GÜZELYURT
okuma süresi: 5 dak.

Çakıcı: Ekmeğe yapılacak zam kabul edilemez!

Çakıcı: Ekmeğe yapılacak zam kabul edilemez!

TKP Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, Güzelyurt halkı ve esnafının yaşanan ekonomik krizi diğer ilçelere oranla çok daha ağır olarak hissettiklerini belirterek, ülke genelinde bir ekonomik kalkınma planına ve kaynağa ihtiyaç olduğunu söyledi.

Yayın Tarihi: 07/11/21 14:08
okuma süresi: 5 dak.
Çakıcı: Ekmeğe yapılacak zam kabul edilemez!
A- A A+

Güzelyurt Çarşısı'nı ziyaret ederek esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelen Toplumcu Kurtuluş Partisi- Yeni Güçler (TKP) Genel Başkanı Çakıcı, çalışan esnafın sorunlarını dinleyerek, çözüm önerilerini paylaştı.

Örgütlenmeden Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Ersen Sururi, Girne İlçe Başkanı Yurdaer Garip ve çok sayıda partili de, 25 Adımda Kurtuluş Manifestosu isimli kitapçığı esnaf ve vatandaşlara dağıtarak, TKP'nin programı hakkında bilgiler verdi.

ÇAKICI: ALIM GÜCÜ DÜŞEN İNSANLAR ÇARESİZLİK İÇİNDE

Mehmet Çakıcı, Güzelyurt bölgesine yaptığı ziyarette esnafın kan ağladığını gördüğünü belirterek, siftah yapmadan kepenk kapatan insanların çok zor günler geçirdiklerini söyledi. Kıbrıs Türk halkı ekonomik olarak zora düştüğü için Güzelyurt esnafının müşterilerinin daha çok Güney Kıbrıs'tan gelerek alışveriş yapan insanlar ve az sayıda öğrenciden oluştuğunun, bu durumun da esnafı bitme noktasına doğru sürüklediğini kaydeden Çakıcı, alım gücü düşen insanların çaresizlik içinde olduğunu ifade etti.

Çakıcı, Güzelyurt halkı ve esnafının tüm ülkede yaşanan ekonomik krizi diğer ilçelere oranla çok daha ağır olarak hissettiklerini de vurgulayarak, "Ülke genelinde bir ekonomik kalkınma planına ve kaynağa ihtiyaç vardır. Özellikle Güzelyurt bölgesinde daha çok yatırım ve kaynağa ihtiyaç olduğu gün gibi ortadır" şeklinde konuştu.

“GÜÇLÜ, CESUR BİR HÜKÜMETE VE SİYASİ YAPIYA İHTİYAÇ VAR”

İnsanların alım gücünün gün geçtikçe daha çok düştüğüne vurgu yapan Çakıcı, tüpgaza, akaryakıta, elektriğe ve temel ihtiyaçlara yapılan zam yetmezmiş gibi vatandaşa darbe niteliği taşıyan ekmeğe yapılacak zammın kabul edilemez olduğunu söyledi.

Çakıcı şöyle devam etti,"Ard arda yapılan zamlar sonrasında çorba, zeytin ve ekmekle öğlen yemeğini geçirmeye çalışan vatandaşlar vardır. İnsanların çoğu ekonomik belirsizlikten ve ekonomik zorluklardan dolayı güçlük çekmektedirler. İnsanların devletten beklentileri kalmadı çünkü, devletin ortada olmadığını kendilerinin yapa yalnız kaldıklarını ve onları destekleyen bir hükümetin olmadığını düşünüyorlar. Yeni kurulan Faiz Sucuoğlu kabinesinde de bir değişiklik olmadığını herkes görmüştür. Güzelyurt bölge insanı da yeni kabineden bir şey beklemiyor. Güzelyurt halkı da skandalların etkisinde umutsuzluğa düşmüş durumdadır. Öğrenilmiş çaresizlik içerisinde hayatlarına devam ediyorlar. Bir an önce Seçim ve Halk Oylaması Yasası'nda değişiklik yapılarak Meclis'teki iradenin değişme zamanı gelmiştir. Güçlü ve cesur bir hükümete ve siyasi bir yapıya ihtiyaç vardır. Ülke kaynakları ancak bu güçlü yapıyla artırılabilir. Belli ki bu hükümetler zinciriyle kaçak sanal betlerden vergi alınamıyor. Vergi ve Tarım Reformu hayata geçirilemiyor, Faiz Yasası hazırlanmıyor. İnsanlarımız yüksek faizler altında döviz krizinin de etkisiyle daha çok eziliyorlar. Bunları değiştirecek düzeltecek bir kalkınma planına ihtiyaç olduğu gün gibi ortadadır. Ancak şu andaki siyasetçiler iş adamlarının rehinesi altında. Hükümet, tehdit ve şantajlarla belli ki icraat yapmaktan yoksun duruma düşmüş durumdadır. Kıbrıs Türk halkının TKP gibi güçlü, kararlı ve cesur siyasi bir yapıya ihtiyacı vardır" dedi.

Çakıcı, TKP'nin Kıbrıs Türk halkının kalan son alternatifi, denenmeyen tek parti olduğunu belirterek, "TKP güçlü ve yenilikçi vizyonu ve projeleriyle Kıbrıs Türk halkının hayatını refah seviyesini yükseltmek için projelerini kararlı bir şekilde hayata geçirecektir. Bunun için hep birlikte mücadele etmenin yollarını bulmalıyız. Kıbrıs Türk halkı artık ayağa kalkmalı ve yarın artık bugün diyerek, yurdumuzu bu kötü düzenden kurtarmalıyız. Kıbrıs Türk halkı umutsuzluğa kapılmamalıdır. Çünkü, TKP gibi temiz, dürüst, cesur ve kararlı bir siyasi alternatifi mevcuttur. Bilinmelidir ki, biz TKP'liler olarak yurdumuzdan vazgeçmeyeceğiz ve mücadelemizi kararlı bir şekilde sürdüreceğiz" şeklinde konuştu.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Haberi Facebook'ta gör