Savaşan: "Kuzey Kıbrıs güvenli bir turizm ülkesi, panik yaratılmamalı!"

loading
9 Temmuz, Perşembe
£

8.67

7.78

$

6.87

Savaşan: "Kuzey Kıbrıs güvenli bir turizm ülkesi, panik yaratılmamalı!"

Savaşan: "Kuzey Kıbrıs güvenli bir turizm ülkesi, panik yaratılmamalı!"

Çatalköy'deki mühimmat deposunda gerçekleşen patlama hakkında değerlendirmelerde bulunan Sağlık Turizmi Konseyi Dünya Başkan Yardımcısı ve Kıbrıs Başkanı Savaşan, "Kuzey Kıbrıs güvenli bir turizm ülkesi, panik yaratılmamalı!" dedi.

Savaşan: "Kuzey Kıbrıs güvenli bir turizm ülkesi, panik yaratılmamalı!"
A- A A+
Çatalköy'de bulunan mühimmat deposunda meydana gelen patlama ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Sağlık Turizmi Konseyi Dünya Başkan Yardımcısı ve Kıbrıs Başkanı Dr. Ahmet Savaşan, bu konu ile ilgili yapılacak açıklamaların ve yayınların, ülke turizmini olumsuz etkilememesi için popülizmden uzak ve gereksiz endişeye mahal vermeyecek şekilde yapılması gerektiğini savundu.

"GEREKLİ TEDBİRLERİN ALINMASI SÖKTÖRÜMÜZÜ RAHATLATTI"

"Turizm tamamen hassas dengelerle yönetilen bir sektördür" diyen Savaşan, "Kuzey Kıbrıs'ın dış ticaret açığını turizm ve yüksek öğrenim ile kapattığını" söyledi.

Turizm sektörünün yapısal olarak aşırı kırılgan ve her olumsuz duruma aynı ölçüde olumsuz tepki veren bir sektör olduğunun altını çizen Dr. Ahmet Savaşan, "yaşanan olayda can kaybının olmaması en büyük tesellimizdir. Başbakan Ersin Tatar ile birlikte, devlet, hükümet, askeri ve sivil yetkililerin gereken bütün tedbirleri anında alarak ülkede herhangi bir güvenlik zafiyeti bulunmadığını Dünya'ya duyurması insanımız, turistler ve sektörümüz açısından son derece rahatlatıcı olmuştur" dedi.

"TURİZM FAAFİYETLERİ SORUNSUZ DEVAM EDİYOR"

Yetkililerin yaptıkları açıklamalardan bu tip olayların bir daha yaşanmaması için hükümetin Barış ve Güvenlik Kuvvetleri Komutanlıkları ile birlikte gecikmeden gereken adımları atacağını görmekten memnuniyet duyduklarını dile getiren Savaşan, "Dünya'da yaşanan güvenlik sorunlarına bakıldığında turistik, tarihi, kültürel ve insani bakımdan kıymetli bir turizm destinasyonu olan Kuzey Kıbrıs'ın son derece güvenli bir ülke olduğunu yinelemek ve turizm faaliyetlerinin sorunsuz devam ettiğini duyurmak hepimizin görevi ve ortak sorumluluğudur" ifadelerini kullandı.

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer TURİZM Haberleri