Tatar: "Büyük bir başarıya imza attığımızın artık algılanma zamanı gelmiştir"

loading
22 Eylül, Salı
£

9.77

8.98

$

7.67

Tatar: “Büyük bir başarıya imza attığımızın artık algılanma zamanı gelmiştir”

Tatar: “Büyük bir başarıya imza attığımızın artık algılanma zamanı gelmiştir”

Başbakan Tatar, hükümet çalışmaları, pandemiyle mücadele, ekonomik sorunlar ve Cumhurbaşkanlığı sürecinin getirdiği yoğunluğa değinerek, "Bunlara rağmen hep birlikte büyük bir başarıya imza attığımızın artık algılanma zamanı gelmiştir” dedi.

A- A A+

Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı, Başbakan Ersin Tatar, Güzelyurt İlçe Örgütü tarafından düzenlenen geceye katılarak, partililerle bir araya geldi.

Gecede konuşan UBP Genel Başkanı Başbakan Ersin Tatar, Doğu Akdeniz’de yaşananlara işaret ederek, Türkiye ve KKTC açısından son çeyrek asrın en kritik döneminden geçildiğini söyledi.

Tatar, bu bölgedeki hakların savunulmasında Türkiye Cumhuriyeti hükümeti ile beraber hareket edildiğine dikkati çekerek, Mavi Vatan’da Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile Kıbrıs Türkü’nün önemli bir rolü olduğunu kaydetti.

“Rum-Yunan ikilisi ile onlarla işbirliği yapanların Kıbrıs Türkü ile Türkiye’nin bu bölgedeki haklarını yok sayarak bazı oyunlar oynamaya çalıştıklarını” ifade eden Başbakan Tatar şöyle konuştu:

"Yapılmak istenenleri çok yakından takip etmeliyiz. Rum-Yunan ikilisinin niyetini doğru anlamalıyız. Kıbrıs Türkü bu noktalara büyük bir mücadele sonunda ve Türkiye’nin katkıları ile gelmiştir. Atacağımız adımlar, alacağımız kararlar son derece önemlidir. Yanlış yapılır, gereken direnç gösterilmezse verilen mücadeleye yazık edilmiş olunur. Ben halkımızı tanıyorum. Halkımız kendi kendini yönetme hakkından, güvenliğinden, egemenliğinden asla geri adım atılmasını istemiyor. Biz halkımıza kulak vererek, halkımızın çıkarları için çalışıyoruz. Ulusal Birlik Partisi Kıbrıs Türkü’nün özgürlüğü, güvenliği ve refahı için vardır, var olmaya ve başarılar elde etmeye devam edecektir."

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin bu bağlamda da büyük önem taşıdığını belirten Tatar,bu seçimlerin KKTC’yi yürekten savunanlarla, hala daha federal bir anlaşmadan bahsedenlerin yarışı olacağını söyledi.

“BÜYÜK ÖZVERİ İLE MÜCADELEYE DEVAM”

Tatar, bir yandan hükümet çalışmaları, pandemiyle mücadele ve ekonomik meseleler bir yandan da Cumhurbaşkanlığı yarışının getirdiği sorumlulukla çalışmalarını büyük özveriyle sürdürdüklerini kaydederek, hükümete geldikleri günden itibaren ekonominin ayakta durabilmesi, halkın refahının korunması adına yaptıkları çalışmaları anlattı.

Cumhurbaşkanlığı makamının kazanılmasının UBP’nin, Halkın  kazanması ve başarısı olacağını vurgulayan Tatar, bunun olası bir erken genel seçimde de milletvekilliği sayısını artıracağını, ülke yönetiminde söz hakkı olmaya devam edecek başarılı bir UBP anlamına geleceğini belirtti.

“DARGINLIKLAR BİR KENARA BIRAKILSIN”

Tatar, kırılganlık ve dargınlıkların bir kenera bırakılmasını isteyerek, partililerine birlik beraberlik içinde kenetlenme çağrısı yaptı.

Cumhurbaşkanlığı yarışını kazanmak için partinin tüm mekanizmalarının aktif şekilde çalışmasının önemine değinen Tatar, esas olanın insanları sandığa götürebilmek olduğunu kaydetti.

Kendisinin Cumhurbaşkanlığı makamına layık görülmesinin Türk dünyasına da önemli bir mesaj vereceğini ifade eden Tatar,‘bu mesaj KKTC’ye inanılması ve sahiplenilmesidir’dedi.

Tatar,11 Ekim tarihinin UBP’nin kuruluş günü olduğunu ve 11 Ekim’de tüm UBP’lilerin sandığa gitmesi gerektiğini vurgulayarak,KKTC’nin önünü açacak bu fırsatın iyi değerlendirilmesini istedi.

SANER: “ HEDEF BAŞBAKANI SARAYA TAŞIMAK”

Gecede konuşan UBP Genel Sekreteri Ersan Saner de hükümet olarak göreve geldikleri günden beri yaptıkları çalışmaları anlatarak, tüm olumsuzluklar karşısında başarılı işlere imza attıklarını ve şimdi de hedeflerinin KKTC’yi yaşatmaya ant içmiş Başbakan Ersin Tatar’ı Cumhurbaşkanlığı sarayına taşımak olduğunu ifade etti.

GÜNDÜZ: “SARAYA YÜRÜYÜŞ BAŞLADI”

UBP Güzelyurt İlçe Başkanı Menteş Gündüz de Kıbrıs Türk halkının geçmişini unutmayıp, halkın kimliğini yok etmeden geleceğe taşıyacak bir lidere ihtiyacı olduğunu belirterek, bu liderin Ersin Tatar olduğunu ve saraya yürüyüşün başladığını söyledi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer GÜZELYURT Haberleri