TDP Güzelyurt Milletvekili adayları tanıtıldı

loading
12 Ağustos, Çarşamba
£

9.43

8.49

$

7.23

TDP Güzelyurt Milletvekili adayları tanıtıldı

TDP Güzelyurt Milletvekili adayları tanıtıldı

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Güzelyurt Milletvekili adayları tanıtıldı

TDP Güzelyurt Milletvekili adayları tanıtıldı
A- A A+

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkanı Mehmet Çakıcı ülkede artık değişimin dönüşümün zamanının geldiğini belirterek, değişimin adresinin TDP olduğunu vurguladı.

Bu düzenin yaratıcısı partiler ve denenmiş yapıları tekrardan göreve getirmenin sadece ve sadece çarpık ve kokuşmuş düzenin devamına katkı sağlayacağını belirten Çakıcı, "Değişim yürek ister, değişim cesaret ister. Değişim kararlılık ister. Bu coşku ve yoğun katılım da bunların göstergesidir. Ne mutlu bizlere ki, zamanı geldi, Güzelyurt artık değişme hazır" dedi.

TDP Güzelyurt Milletvekili aday tanıtım şöleni dün akşam coşkulu bir etkinlikle gerçekleştirildi. Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, Genel Sekreter Cemal Özyiğit ile İlçe Başkanı Osman Gümüşok'un birer konuşma yaptıkları gecede, TDP Güzelyurt milletvekili adayları tek tek kürsüye çağrılarak tanıtıldı. Geceye SOS Müzik gurubu da coşku ve renk kattı.

-Mehmet Çakıcı-

TDP Genel Başkanı Çakıcı, Kıbrıs Türk halkının kendi evinin efendisi olması ve kendi ayaklı üzerinde durabilen ekonomik bir yapı oluşturmanın temel hedefleri olduğunu söyledi.

28 Temmuz seçimlerine giden süreçte halktan siyasi partiler arasında kıyas yaparak, farklılıklarını gözeterek karar vermelerini isteyen Çakıcı, ülkede yerleşmiş olan çarpık ve kokuşmuş düzeni bozacak yegane partinin TDP olduğunu vurguladı.

TDP'nin onurlu, temiz ve dik duruş sergileyen bir geleneğe sahip olduğunu kaydeden Çakıcı, "Bu partinin geçmişi dayatılan paketlere 'Bu gömlek bize uymaz' diyebilen bir geçmiştir". Bizim geçmişimiz sırasında 'General çizmeyi aşmıştır' diyebilen bir geçmiştir" dedi.

Özellikle son 10 yılda ülkenin çok kötü yönetildiğini, sosyal adaletin yok edildiğini, halkın fakirleştirildiğini, toplumun kurumlarının peş keş çekildiğini, KTHY'nin iflas ettirildiğini anımsatan Çakıcı, Bu düzenin yıkılma zamanı artık gelmiştir" dedi.

"TDP'nin farkı"

TDP'nin diğer partilerden çok önemli farkları olduğunu dile getiren Çakıcı, "Faizler konusunda meclise öneri sunan, faiz ana parayı geçemez diyen tek parti TDP'dir. Hastane ücretlerini kaldıracağının sözünü veren tek parti TDP'dir. Kademeli olarak profesyonel askerliğe geçeceğiz. Polisin sivile bağlanması konusunda meclise yasa tasarısı sunan tek parti TDP'dir" dedi.

"Mutlaka hesap sorulacak"

Yerli üretimin desteklenmesinden yana taraf olduklarını, eğitim süresini uzatacaklarını ve en önemlisi mutlaka hesap soracaklarını belirten Çakıcı, "Bu konuda kararlıyız. Diğerleri birbirlerinin dosyalarını saklarken, biz tüm dosyaları tek tek açacağız ve hesap soracağız" dedi.

Geçmiş UBP hükümeti döneminde 3 bin Narenciyeciye 3 milyon TL ödenmezken, tarım sektöründe tek bir kişiye 3 milyon TL yardım yapıldığına dikkat çeken Çakıcı, TDP iktidarında buna derhal son verilerek adil ve eşit dağıtımın mutlaka hayat bulacağını vurguladı.

Bugünkü kavganın ezenlerle ezilenlerin kavgası ve ekmek kavgası olduğunu dile getiren Çakıcı, TDP olarak ezilenlerden yana net taraf olduklarını söyledi.

"Hükümette TDP farkı"

UBP Hükümetinin hükümetten düşürülmesinin ardından oluşturulan hükümette TDP'nin 3 bakanla yerini aldığını kaydeden Çakıcı, Petrol Dolum Tesisi, Necati Şaşmaz'a verilen kültür ataşeliğinin iptali ve pasaport yasağının kaldırılması gibi konularda TDP'li bakanların etkin ve aktif rol oynadıklarını ifade etti ve TDP'nin farklılığı ve etkisinin ortada olduğunu kaydetti.

"Daha güçlü geleceğiz"

28 Temmuz'da TDP'nin sandıktan çok daha güçlü çıkacağını ve mutlaka hükümeti oluşturan parti olacağını kaydeden Çakıcı, "Şimdi TDP zamandır" dedi. Çakıcı, "Kıbrıs Türk halkının ve hepimizin yolu açık olsun diyerek' sözlerine son verdi.

-Cemal Özyiğit-

TDP Genel Sekreteri Cemal Özyiğit, TDP'nin tıpkı 1981 yılında olduğu gibi iktidar olmak için yola çıktığını vurguladı.

TDP ile birlikte AK Güvercinin yeniden yüksekten uçmaya başladığını, hergeçen yıl güçlenerek daha yükseklere tırmandığını kaydeden Özyiğit, "AK Güvercin halkın desteği ile 28 Temmuz'un ardından çok daha güçlü olacak" dedi.

TDP'nin seçim bildirgesinde 'Zamanı Geldi, İktidara Hazırız' dendiğini anımsatan Özyiğit, "Sosyal demokratların iktidara gelişi geçmiş dönemlerde çeşitli defalar engellendi. Ancak, artık Kıbrıs Türk halkının gücü ve uyanışı karşısında kimse duramayacak. Gün bugündür, artık Zamanı geldi. Ayağa kalkma ve ak Güvercini çok daha yüksekten uçurma günüdür" " dedi.

Osman Gümüşok

TDP Güzelyurt İlçe Başkanı Osman Gümüşok geceye katılanlara teşekkür ederek başladığı konuşmasında, ülkedeki baskı, adam kayırmacılık ve adaletten yoksun düzeni yıkmak için yola çıktıklarını vurguladı.

Çıktıkları iktidar yürüyüşünde tek güvencelerinin halk olduğunu söyleyen Gümüşok, "TDP'ye destek vermek adam kayırmacılığa son vermektir. TDP'ye destek vermek sosyal adaleti yeniden sağlamaktır. TDP demek, halkın iktidarı demektir" dedi.

Gümüşok, "28 Temmuz'da sandığa giderek, tam zamanıdır diyerek, mührü özgürlüğün simgesi olan AK Güvercine vurarak geleceğimize, Kıbrıs'a sahip çıkacağız" dedi.

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer GÜZELYURT Haberleri