×
banner
banner
banner
banner
Bazı bakanlar, Lefke Ceviz Festivali'nin açılışına katıldı

Bazı bakanlar, Lefke Ceviz Festivali'nin açılışına katıldı

Giriş Tarihi: 05/06/2019
16:46
Bazı bakanlar, Lefke Ceviz Festivali'nin açılışına katıldı
Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Dursun Oğuz, Lefke Ceviz Festivali'nin açılışına katıldı.
Sağlık Bakanı Ali Pilli, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Dursun Oğuz, Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel Lefke Belediye Başkanı Aziz Kaya ve bazı milletvekillerinin de katıldığı açılışın ardından standlar ziyaret edildi.

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı açıklamasına göre, Lefke Ceviz Festivali'nin açılışının ardından standları ziyaret eden Bakan Oğuz, vatandaşlarla bir araya geldi. Festivalde bölge halkıyla bayramlaşan Bakan Oğuz, ceviz, hurma ve yafa portakalı gibi ürünler üzerinde görüş alışverişinde bulundu.

Özellikle cevizin önemine vurgu yapan Bakan Oğuz, ceviz üretiminin artırılması için yerel hatlarla birlikte ülke iklim koşullarına uygun, erken verim veren aşılı yeni çeşitlerin ülkemize kazandırılması gerektiğini ve Tarımsal Araştırma Enstitüsü'nün bu konudaki çalışmalarının önemli olduğunu kaydetti.

Bakan Oğuz, Lefke Avrupa Üniversitesi Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi'nin bölgede olmasının bir fırsat olduğunu ve bölgeye özgü tarımsal ürünlerin gelişmesi için işbirliğinin öneminin altını çizdi.

Bakan Oğuz, hurma ağaçları için risk teşkil eden kırmızı palmiye böceğine karşı Lefke Belediyesi, üniversite ve sivil toplum örgütlerinin birlikte mücadele etmesiyle daha etkin sonuçlar alınacağını da sözlerine ekledi.

banner
banner
banner
banner
DİĞER LEFKE HABERLERİ
banner
Döviz Kurları
USD 5.68
GBP 7.34
EUR 6.30
banner
banner
banner
banner

2001 © 2019 KIBRIS POSTASI | CITYPRESS YAYINCILIK LTD
www.kibrispostasi.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı CITYPRESS YAYINCILIK LTD’ye aittir. İzin alınmadan kullanılamaz... Kıbrıs Postası Gazetesi'nin hem basılı nüshasında hem de internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı CityPress Yayıncılık Ltd.'e aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. İzin almak kaydı ile içeriği 3-4 cümlelik basın özeti şeklinde alıntılamanız ve kaynak olarak URL bağlantısı olan kibrispostasi.com'u göstermeniz talep edilmektedir. Kıbrıs Postası`nda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan Kıbrıs Postası hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Kıbrıs Postası harici linklerin sorumluluğunu almaz.