Özkan: "Turizm sorunlarını çözmeyen ve turizmi siyasete alet edenler utansın!"

loading
2 Haziran, Salı
£

8.49

7.56

$

6.77

Özkan: "Turizm sorunlarını çözmeyen ve turizmi siyasete alet edenler utansın!"

Özkan: "Turizm sorunlarını çözmeyen ve turizmi siyasete alet edenler utansın!"

KITSAB Onursal Başkanı, Ahmet Necati Özkan "TURİZM BARIŞ ARACIDIR" diyerek, 40 yıldır ülkemizde ve Uluslararası Turizm Platformunda verilen mücadeleyi hatırlarken, bugün yasalara aykırı olarak KITSAB'ın siyasete alet edilmesini çok sert bir şekilde eleştiriyor ve "KKTC'de Turizmin sorunlarını çözmeyip, siyasete alet edenler utansın!" diyor.

Özkan: "Turizm sorunlarını çözmeyen ve turizmi siyasete alet edenler utansın!"
banner
A- A A+

"KITSAB Başkan ve Yönetim Kurulu Üyelerine 66/89 Sayılı KITSAB Yasasındaki Yönetim Kurulu başkanlığı ve/veya üyeliği görevine gelenlere, 25/78 sayılı Turizm ve Seyahat Acenteleri Yasasında da olduğu gibi hiçbir siyasi konum/görev verilmemiştir. Turizmle ilgili bu yasalarda görevleri madde madde açık olarak belirtilmiş ve siyasi hiçbir konuma yer verilmemiştir" diyen Özkan, devamla "Orhan Tolun'un ister başkan, isterse yönetim kurulu üyesi kapasitesinde, ne beni ve nede başka bir KITSAB üyesini herhangi bir siyasi platformda temsil etmesi yasal değildir. Milletvekilliği Seçim Yasalarına göre seçimlerde her vatandaşın "GİZLİ" olarak vereceği oylar için KITSAB üyelerini hiçbir siyasi platformda yasal olarak temsil etme hakkı, yetkisi yoktur. Ayrıca, KITSAB başkanı olarak seçime girdiği siyasi parti yönünde, şahsımızın gizli oyunu bu şekilde deşifre etmeye kanuni olarak da hiçbir hakkı yoktur. Bu nedenlerle KITSAB Yönetim Kurulundan istifa etmesi kanun gereğidir"diye ısrar ediyor.

İlgili yasalara göre tüm KITSAB üyelerinin böyle bir siyasi arenada Tolun tarafından temsiliyeti'nin yalnız "kınanabileceğini" ve yanlıştan vazgeçmesini tavsiye eden Özkan "O, yalnız kendini temsil edebilir. KITSAB'ın 153 üyesini kendi inanışıyla aday olduğu, siyasi parti yönünde temsil edemez" vurgusuyla, Tolun'un siyasi konuma gelebilmesi, siyasi platformda faal rol oynayabilmesi için, "haklarımıza halel gelmeksizin" diyerek KITSAB yönetiminden derhal istifasını istemektedir.

Özkan, "Onun, KITSAB üyelerini CTP'de temsil ederek gizli yasal haklarımıza tecavüz etmeye hakkı yoktur ve seçimleri zaten kaybedeceğinin belli olduğu konuşulurken bu tür davranışlardan vazgeçmesini" salık vermektedir.

Kamuoyuna ve bilhassa turizm sektörüne medyanız vasıtasıyla duyurulur.

Saygılarımla

Ahmet Necati Özkan

KITSAB Onursal Başkanı

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer TURİZM Haberleri