Kooperatifler öncü rol oynayacak

loading
30 Mayıs, Cumartesi
£

8.42

7.57

$

6.82

Kooperatifler öncü rol oynayacak

Kooperatifler öncü rol oynayacak

Demokrat Parti Ulusal Güçler (DP Ulusal Güçler) Doğancı'da bölgesel kitle toplantısı gerçekleştirdi.

Kooperatifler öncü rol oynayacak
banner
A- A A+

Geniş bir katılımla gerçekleşen toplantı, "Güzelyurt bizimle iktidara gelecek, Güzelyurt'un yüzü gülecek" sloganıyla düzenlendi. Toplantıda DP Ulusal Güçler Genel Başkanı Serdar Denktaş ve Güzelyurt-Lefke İlçe Başkanı Özkan Mavioğlu birer konuşma yaptı.

Serdar Denktaş burada yaptığı konuşmasında, DP Ulusal Güçler İktidarı'nda ekonomiden sağlığa, eğitimden tarıma, çevreden turizme kadar hayata geçirecekleri projeler hakkında Doğancı halkına bilgi verdi.

Konuşmasının başında kendisini yoğun coşku ve sevgiyle karşılayan Doğancı halkına teşekkür eden Denktaş, 28 Temmuz seçimlerine az bir süre kaldığına işaret etti ve seçimin önemine değindi.

SERDAR DENKTAŞ: "MEMLEKETİN KADERİ SİZİN ELİNİZDE"

Meleketin kaderinin halkın elinde olduğunu söyleyen Serdar Denktaş, "Vereceğiniz oy, oyunuzu kullanma şeklin bu ülkenin geleceğini belirleyecek" diyerek, ülkenin geleceği için oyların DP Ulusal Güçler'de birleşmesi gerektiğinin altını çizdi.

Halka 5 yılda bir önlerine gelen sözünü söyleme fırsatını kullanmaları çağrısında bulunan

Serdar Denktaş, halktan bu ülkede demokrasiye müdahaleyi açık açık davet eden CTP dönemi ile İrsen Küçük dönemini düşünmelerini istedi.

UBP'nin "Ekonomi Tamamdır", "Tarım Tamamdır", "Reformlar tamamdır" sloganlarını da değerlendiren Denktaş, şunları kaydetti:

"Diyorlar ki ekonomi tamamdır. Tamam mı? Tarım tamamdır. Tamam mı? Doğancı tarımla uğraşan bir bölgemiz. Tamam mı tarım siz söyleyin. masraflarınız İrsen döneminde ne kadar arttı. Ülke battı. O devam diyor. Neye devam? Başımız eğik gezmeye, bütün kurumlarımızın satışına mı devam? Bu tamamdır dedikleri yaşadığımızsa yok be bay tamam değil, yeter deyip 28 Temmuz'da sizden DP Ulusal Güçler'in meşalesinin altına mühür talep ediyoruz."

Denktaş, İrsen Küçük dönemiyle başlayan ülkedeki yönetimsizliğe işaret ederek, KTHY'nin kapanması ve Ercan Havaalanı'nın kiralanmasının bunun en büyük göstergesi olduğunun altını çizdi.

"CTP VE UBP'YE DERS VERİLMESİ LAZIM"

DP olarak bu süreçte halkın haklarını korumak adına ortaya görüşler koyduklarını anımsatan Denktaş, "KTHY'yi elden çıkaracakları zaman ihaleyi bastık. İhaleyi durduttuk. Ertesi gün zarf kayboldu. Ardından KTHY kayboldu. İrsen, Ersin ve Ersan'a KTHY kapatırsanız bu ülkede en büyük egemenlik işaretlerimizden birini bayrağımızın göklerde dalgalanmasını sona erdireceksiniz. 400 Milyon Euro'luk bir değer var elimizde bunu kaybedeceksiniz. İşsiz sayısı artacak. Bir sürü insan mağdur olacak. Biletler pahalanacak. Gelen insan sayısı azalacak. Bunları dedik. Onlar da çıktılar ve dediler ki "Hayır. Daha 300 kişi işe alacağız, biletler ucuzlayacak, kimse de mağdur edilmeyecek." Sonuç yalan. İnsanımız mağdur oldu. Dediğimiz oldu. Ve bugün artık göklerde dalgalanan bayrağımız yok. Bu ülkede söz verdikleri hangi sözü yerine getirdiler. Sadece bunları düşünerek hem bu ekibin, hem bu ekibi başımıza musallat eden CTP'yi cezalandırmamız ders vermemiz lazım. Bu nedenle mühür istiyoruz. Bunu yaptığınız halde söz ve taahhüt ediyoruz ki bölgeler için hazırladığımız kitapçıklardaki projelerimizi bölge bölge yerine getirmez isek 5 yıl sonra önünüze gelmem. Utanırım. Bunlar hala daha çıkabiliyor ve diyor ki seçin beni da devam. Cevap veriyorum Doğancı'dan da. Hade bayım hade eve artık."

