UBP İskele Milletvekilleri köy gezilerine devam ediyor

loading
3 Ağustos, Pazartesi
£

9.09

8.19

$

6.98

UBP İskele Milletvekilleri köy gezilerine devam ediyor

UBP İskele Milletvekilleri köy gezilerine devam ediyor

Ulusal Birlik Partisi İskele bölgesi milletvekilleri dün gece'de köy gezilerine Kurtuluş, Ergazi ve Sınır üstü köylerinde devam etti.

UBP İskele Milletvekilleri köy gezilerine devam ediyor
A- A A+

Köy gezilerine başlamadan önce UBP Milletvekilleri, kadın kolları ve UBP senpatizanları ile birlikte İskele çemberinde seçimlere yönelik bayrak sallama ve broşür dağıtma etkinliğini gerçekleştirdiler. Daha sonra konvoy oluşturarak köyleri gezen Milletvekilleri'nin ilk durağı kurtuluş köyü oldu.

Gecede konuşma yapan İskele Milletvekillerinden Nazım Çavuşoğlu, UBP iktidarları döneminde İskele Bölgesi'nin kalkındığına dikkat çekti.

İskele'ye Çukurova Üniversitesi'nin gelişi ile ilgili açıklama yapan Nazım Çavuşoğlu "Türkiye ve KKTC meclislerinden gerekli yasal tüm işlemler geçmiştir. Ankara'ya yaptığım son ziyarette de YÖK heyeti ile görüştüm. Hangi bakanlıkta olursam olayım bu sürecin takipçisi oldum ve tüm yasal prosedürler artık tamamlandı. Arazi sorunu kalmadı. Kampus yeri hazır. Sadece Çukurova Üniversitesi İskele kampusünde Tıp Fakültesi'nin de olmasında ısrarcı. Bununla ilgili Türkiye makamlarında politika değerlendirilmesi yapılıyor. Ancak herkes bilsin ki Çukurova Üniversitesi geliyor ve geri sayım başladı" dedi.

Çukurova Üniversitesi ile görüşmelerin kendi Tarım Bakanlığı zamanından yapılmaya başlandığını hatırlatan Çavuşoğlu, İskele bölgesine bir üniversite kazandırmaktan mutluluk duyduklarını belirterek, tıp ve ziraat fakültelerinin ardından diğer fakültelerin de sırayla geleceğini, gerek yurtdışından gerekse yurtiçinde öğrencilerle bölgenin ekonomik ve sosyal hareketlilik ve motivasyon kazanacağını kaydetti.Çukurova Üniversite'nin İskele'de kampus kurma girişimi hem Türkiye Büyük Millet Meclisi hem de KKTC Meclisi'nde büyük destek görerek bugün hayata geçme aşamasına geldi diyen Çavuşoğlu, " Çukurova Üniversitesi İskele kampusünün açılmasıyla birlikte bölge hareketlilik kazanacak, istihdam çoğalacak, ekonomi gelişecek ve bölgede yeni yatırımlar için motivasyon artacak" dedi. Bu UBP hükümetinin başarısıdır diyen Çavuşoğlu, " Türkiye Cumhuriyeti ile ahenkli bir KKTC hükümetİ sayesinde bir çok projenin geçmişte hayat bulduğu gibi bununda hayata geçeceği artık aşikardır" dedi.

Çavuşoğlu konuşmasına "Türkiye Cumhuriyeti'nin bu bölgeyi kalkındırması için en yüksek standartlı yollarını bu bölgeye yapıyor ve ve 2014'te İskele bölgesinde hiç bir eksiğin olmayacak. İskele bölgesinin daha da aydınlık günlere ulaşması için bu dönem de halkın desteğiyle iktidar olacağız" diye devam etti.

Konuşmalaın ardından milletvekilleri tek tek tanıtıldı ve halkın soruları cevaplandı.

UBP heyeti aynı akşam Ergazi ve Sınır Üstü köylerine de kalabalık bir konvoy eşliğinde ziyaret etti.

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer İSKELE Haberleri