Nusret Polat: "Süreç böyle yönetilirse, Girne esnafının yüzde 50'den fazlası kepenk kapatacak"

loading
11 Ağustos, Salı
£

9.59

8.61

$

7.34

Nusret Polat: “Süreç böyle yönetilirse, Girne esnafının yüzde 50’den fazlası kepenk kapatacak”

Nusret Polat: “Süreç böyle yönetilirse, Girne esnafının yüzde 50’den fazlası kepenk kapatacak”

Cyprus Royal Turizm Direktörü Nusret Polat, şu anda turizm, hatta ekonomi diye bir şey olmadığının altını çizdi ve bu sürecin böyle yönetildiği takdirde Girne esnafının yüzde 50’den fazlasının kepenk kapatacağını belirtti.

Nusret Polat: “Süreç böyle yönetilirse, Girne esnafının yüzde 50’den fazlası kepenk kapatacak”
A- A A+

Kıbrıs Postası - RAHMICAN ÇALIŞKAN

Cyprus Royal Turizm Direktörü Nusret Polat, Temmuz ayında bizi büyük felaketler bekediğine dikkat çekerek, “Bizim bir pandemi hastanemiz yok, defalarca pandemi hastanesinin elzem olduğunu söyledik. Koronavirüs ile yüzleşeceğiz, ama 4 aydan beri hükümetimiz neden bir pandemi hastanesi yapmadı? Neden pandemi hastanesi yapılmadığı sorusunun cevabını birisinin yanıtlaması gerekir” dedi.

“EN BÜYÜK TALİHSİZLİĞİMİZ; SEÇİM”

Kıbrıs Postası TV’de yayınlanan, Gökhan Altıner’in sunduğu Sabah Postası’na konuk olan Polat, en büyük talihsizliğimizin; Cumhurbaşkanlığı seçiminin Ekim ayına ötelenmesi ve hükümet içerisindeki partilerin Cumhurbaşkanlığı seçimine talih olması olarak nitelendirerek, “Ada ülkesi olmamızdan dolayı bizim en büyük gelir kaynağımız turizm ve turizmin yanında üniversiteler” ifadelerini kullandı.

“TURİZMİ İYİ YÖNETEMEDİK”

Bu süreç ekonomimizin çok ciddi etkilediğinin vurgulayan Nusret Polat, “Bence turizmi bu süreç içerisinde iyi yönetemedik. Turizm bir algı işi, dolayısıyla seçimler, turizm algısını olumsuz yönde etkiledi” değerlendirmesini yaptı.

“KAPILARIN AÇILMASI DİSİPLİN ALTINDA OLMALIYDI”

Sınır kapılarımızın açılması gerektiğine, ama bu açılımın bir disiplin altında yapılması gerektiğine dikkat çeken Polat, “Süreç, başından sonuna kadar yanlış yönetildi. Bence KKTC hükümetini sosyal medya yönetiyor, bunlar yanlış kararlar. Devletin bir duruşu, bir ciddiyeti olmalı, sürekli sosyal medyadan karar değiştirmemeliyiz” dedi.

“SÜREÇ BÖYLE YÖNETİLİRSE GİRNE ESNAFININ YÜZDE 50’SİNDEN FAZLASI KEPENK KAPATACAK”

Şu anda turizm, hatta ekonomi diye bir şey olmadığının altını çizen ve bu sürecin böyle yönetildiği takdirde Girne esnafının yüzde 50’den fazlasının kepenk kapatacağına işaret eden Nusret Polat, şunları söyledi: “Ülke ekonomisine katkı veren çok ciddi bir nüfus gitti, bu insanların geri döneceğini ümit ediyorum. Temmuz ayında bizi büyük felaketler bekliyor. Bizim bir pandemi hastanemiz yok, defalarca pandemi hastanesinin elzem olduğunu söyledik.

Koronavirüs ile yüzleşeceğiz, ama 4 aydan beri hükümetimiz neden bir pandemi hastanesi yapmadı? Neden pandemi hastanesi yapılmadığı sorusunun cevabını birisinin yanıtlaması gerekir”

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer TURİZM Haberleri