DP Ulusal Güçler yukarı Bostancı ve Gayretköy'ü ziyaret etti

loading
10 Ağustos, Pazartesi
£

9.49

8.56

$

7.27

DP Ulusal Güçler yukarı Bostancı ve Gayretköy'ü ziyaret etti

DP Ulusal Güçler yukarı Bostancı ve Gayretköy'ü ziyaret etti

Ülkeyi karış karış gezmeye, vatandaşlara Demokrat Parti Ulusal Güçler (DP Ulusal Güçler) iktidarında yapacaklarını anlatmaya ve onların sorunlarını dinlemeye devam eden Genel Başkan Serdar Denktaş, bu bağlamda dün akşam Yukarı Bostancı ve Gayretköy'ü ziyaret etti.

DP Ulusal Güçler yukarı Bostancı ve Gayretköy'ü ziyaret etti
A- A A+

Devleti başınıza değil, ayağınıza getirmek istiyoruz

DP'den verillen bilgiye göre, Ziyaretlerde konuşan Denktaş, "Biz, re'sen vergi silahıyla vurulmayacağınız, az kazananın az, çok kazananın çok vergi verdiği, ama adaletin geldiği, hakkı olanın hakkını bulduğu bir düzenin sağlanması için Başbakanlık'a talibiz" dedi.

DP Ulusal Güçler'e gönül veren kalabalık bir grubun oluşturduğu konvoy eşliğinde ziyaretlerini gerçekleştiren Denktaş'a Güzelyurt Milletvekili adayları eşlik etti.

Ziyaretleri sırasında "Geleceğin Güzelyurt'u, Güzelyurt'un geleceği" için hazırladıkları projeleri Yukarı Bostancı ve Gayretköy halkı ile paylaşan Serdar Denktaş, bölge halkından meşalenin altına mühür istedi ve ekledi

"Gelin bir olalım, birlikte çalışalım, bu yolu birlikte yürüyelim ve çok daha güzel bir noktaya doğru ulaşalım."
Serdar Denktaş'a olan güvenlerini ifade eden vatandaşlar ise, Serdar Denktaş hakkında çıkarılan dedikodulara itibar etmediklerini, Serdar Denktaş'ın hiç bir zaman insan ayrımı yapmadığı, Türkiye halkını her zaman çok sevdiği üzerinde durdular.

SERDAR DENKTAŞ: "SORUNLARINIZI ÇOK İYİ BİLİYORUZ. BU SORUNLARI AŞMAK IÇIN TOPYEKÜN BIR ÇABA VE DEĞIŞIM ŞART"

Serdar Denktaş bölge sakinlerine hitaben yaptığı konuşmalarda, özellikle bölge sorunlarını çok iyi bildiklerine işaret ederek, bu sorunları aşmak için topyekün bir çaba ve değişimin şart olduğuna vurgu yaptı.

Özelde Güzelyurt genelde ise KKTC için yapacaklarını anlatmak ve 28 Temmuz'da meşalenin altına mühür istemek için bu ziyaretleri gerçekleştirdiğini kaydeden Denktaş, KKTC'nin geleceği için sağlıktan ekonomiye, tarımdan eğitime, turizmden ulaşıma kadar hazırladıkları projeleri vatandaşlarla paylaştı.

Serdar Denktaş, "Emeğinizi satıp dalın üstündeki portokalı kesip Cypruvex'e verdikten sonra borçlandırılıp, alacağınız varken faiz ödemekten usanmadıysanız beni dinlemeyin. Bütün bunların değişeceği bir düzenin oluşması için, size cenneti vaadetmiyorum ama bu cehennemden kurtulabilmek için sizlerden 28 Temmuz'da DP UG'nin altına mühür talep etmeye geldim" şeklinde konuştu.

"İKTİDARA GELELİM KENDİ EVİMİZİ DÜZENLEYELİM, TERTİPLEYELİM. İNSANIMIZIN YÜZÜ GÜLMEYE BAŞLASIN"

"Devleti başınıza değil, ayağınıza getirmek istiyoruz" diyen Denktaş, iktidara gelmeleri halinde ülkenin nasıl değişeceğini anlattı. Denktaş, "Lefkoşa'ya gidip gelmekten kurtulmanızı, bölgelerde oluşacak devlet dairelerinde güler yüzlü memurlarımızdan, hızlı bir şekilde hizmetinizi almanızı istiyoruz. Hedeflerimiz arasında, devlet ile vatandaş arasında mahsuplaşmanın önünü açarak vatandaşı rahatlatmak var. Biz, re'sen vergi silahıyla vurulmayacağınız, az kazananın az, çok kazananın çok vergi verdiği, ama adaletin geldiği, hakkı olanın hakkını bulduğu bir düzenin sağlanması için Başbakanlık'a talibiz.

Bütün bu söylediklerimizi hayata geçirmek için bu görevi istiyoruz. Gelelim kendi evimizi düzenleylim, tertipleyelim. İnsanımızın yüzü gülmeye başlasın. Gencimiz işsizim ne yapacağım diye babasının kapısını çalmaktan kurtulsun ve bu ülke güçlü ayakları yere basan hale gelsin. Hizmet vermek için, başınıza gelmek için değil ayağınıza gelmek için talibiz. 28 Temmuz sabahı gider oyunuzu DP Ulusal Güçler'e verirseniz bu söylediklerimizi yapmaya başlayacağız. 5 yıl sonra karşınıza, bir kez daha anlımız dik, başımız dik çıkmak istiyoruz.Bu bizim boynumuzun borcudur" dedi.

