LEFKE
okuma süresi: 4 dak.

Adil Özgey'den Ali Pilli'ye... 'Lefke'nin ilçe olduğunun hatırlanması için ne yapmamız gerekiyor?'

Adil Özgey'den Ali Pilli'ye... 'Lefke'nin ilçe olduğunun hatırlanması için ne yapmamız gerekiyor?'

UBP Lefke İlçe Başkanı Adil Özgey, Lefke’nin sağlık konusunda yaşadığı genel mağduriyetin PCR testleri konusunda da devam etmesine sessiz kalmayacaklarını belirtti. Lefke bölgesinde çalışanları PCR testi yaptırmak için Güzelyurt'a göndermenin işkence olduğunu kaydeden Özgey, Sağlık Bakanı Ali Pilli’ye ‘PCR testlerinin bölgemizde yapılması için gereken adımları atın’ çağrısında bulundu.

Yayın Tarihi: 21/12/20 23:32
okuma süresi: 4 dak.
Adil Özgey'den Ali Pilli'ye... 'Lefke'nin ilçe olduğunun hatırlanması için ne yapmamız gerekiyor?'
A- A A+

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Lefke İlçe Başkanı Adil Özgey, Lefke'de restoran, kafe, kuaför, spor salonu gibi işletmelerde çalışanları PCR testi yaptırmak için Güzelyurt’a göndermenin 'en hafif değimiyle' işkenceden başka bi şey olmadığını vurguladı.

Bu durumun kabul edilemeyeceğini dile getiren Adil Özgey, Lefke’nin sağlık konusunda yaşadığı genel mağduriyetin PCR testleri konusunda da devam etmesine sessiz kalmayacaklarını belirterek, Sağlık Bakanı Ali Pilli’ye "PCR testlerinin yapılması için gereken örneklerin bölgemizde, sağlık ocağında alınması için gereken adımları atın" çağrısında bulundu.

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Lefke İlçe Başkanı Adil Özgey'in "Sayın Ali Pilli'ye açık çağrımızdır... Lefke'nin ilçe olduğunun hatırlanması için ne yapmamız gerekiyor" başlıklı yazısı şöyle:

"KENDİ PARTİMİZİN ATADIĞI SAĞLIK BAKANINI PROTESTO MU ETMEK, YOKSA ÜST KURULA SİYAH ÇELENK Mİ KOYMAK? BİR ŞEYLER YAPMAK GEREKECEK"

"Kendi partimizin atadığı Sağlık Bakanını protesto mu etmek, yoksa üst kurula siyah çelenk mi koymak? Çok emin olamıyorum ama herhalde bir şeyler yapmak gerekecek… Bir yandan devletimizin en büyük hastanesinde ve ülkemizin çeşitli bölgelerinde artan Koronavirüs vakaları, diğer bir yandan virüsün İngiltere’de mutasyona uğradığı haberleri ile dünyada üçüncü dalganın konuşulmaya başlanması Elbette herkes gibi Lefke halkı olarak bizleri de endişelendiriyor ve daha sorumlu davranmamız noktasında hepimizi önlem almaya zorluyor.

Ülke içi katma değeri düşünüldüğünde pandeminin turizmi ve yüksek öğrenimi bitirme noktasına getirmiş olması genelde KKTC’deki esnafı batırma durumuna getirdiği herkesin malumudur. Pandeminin ülkenin dört bir yanındaki özel işletme sahiplerini ve çalışanlarını da çok zor bir durumda bıraktığı aşikardır. Her şeye rağmen Devletimizin imkanlarını zorlayarak her kesimi destekleme çabası da bazı eleştirilere rağmen genel itibarı ile kabul görmüştür. Bunu da ifade etmekte fayda görüyorum.

"PCR TESTİ YAPTIRMAK İÇİN GÜZELYURT'A GÖNDERMEK İŞKENCE... KABUL EDİLEMEZ"

Gelelim beni bu yazıyı yazmaya zorlayan olaya. Bir öğrenci şehri konumunda olan Lefke’miz maalesef öğrencilerin büyük bir oranda bölgemize gelmemiş olmasından ötürü çok derin bir kriz yaşıyor. Ticari hayatını zar zor sürdüren bölge esnafımıza PCR testi zorunluluğu getirilmiştir. Buna hiç bir itirazımız yok. Bu testi önce kendileri, sevdikleri ve elbette müşterileri için yaptırmalıdırlar. Yaptıracaklar da… Ama bilindiği üzere pandemiden en büyük yarayı alan sektörlerden olan restoran, cafe, kuaför, tırnakçı, spor salonu gibi işletmelerde çalışan kardeşlerimizi PCR testi yaptırmak için Güzelyurt’a göndermek en hafif değimiyle işkenceden başka bi şey değildir! Ve kabul de edilemez.

Adı ilçe olmasına rağmen, pek çok konuda mağdur konumu devam eden Lefke’mizin sağlık konusunda yaşadığı genel mağduriyetin PCR testleri konusunda da devam etmesine sessiz kalmamız mümkün değildir. Sağlık Bakanı Ali Pilli’ye açık çağrımızdır. PCR testlerinin yapılması için gereken örneklerin bölgemizde, sağlık ocağında alınması için gereken adımları atın…”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Haberi Facebook'ta gör