunu vurguladı. Çakıcı, "Artık Zamanı geldi. TDP, seçimlerin ardından mutlaka hükümeti kuran parti olacak ve değişim ve dönüşüm gerçek anlamda başlayacak. İskele'nin bu değişime hazır olduğunu görmek oldukça önemlidir" dedi.

TDP İskele Milletvekili adayları düzenlenen etkinlikle tanıtıldı. İskele Belediye Gazinosu'nda gerçekleştirilen etkinliğe, TDP Genel Başkanı Çakıcı, Genel Sekreter Cemal Özyiğit, Milletvekilleri Mustafa Emiroğluları, Hüseyin Angolemli ile TDP üye ve sempatizanlarından oluşan oldukça yoğun bir kalabalık katıldı. İskele İlçe Başkanı Erkut Yılmabaşar'ın açılış konuşmasıyla başlayan ve Genel Sekreter Özyiğit ile Genel Başkan Çakıcı'nın konuşmasıyla devam eden etkinlik, adayların tanıtımı ile son buldu.

-Erkut Yılmabaşar-

TDP İskele İlçe Başkanı Erkut Yılmabaşar, 28 Temmuz seçimlerinde TDP'nin İskele'de alacağı oy oranıyla gündem yaratacağını vurguladı. 2009 seçimlerinin ardından gücüne güç katan TDP'nin bölgede etkili bir konuma geldiğini, gösterdiği 5 kaliteli ve tertemiz adayla iddialı bir şekilde yola çıktığını kaydeden Yılmabaşar, "İnsanlarımız artık yalandan-dolandan usandı. Halkımız yeni ve denenmemiş yapılara yöneldi. Bunun adresi de TDP olmuştur. İskele İlçesinde seçimden sonra TDP'nin aldığı oy konuşulacak" dedi.

Kurulduğu günden itibaren gücüne güç katan TDP'nin halktan aldığı güç ve destekle yeni oluşan geçici hükümette 3 bakanla yerini aldığını belirten Yılmabaşar, 28 Temmuz seçimlerinin ardından da TDP'nin mutlaka güçlü bir şekilde hükümette yerini alacağını kaydetti.

-Cemal Özyiğit-

TDP Genel Sekreteri Cemal Özyiğit, 28 Temmuz seçimlerinin ülkede değişimin ve dönüşümün başlangıcı olacağını söyledi.

1974'ten sonra ülkede yalan-talan ve vurgun düzeninin kurulduğunu, halkın kamplara bölündüğünü belirten Özyiğit, bu düzenin yıkılma zamanının artık geldiğini kaydetti ve TDP'nin seçim bildirgesinde ülkedeki değişimin ve dönüşümün nasıl ve hangi koşullarda yapılacağının net bir şekilde yer aldığını belirtti.

Ülke genelinde olduğu gibi İskele İlçesinde de TDP açısından olumlu bir hava olduğunu kaydeden Cemal Özyiğit, yıllarca ihmal edilmiş olan İskele-Karpaz bölgesindeki değişimin de artık başlayacağını kaydetti ve "TDP sandıktan ne kadar güçlü çıkarsa, değişim ve dönüşüm de o kadar kolay ve hızlı olacaktır" dedi.

-Mehmet Çakıcı-

TDP Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, siyasi partilerin görüş, düşünce ve vaatleri açısından temel farklılıkları olduğunu belirterek, "Tüm partiler birbirlerinden farklıdır. Halkımızdan da ricamız, bu farklılıkları iyi analiz ederek, karşılaştırma yaparak karar vermesidir" dedi.

TDP'nin kurulduğu günden itibaren tüm konularda net bir duruş sergilediğini, saklanmak yerine taraf olduğunu, bunun neticesinde de halktan aldığı destekle her geçen gün büyüdüğünü, son olarak da geçiş hükümeti de olsa hükümet ortağı olduğunu kaydeden Çakıcı, halkın onayı ile 28 Temmuz seçimlerinin ardından TDP'nin mutlaka hükümetteki yerini alacağını kaydetti.

Vatandaşlardan, tüm partilerin geçmişlerini, iktidarda ve muhalefette neler yaptıklarını iyi değerlendirmelerini isteyen Çakıcı, "Bizim geçmişimiz temizdir. Bizim geçmişimiz sırasında 'General çizmeyi aşmıştır' diyebilen, bizim geçmişimiz Özal hükümeti döneminde dayatılan paketlere 'Bu gömlek bize uymaz' diyebilen bir geçmiştir" diye konuştu. Çakıcı, dik duruş, temizlik ve dürüstlüğün temel karakterleri olduğunu vurguladı.

