İSKELE
okuma süresi: 4 dak.

TDP İskele İlçe Yönetimi: Doğa tahribatına dur de!

TDP İskele İlçe Yönetimi: Doğa tahribatına dur de!

TDP İskele İlçe Yönetimi, ‘doğa tahribatına dur de!’ vurgusuyla 19 Mart Cumartesi günü, İskele Long Beach’te saat 14:30’da gerçekleşecek “Kıyı yağmasına dur deyelim!” eylemine destek belirterek, halka katılım çağrısında bulundu.

Yayın Tarihi: 18/03/22 10:19
Güncelleme Tarihi: 18/03/22 11:11
okuma süresi: 4 dak.
TDP İskele İlçe Yönetimi: Doğa tahribatına dur de!
A- A A+

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) İskele İlçe Yönetimi, , İskele Long Beach’te yaşananlarla ilgili açıklama yaptı.

“ŞEHİR İMAR PLANLARI BİLİRKİŞİLER TARAFINDAN OLUŞTURULMALI”

‘Doğa tahribatına dur de!’ vurgusu yapılan açıklamada, son yıllarda hızlı ve plansız yapılaşmanın arttığını ve doğanın tahribata uğratıldığı belirtilerek, bunun önlenebilmesi için de Şehir İmar Planları’nın bilirkişiler tarafında oluşturup hayata geçirilmesinin önemine vurgu yaptıkları hatırlatıldı.

“YASALAR ATLANARAK, KAMUSAL ALAN PEŞKEŞ ÇEKİLİYOR”

Özellikle İskele bölgesinde İmar Planı’nın şart olduğunu ve böylelikle o bölgede çevrenin, sahillerin ve yeşil alanların korunmasını savundukları kaydedilen açıklamada, İskele-Long Beach’te, halka nefes alma imkanı veren kamusal bir alanda, İskele Belediyesi’nin ‘Çok Amaçlı Salon Projesi’nin başlatıldığına işaret edildi.

 “Yasalar atlanarak kamusal alan peşkeş çekilmektedir.” vurgusu yapılan açıklamada,  önemli bir değer olan bu bölgenin, Bakanlar Kurulu kararı dahi olmadan, 18 yıllığına kiralanarak bir oldu-bitti yaratılmaya çalışıldığını tespit ettikleri belirtildi.  

Makenzy Bölgesi’nde çevre düzenleme işlemi yapılırken bina ihalesinin şüpheli bir şekilde sonuçlandırıldığını kaydedildiği açıklamada, yapılan sözleşmenin yazılı kopyasını belediye meclis üyeleri dahi görmediği aktarıldı.

İskele Long Beach’te saat 14:30’da gerçekleşecek eyleme katılım çağrısında bulunulan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

 Belediye hukukçusu tarafından özetlenerek bir sunum yapılmış ve belediye meclis üyelerinin sözleşmeyi görmeden, okumadan oylamaları istenmiştir. Beledeiye meclis üyelerinden aldıkları evet oylarıyla sözleşme dışına çıkılarak değişiklikler yapılmış ve betonarme çalışmaları genişletilmiştir.

Böylelikle yasalar çiğnenerek yapılan işlemlere, bir de yüzlerce metrekarelik kaçak yapılanma eklenmiştir. Tüm bunların yanısıra, İskele’nin kamusal alanında geri dönülemez bir de çevre tahribatı yaratılmıştır. TDP, yatırıma karşı olmadığı gibi, aynı zamanda yatırım yapmak isteyen kişi ve şirketlere de devletin uygun gördüğü ve halkın yararına olacak şekilde izinler verilmesini desteklemektedir. Özellikle sahil şeridinin talan edilmesine onay vermelerinin mümkün olmadığını bir kez daha hatırlatmak isteriz. Halkın kullanımında olması gereken bu alanların, yasalara rağmen, bu şekilde elden çıkarılmasının kabul edilemez olduğunu belirtiriz.

TDP, “İskele Çevreyi ve Sahilleri Koruma İnisiyatifi”nin devam etmekte olan kıyı yağmasına karşı ortaya koyduğu mücadeleyi selamlar ve dayanışma belirtiriz. TDP olarak tüm üyelerimizi ve sempatizanlarımızı, 19 Mart Cumartesi günü, saat 14:30’da Long Beach’te gerçekleşecek olan “KIYI YAĞMASINA DUR DEYELİM!” eylemine katılmaya davet ederiz.

#mesajınızvar
Levent ÖZADAM'dan
#mesajınızvar
Levent Kutay
Levent KUTAY'dan
#gozdenkacmadi

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Haberi Facebook'ta gör