İSKELE
okuma süresi: 4 dak.

Kıbrıs Postası’na konuşan HP İskele İlçe Başkanı Emin Onuş: "Bölge halkı hükümetten kurtulmayı gözlüyor"

Kıbrıs Postası’na konuşan HP İskele İlçe Başkanı Emin Onuş: "Bölge halkı hükümetten kurtulmayı gözlüyor"

Kıbrıs Postası’na konuşan genç siyasetçi, akademisyen HP İskele İlçe Başkanı Doç. Dr. Emin Onuş, İskele-Karpaz bölgesinde halkın bir an evvel “mevcut hükümetten kurtulmanın yollarını gözlediğini” anlattı.

Yayın Tarihi: 19/09/21 17:39
Güncelleme Tarihi: 20/09/21 14:50
okuma süresi: 4 dak.
Kıbrıs Postası’na konuşan HP İskele İlçe Başkanı Emin Onuş: "Bölge halkı hükümetten kurtulmayı gözlüyor"
VATAN Mehmet
A- A A+

Kıbrıs Postası’na konuşan genç siyasetçi, akademisyen Halkın Partisi (HP) İskele İlçe Başkanı Doç. Dr. Emin Onuş, İskele-Karpaz bölgesinde halkın bir an evvel “mevcut hükümetten kurtulmanın yollarını gözlediğini” anlattı.

Pandemi şartları altında ezilen bilhassa küçük esnafın perişan olduğunu kaydeden İskele İlçe Başkanı Doç. Dr. Emin Onuş, bugüne değin “eski siyasetin” bölgeye bir devlet hastanesini bile layık bulmadığını, bunun “gerçek bir utanç” olarak devam ettiğini söyledi.

Emin Onuş, “Bilhassa küçük esnaf çok rahatsız… Yıllarca bu bölgenin dışarıda tutulduğunu, ötekileştirildiğini söyleyebiliriz. Şu an bölgede gençlerde işsizlik ve umutsuzluk hâkim… Bırakın ev sahibi olmayı gençler ev dahi kiralayamıyorlar…” dedi.

“BÖLGE HALKI SEÇİMİ BEKLEMEKTEDİR…”

Kıbrıs Postası’na konuşan İlçe Başkanı Onuş, “Halk bu bölgede derhal hükümetin bozulmasını istiyor ve yönetemediklerine inanıyorlar. Seçimi bekliyorlar. Halk gerçekten sandığa bu kez çok ciddi derecede bilinçli gidecek. İnsanlar bu azınlık hükümetine inanılmaz derecede tepkililer. Gerek ilçe başkanı olarak, gerek vekillerimiz ve örgüt sorumlularımız sahada bunu açıkça görüyor, gözlemliyor. Görünen köy, zaten kılavuz istemez…” diye konuştu.

“BÖLGEDE ESNAFIN DA İŞ ADAMLARININ DA ÖNÜNÜ AÇMAK İÇİN DOKUNUŞLAR GEREK”

HP İskele İlçe Başkanı Emin Onuş, İskele bölgesinde Halkın Partisi’ne “inanılmaz bir ilgisi” olduğunu şu sözlerle vurguladı;

“Ciddi bir alt yapı hazırlığı başlattık. Örgütlenmeye gittik ve tüzük değişikliği ile birlikte ciddi şekilde çalışmaya başladık. Bölgemizde 43 köy var… Şimdi ya kadar 36-37 tanesine girdik. Çok az bir süre içerisinde… 5 aylık süre zarfında 400 kusur üye kazandırdık partiye… İnsanlar bölgede umudunu yitirdi: Bölgede 40 yıldır ne yaptınız siyasi abilerim? Bölgede devlet hastanesi bile yok bundan büyük ayıp var mı? Bölgede esnafın da işadamlarının da önünü açmak için devletin, hükümetlerin dokunuşlar yapması gerek… Bu şartlar altında bir koltuk yarışıdır gider. Kimse ‘kendi alanında’ bir şey yapmıyor. Bizim bölgemiz bu reforma hazırdı ve biz parti olarak toplum için varız, diyoruz. Bireysel çıkarlar için değil. Siyasette halkçıyız. Ferdlere değil, topluma ne katabiliriz, bunun peşindeyiz…”

“BİLDİK SİYASET GENÇLERİ KULLANIP ATIYOR…”

Bugüne değin KKTC’de siyasetin, partilerin gençleri seçim dönemlerinde kullandıklarını, pankart-bayrak sallama, afiş dağıtma gibi işlere baktıklarını ve partilerin gençlere bu gibi işlerini gördükten sonra da sırtlarını döndüklerini ifade eden Onuş, özellikle siyaseten başarılı Kuzey Avrupa ülkelerinde gençlere toplumsal sorumluluk yüklendiğini; sağlıkta eğitimde, teknolojide ve tüm alanlarda bunun örnek alınması gerektiğini de sözlerine ekledi.

Emin Onuş, "Halkı kucaklayan, ülke yararına birlik ve beraberlik içerisinde çalışan bir siyasi partiyiz. Gençleri kucaklıyoruz. İskele halkının da bizleri bağrına basıyor olduğunu görmekten ilçe başkanı olarak büyük bir memnuniyet duyuyorum” dedi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Haberi Facebook'ta gör