Kendisi hakkında çıkartılan dedikodulara değinen Denktaş, "Ben Türkiye aşkı ile dopdolu bir evde büyüdüm. Son nefesine kadar Türklük savaşı veren bir babanın evladıyım. Bu evde insan sevgisi esastır. Bu evde Türklük aşkı vardır" dedi.


"DEVLETI YÜCELTMEK ISTIYORUM"

DP Ulusal Güçler iktidarında KKTC'de varılmak istenen noktalar hakkında da konuşan Serdar Denktaş, şunları kaydetti:
"Hedefimiz bu ülkede güçlü olmak ve cari bütçede maaşları ve emeklileri ödeyebildiğimiz bir seviyeye ulaşmaktır. Biz artık KKTC olarak gurur duyulan bir vatan olmak istiyoruz. İsteğimiz bu Devletin güçlü olmasıdır. Rumla konuşurken eşitlik talebinde bulunuyorsam bu eşitliğin en büyük simgesi KKTC'dir. O nedenle bu devlete sahip çıkmak istiyorum. Bizden öncekilerin vermiş olduğu mücadeleyi dik tutabilmek adına bu devleti yüceltmek istiyorum. Bu devletin yücelmesi demek vatandaşların geleceklerini planlayabilmesi, geleceğini görebilmesi demektir."

"GÜZELYURT'A, GÜZELYURT İNSANINA ÖNEM VERİYORUZ"

Güzelyurt'a, Güzelyurt insanına verdikleri önemin altını çizerek, Güzelyurt halkının en iyi hizmeti alması için DP Ulusal Güçler iktidarında var güçleriyle çalışacaklarını kaydeden Denktaş, özellikle gençlerin geleceğine yönelik ciddi projeleri olduğunu anlattı.
Serdar Denktaş: "Gencimin doğup büyüdüğü yerde konut sahibi olabilmesi bu önümüzdeki dönemin programının başlıca maddelerinden biri. O konut sahibi olduğu yerde geleceğini kurabilmesi, ekmek parasını kazanabilmesi son derece önemli. Bütün bunları yapabilecek bilgi, tecrübe, birikim DP Ulusal Güçler'de vardır" dedi.

Güzelyurt halkının çok uzun yıllardır çok zor şartlarda olmasına rağmen kendi topraklarına sahip çıktığını da kaydeden DP UlusalGüçler Genel Başkanı Denktaş, "Güzelyurt'un Sanayi Bölgesi'nde dolaştığınızda bir çekiç sesi duymazsınız, portokal bahçelerine girdiğinizde sallanan bir yaprak bulmazsanız... Her geçen gün cebimizdeki alım gücü düşüyor. Böylesi bir ortamda bugüne kadar bu topraklara sahip çıkmış olabilmek bile hepiniz açısından büyük bir başarıdır. Ben hepinizi kutlarım. Ama artık bu kaderin değişmesi gerekir. Buralara hep birlikte sahip çıkabilmeliyiz" şeklinde konuştu.

"KKTC DEVLETİNİN YAŞAMASINI İSTEYEN HER FERDİ DP ULUSAL GÜÇLER ŞEMSİYESİ ALTINDA TOPLANMAYA ÇAĞIRIYORUZ"

Son olarak vatandaşlara çağrıda bulunarak KKTC devletinin yaşamasını isteyen her ferdi DP Ulusal Güçler şemsiyesi altında toplanmaya çağıran Denktaş, sözlerini şöyle tamamladı:

"Gelin bir olalım, birlikte çalışalım, bu yolu birlikte yürüyelim ve birlikte çok daha güzel bir noktaya doğru ulaşalım. Ulaşamazsak karşınıza çıkacak yüzüm olmaz. Asla karşınıza gelip bir kere daha oy istemem. Ama o gücü verirseniz söylediğimiz herşeyi hataya geçireceğimizin sözünü veriyoruz."

ÖZKAN MAVİOĞLU: "BÖLGE HALKI OLARAK SERDAR DENKTAŞ'I BAŞBAKAN YAPMAK IÇIN BÜTÜN GÜCÜMÜZLE ÇALIŞACAĞIZ"

DP Ulusal Güçler Güzelyurt-Lefke ilçe başkanı Özkan Mavioğlu ise konuşmasında, ülkede yaşanan yönetimsizliğe işaret ederek, bu yönetimsizliği ortadan kaldıracak tek adresin DP Ulusal Güçler olduğunu vurguladı.
DP Ulusal Güçler'in artarak büyüdüğünü ifade eden Mavioğlu, DP Ulusal Güçler'i çağlayana benzetti.

Mavioğlu, konuşmasının sonunda Serdar Denktaş'a seslenerek, "Bölge halkı olarak seni Başbakan yapmak için bütün gücümüzle çalışacağız. Hayırlı olsun" dedi.

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer GÜZELYURT Haberleri