×
banner
banner
banner
Ana Sayfa TURİZM
banner
KITSAB Onursal Başkanı Özkan, UTFAA Genel Kurulu'na katıldı

KITSAB Onursal Başkanı Özkan, UTFAA Genel Kurulu'na katıldı

Giriş Tarihi: 03/04/2019
18:28
KITSAB Onursal Başkanı Özkan, UTFAA Genel Kurulu'na katıldı
Uluslararası Seyahat Acenteleri Birlikleri Birleşik Federasyonu'nun (UFTAA) 26- 27 Mart tarihlerinde İstanbul'da düzenlediği Genel Kurulu'na TURSAN turizm kurucusu Ahmet Necati Özkan katıldı.

Özkan yaptığı yazılı açıklamada, bu uluslararası kuruluşa KKTC'den üye olan tek acentenin TURSAN Turizm ve Seyahat Acentesi olduğunu belirterek, uluslararası turizm konularında sorunların acenteleri ve siyasi olarak KKTC'yi ilgilendirdiğini vurguladı.

TURSAN Turizm kurucusu Ahmet Necati Özkan, siyasi açıdan uluslararası kongrelerde temsiliyeti'nin çok önemli olduğunu, hem TURSAN temsilcisi ve hemde KITSAB Onursal Başkanı olarak katılımının 45 yıl sonra, bu Genel Kurul'da büyük takdir topladığını söyledi.

Özkan, UFTAA Genel Kurul'unda yapmış olduğu konuşmasında acentelerin ve ülkemizin Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA) sorunlarını, direkt uçuşların KKTC'ne yapılmaması, engellenmesi, acentelerimizin üye yapılmaması, uçak şirketlerinden uluslararası uçuşlarda bilet verememesi, IATA yetkililerinin KKTC seyahat acenteleri ile temas etmemesi, ilişkileri olmaması konularının altını çizdi.

Ahmet Necati Özkan ayrıca, yıllarca mücadele ederek, Rumların ambargosunu ezerek 38 yıl uğraş sonucu KITSAB'ı UFTAA'ya üye yaptığını belirterek bu durumun dikkate alınmasını ve sorunların çözümü için UFTAA'nın girişimlerde bulunmasını talep etti ve olumlu yanıt aldı. Özkan ayrıca UFTAA'nın IATA ve Turizm Komitelerine üye seçilmesinin ileriye dönük KKTC ve acenteler yararına olacağı inancında olduğunu belirtti.

banner
banner
banner
banner
DİĞER TURİZM HABERLERİ
banner
Döviz Kurları
USD 5.68
GBP 7.34
EUR 6.30
banner
banner
banner
banner

2001 © 2019 KIBRIS POSTASI | CITYPRESS YAYINCILIK LTD
www.kibrispostasi.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı CITYPRESS YAYINCILIK LTD’ye aittir. İzin alınmadan kullanılamaz... Kıbrıs Postası Gazetesi'nin hem basılı nüshasında hem de internet sitesinde yayınlanan yazı, haber ve fotoğrafların her türlü telif hakkı CityPress Yayıncılık Ltd.'e aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. İzin almak kaydı ile içeriği 3-4 cümlelik basın özeti şeklinde alıntılamanız ve kaynak olarak URL bağlantısı olan kibrispostasi.com'u göstermeniz talep edilmektedir. Kıbrıs Postası`nda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan Kıbrıs Postası hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz. Sitedeki tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Kıbrıs Postası harici linklerin sorumluluğunu almaz.