×
banner
banner
banner
Ana Sayfa GÜZELYURT
banner
Avcılık Federasyonu: "Söz verilen bölgeleri açık kabul edip, av yapacağız"

Avcılık Federasyonu: "Söz verilen bölgeleri açık kabul edip, av yapacağız"

Giriş Tarihi: 30/08/2019
16:59
Avcılık Federasyonu: "Söz verilen bölgeleri açık kabul edip, av yapacağız"
Avcılık Federasyonu'nun sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, söz verilen bölgeleri yürütme olarak açık bölge kabul edip, o bölgelerde av yapacakları belirtildi ve ilerleyen günlerde farklı boyutta bir eylem tarihi belirleyeceklerini kaydedildi.
Kıbrıs Postası – Sosyal Medya

Geçtiğimiz günlerde, hükümet tarafından istenen tüzüğü yarım saat içinde yetkililere ulaştırdıklarını aktaran KKTC Avcılık Federasyonu, buna rağmen yetkililerin, "yetiştiremediğimizden dolayı açamıyoruz" diyerek kendileriyle dalga geçtiğini işaret ederek, "Değerli Avcılar yürütme kurulumuz konuyu enine boyuna tartışmış olup, bizimle dalga geçen ve bize sözünü tutmayanlar karşısında sessiz kalmama ve söz verilen bölgeleri yürütme olarak açık bölge kabul Edip, o bölgelerde av yapacağımızı bildiririz" ifadelerine yer verdi.

Avcılık Federasyonu, açıklamasının tamamında şunları kaydetti:

"Değerli Avcılar. Bilindiği üzere 27 Ağustos Salı günü Başbakanlığın önünde, Bakanlar Kurulunun gerçekleştiği sırada, Avcılık tarihine geçecek, düzgün, seviyeli ve birçok kesimin taktir ettiği bir eylem gerçekleştirdik. Bunun üzerine Başbakan Ersin Tatar, Güzelyurt bölge kulüp temsilcilerinden oluşturduğum bir heyetle bizi kabul edip sorunun ne olduğunu dinledi.

Toplantıya İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars ve Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu'da eşlik etti.

Talebimiz: Narenciye bahçelerinin yoğun olduğu 53 ve 50 numaralı bölgelerin kapanması, geçen yıl açık olan 52 nolu bölge, ayrıca buna ek olarak yeni ve eski Güzelyurt-Lefke anaayolunun arası kapalı olacak şekilde 54-55 nolu bölgelerin açılması.

Başbakan konuyu Ayşegül hanıma danıştı, Ayşegül hanım" Başbakan talimat verirse ben yaparım" deyip önerimizi kabul ettiler. Başbakan "o zaman ben hükümetin başı olarak talimat veriyorum bu arkadaşların isteğini yerine getirelim iş tatlıya bağlansın" dedi.

Ve bunun üzerine haritanın hazırlanması için Ayşegül hanım harita dairesini arayıp talimat verdi.

Sn. Başkanımız Erhan Keser yanındaki heyetle dışarıya çıkıp bekleyen topluluğa olayı açıkladı ve hemen oradan Genel Sekreterimiz Osman Cook, Sayman Ramadan Yarkan ve Av koruma görevlisi Çağan Engüney'le birlikte harita dairesine giderek, harita dairesi müdürü Ahmet Alemdar beyle 15 dk içinde haritayı hazırladı, bu esnada Ahmet bey ve Bakanımız Baybars arasında bir telefon görüşmesi oldu. Ahmet bey haritayı Bakana iletmek için Başbakanlığa giderken,
Başkan Keser'de yanındaki arkadaşlarla birlikte yeni açılacak bölgelerle ilgili tüzüğe ekleme yapmak için İçişleri Bakanlığı'na gitti.

Bakandan talimat alan memur arkadaşa yardım edilerek 15 dk içindede tüzük hazırlandı ve Bakana bilgi verildi.

Tüm camia aynı gün Bakanlar Kurulunda veya bir sonraki gün sirküle kararla değişikliğin yapılacağını beklemekteydi.

Federasyon başkanımız süreci takip etmek için sürekli Başbakan'a ulaşarak ne olduğunu sorduğunda.

Başbakan cavap olarak 'Adamıma talimat verdim, yazıyı şimdi gönderdim o iş tamamdır merak etmeyin hallediyoruz' olmuştur.

Gelinen noktada, avcılık camiasına o veya bu sebepten dolayı, verdiği sözü yerine getirmeyen ve harita ile tüzüğü yarım saat içinde ellerine ulaştırmamıza rağmen 'yetiştiremediğimizden dolayı açamıyoruz' demeleri bizimle dalga geçmekle eşdeğerdir.

Değerli Avcılar yürütme kurulumuz konuyu enine boyuna tartışmış olup, bizimle dalga geçen ve bize sözünü tutmayanlar karşısında sessiz kalmama ve söz verilen bölgeleri yürütme olarak açık bölge kabul Edip, o bölgelerde av yapacağımızı bildiririz.

Ayrıca yapmış olduğumuz mütevazı eylemde tam anlamıyla siyasilere mesaj veremediğimizi varsayarak, ilerleyen günlerde hatıralarında kalacak farklı boyutta bir eylem tarihi belirleyeceğimizi bildiririz"
banner
banner
İLGİLİ HABERLER
banner
banner
DİĞER GÜZELYURT HABERLERİ
banner
Döviz Kurları
USD 5.69
GBP 7.32
EUR 6.29
banner
banner
banner
banner

2001 © 2019 KIBRIS POSTASI | CITYPRESS YAYINCILIK LTD
www.kibrispostasi.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı CITYPRESS YAYINCILIK LTD’ye aittir. İzin alınmadan kullanılamaz... Kıbrıs Postası Gazetesi'nin hem basılı nüshasında hem de internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı CityPress Yayıncılık Ltd.'e aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. İzin almak kaydı ile içeriği 3-4 cümlelik basın özeti şeklinde alıntılamanız ve kaynak olarak URL bağlantısı olan kibrispostasi.com'u göstermeniz talep edilmektedir. Kıbrıs Postası`nda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan Kıbrıs Postası hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Kıbrıs Postası harici linklerin sorumluluğunu almaz.