×
banner
banner
banner
banner
LAÜ'de "Moda Markası Yaratmak" konuşuldu

LAÜ'de "Moda Markası Yaratmak" konuşuldu

Giriş Tarihi: 06/06/2019
19:11
LAÜ'de "Moda Markası Yaratmak" konuşuldu
Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi Bölümü tarafından düzenlenen "Moda Markası Yaratmak" konulu konferansa, Kuzey Kıbrıs Genç İş Adamları Derneği (GİAD) Meclis Üyesi Moda Tasarımcısı Açelya Uluçay konuşmacı olarak katıldı.
Uluçay: İstanbul'da yarattığım moda markasını kişisel çabam ve kendime olan inancım ile başardım

Kendi deneyimlerinden yola çıkarak moda markası yaratmanın inceliklerini anlatan Uluçay, kendi adıyla yarattığı moda markasının öncesinde İngiltere'de eğitim aldığını ve eğitimin marka yaratmadaki önemine vurgu yaptı.

İngiltere'de bulunduğu sırada katıldığı Londra Moda Haftası'nın kendisi için genç yaşta önemli bir deneyim olduğunu ve sonrasında 2013 yılında Yunan Mitolojisi temalı ilk koleksiyonunu İstanbul'da sergilediğini dile getirdi. İstanbul'da yarattığı moda markasını kişisel çabası ve kendine olan inancı ile başardığını belirten Uluçay, bunun için büyük miktarda sermayeye gerek olmadığını, istemek ve çalışmakla başarılabileceğini dile getirdi. Uluçay, günümüzde bu tür girişimlerin başarılı olma şansının yüksek olduğunu, insanların daha farklı tasarımlara önem verdiğini belirtti.

Uluçay: "Çok güzel bir sohbet ve sunum oldu, iyi ki geldim"

Sunumda yeni tasarımları hakkında bilgi veren Uluçay, bir sonraki hedefinin dünyadan yatırımcılar ile bağlantılar geliştirerek, global bir marka yaratmak olduğunu dile getirdi. Akıcı geçen sunumun ardından, sunumdan çok keyif aldığını ifade eden Uluçay, "Çok güzel bir sohbet ve sunum oldu, iyiki geldim" dedi. LAÜ öğrencilerinin yoğun ilgi gösterdiği konferans Uluçay'ın öğrencilerden gelen soruları yanıtlamasının ardından sona erdi.

banner
banner
banner
banner
DİĞER LEFKE HABERLERİ
banner
Döviz Kurları
USD
5.80
GBP
7.52
EUR
6.51
banner
banner
banner
banner

2001 © 2019 KIBRIS POSTASI | CITYPRESS YAYINCILIK LTD
www.kibrispostasi.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı CITYPRESS YAYINCILIK LTD’ye aittir. İzin alınmadan kullanılamaz... Kıbrıs Postası Gazetesi'nin hem basılı nüshasında hem de internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı CityPress Yayıncılık Ltd.'e aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. İzin almak kaydı ile içeriği 3-4 cümlelik basın özeti şeklinde alıntılamanız ve kaynak olarak URL bağlantısı olan kibrispostasi.com'u göstermeniz talep edilmektedir. Kıbrıs Postası`nda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan Kıbrıs Postası hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Kıbrıs Postası harici linklerin sorumluluğunu almaz.