Halkın halinden anlamayanlara, ilkelerine sahip çıkmayarak kendi ilkelerini yıkanlara ve bu ülkede "1 Parti Var" diyenlere ders verilmesi gerektiğini ifade eden Denktaş, "Bu ülkede 1 parti yok. Bu ülkede bu devletin vatandaşı, bir millet var diyebilmek için 28 Temmuz'da Demokrat Parti Ulusal Güçler'e oy veriniz" şeklinde konuştu.

KOOPERATİFLER ÖNCÜ ROL OYNAYACAK

"Hep beraber yaşadığımız, bir karış toprak üzerine kurduğumuz bir devletimiz var. Hedefimiz ülkemizde yaşanan tüm olumsuzlukları ve çarpıklıkları düzelterek, Devletimizi yüceltmek ve güçlü kılmaktır" diyen Denktaş, Türkiye'den 2014'te gelecek olan suyun önemine işaret etti. DP Ulusal Güçler iktidarında hangi bölgede hangi ürünün yetiştirileceğinin planlı bir şekilde organize edileceğini kaydeden Denktaş, bu ürünlerin pazarlanmasının devlet tarafından garanti altına alınacağını ve kooperatiflerin öncü rol oynayacağını dile getirdi.

"DP'Lİ DÖNEMLERDE ÜLKEDE EKONOMİK İSTİKRAR YAKALANDI"

DP'li dönemleri anımsatarak, DP'li dönemlerde ülkede tarımın en iyi noktaya geldiğini, ekonomik istikrarın yakalandığını, hiçbir dönem paket tartışması yaşanmadığını anlatan Denktaş, sözlerini şöyle sürdürdü:

"DP'li dönemlerdeTürkiye ile ilişkiler en iyi seviyedeydi. Şimdi tarihsel bir gönül bağını nerdeyse yıktılar, harab ettiler. Göbek bağı şekline dönüştürdüler. Kamuoyu önünde sorgulanır hale düşürdüler. Gidip gelip para istemekten yeter artık arkadaşlar biraz da çappalayın bakalım bu toprakları dendiğinde de biz de şikayet ettik "Napalım biz de istemeyik ama Türkiye öyle istedi" dediler. O ilişkilerimizi de zayıflattılar. Ülkede varolan sorunları aşmak, gençlerimiz ve çocuklarımızın kendi ülkelerinde geleceğini planlayacağı bir güven yaratmak, sosyal konut arazileri ile evsizimizi küçük küçük taksitlerle ev sahibi yapmak, böylelikle inşaat sektörünü de yeniden canlandırmak, ekonomiye katkı sağlamak ve buna benzer tüm sorun ve sıkıntılarınızın çözümü için sizlerden yetki istiyoruz. Bu yetki Başbakanlıktır. Başınıza değil, devleti ayağınıza getireceğiz. Söz veriyoruz.

Son olarak Doğancı halkından "Geleceğin Güzelyurt'u, Güzelyurt'un geleceği için hazırladıkları projeleri içeren kitapçıklarını okumalarını ve saklamalarını isteyen Denktaş, "İsterim ki sizleri ziyarete geldiğimde başkan bu kitabın içinde hangilerini hayata geçirdiniz diyerek beni ve arkadaşlarımı sorgulayasınız. Cevap verelim, hesap verelim. Siz cevabınızı aldıkça bize güveniniz artsın, siyasete yeniden güveniniz artsın ve bu ülkeye bu devlete dört elle sarılalım. İstediğimiz budur. Hepinize teşekkür ediyorum" diyerek sözlerini tamamladı.

ÖZKAN MAVİOĞLU: "BAŞBAKANLIK SERDAR DENKTAŞ'A ÇOK YAKIŞACAK"

Güzelyurt-Lefke İlçe Başkanı Özkan Mavioğlu ise konuşmasında, CTP ve UBP'li dönemlerde yaşanan beceriksizliklere işaret ederek, halka hizmet götürmeleri gerekirken halka eziyet ettiklerine dikkati çekti.

Doğancı halkının kendilerine DP Ulusal Güçler'i sandıktan birinci parti çıkaracağının sözünü verdiğini kaydeden Mavioğlu, başbakanlığın Serdar Denktaş'a çok yakışacağının altını çizdi.

GÜZELYURT MİLLETVEKİLİ ADAYLARI, DOĞANCI HALKINI SELAMLADI…

Denktaş'ın konuşmasının ardından Güzelyurt Milletvekili adayları; Türkay Tokel, Hakan Oran, Menteş Gündüz, Çelebi Ilık, Leman Soyukasap ve Fuat Türköz Çiner tek tek halkı selamladı.

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer GÜZELYURT Haberleri