"TDP'nin projeleri"

Önemli projelerle halkın karşısına çıktıklarını kaydeden Çakıcı, "TDP iktidarında profesyonel askerliğe geçilecek ve binlerce gencimize iş imkanı sağlayacağız. Hastanelerdeki hizmetler ücretsiz olacak, vergi reformu yapılarak çok kazanandan çok, az kazanandan az vergi alınacak. Tam gün eğitime geçilecek" dedi.

Binlerce kişinin mağdur olmasına neden olan faiz sorununa son vereceklerini kaydeden Çakıcı, bu konuda meclise öneri sunan tek parti olduklarını anımsattı.

Yerli üretimin ve işletmecilerin yanında olduklarını belirten Çakıcı, "Fonsa fon, koruma ise koruma, destekse destek. Ancak şunun da net olarak bilinmesini isteriz ki, birkaç tane aile zengin olmayacak. Herkes destekten eşit ve adil şekilde yararlanacak" dedi.

Özellikle İskele-Karpaz bölgesinin en önemli sorunlarının başında gelen işsizlikle ilgili projeleri olduğunu kaydeden Çakıcı, büyük otellerde yerli vatandaşların çalıştırılması için gerekli düzenleme ve denetimlerin yapılacağını söyledi. Çakıcı, iş isteyen gençlere gerekli eğitimlerin verileceğini, köle gibi çalıştırılmalarının önleneceğini ve 'biz iş vermek istiyoruz, ancak onlar çalışmak istemiyor' mazeretinin ortadan kaldırılacağını ifade etti.

"Hesap sorulacak"

TDP Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, TDP'nin iktidarda olduğu dönemin, aynı zamanda 'hesap sorma' dönemi olacağını vurguladı, Ombudsman ve Sayıştay'ın güçlendirileceğini, Başbakanlık Denetleme Kurulu'nun gerçek anlamda denetim yapacağını söyledi.

Ceza Yasası'nda halen kırbaç cezası bulunduğunu belirterek, hukuk reformunun kaçınılmaz olduğunu kaydeden Çakıcı, hızlı çalışan ve denetlenebilen bir sisteme ihtiyaç olduğunu söyledi.

"Polisler kendi bölgelerinde görev yapacak"

Polisin sivil otoriteye bağlanacağını kaydeden Çakıcı, "Bizim insanımız her şeye layıktır. Benim insanım Güvenlik Kuvvetleri Komutanı olmaya da, Merkez Bankası'nın başına geçmeye de, Sivil Savunma Başkanı olmaya da layıktır" dedi. Çakıcı, Polis Nakil Tüzüğü'nün yeniden düzenlenerek polislerin kendi bölgelerinde görev yapmalarının sağlanacağını, var olduğu bilinen işkence olaylarının sona erdirileceğini kaydetti.

"Farklı kültürler zenginliktir"

UBP Hükümeti döneminde halk üzerinde büyük bir baskı ve tehdit düzeni kurulduğunu, kendilerinden olmayanlara yaşam hakkı tanınmadığını belirten Çakıcı, "Bugünkü kavga ezenlerle, ezilenlerin kavgasıdır. Biz ayrımcılık yapanların karşısındayız. Biz ezilenlerin yanındayız. Biz ayrımcılık yapanların karşısındayız. Bizim için farklı kültürler bir zenginliktir" dedi.

"TDP, hükümeti kuran parti olacaktır"

2009 yılında göreve getirilen ancak halkına karşı ihanet içine giren UBP'nin hükümetten düşürülerek yerine yeni bir geçiş hükümeti kurulduğunu, TDP'nin de 3 bakanla bu hükümette yerini aldığını kaydeden Çakıcı, yeni hükümetin kamuoyu tarafından takdir toplayan tüm kararlarında TDP'nin etkin bir rol aldığını kaydetti.

Kısa dönemde olsa dahi farkını ortaya koyan TDP'nin, 28 Temmuz seçimlerinin ardından hükümeti oluşturan kilit parti olacağını vurgulayan Çakıcı, "28 Temmuz değişimin başlangıcı olacaktır. TDP iktidarında ülkedeki değişim başlayacaktır. Bugün İskele'de ortaya çıkan tablo da bunun göstergesidir" dedi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer İSKELE Haberleri