Startups4Peace 2019 kazananları Slush'ta

loading
13 Temmuz, Pazartesi
£

8.67

7.76

$

6.86

Startups4Peace 2019 kazananları Slush’ta

Startups4Peace 2019 kazananları Slush’ta

Startups4Peace 2019'un kazananları Slush’a katıldı.

Startups4Peace 2019 kazananları Slush’ta
A- A A+

Startups4Peace2019’un kazananları Parametricos ve Livingo, Avrupa’daki en büyük teknoloji Startup organizasyonlarından biri olan SLUSH’a katıldı. Böylece, Startups4Peace, bir kez daha kazanan ekipleri SLUSH’a göndererek,6. yılını da başarıyla tamamlamış oldu. Slush’ta ekiplere Startup Cyprus’tan Stavriana Kofteros, Christoforos Tzirtzipis ve Antonis Poupaziseşlik etti. Geçen yılki Startups4Peace kazananı Panayiotis Philimis de grubu yalnız bırakmadı.

Startups4Peace’in kendilerine sunduğu fırsattan yararlanarak Helsinki’ye giden ekipler,  bu eşsiz organizasyonda startup fikirlerini yatırımcılara ve basın mensuplarına tanıtma fırsatı buldular.

Katılımcılardan bazıları SLUSH tecrübesi ile ilgili şunları söyledi:

Parametricos ekibinden Marios Messiou: “Slush startuplar için birçok fırsatlar barındıran harika bir organizasyon.Parametricos, Startups4Peace Bootcamp’larınakatıldığı ve sunum yarışmasını kazandığı için bu şansı elde etti. Finlandiya’dan ve Kıbrıs’taki her iki toplumdan ilham veren eğitimciler ve meslektaşlar ile Helsinki’ye gitmek, bu tecrübeyi daha da güçlü ve eğitici kıldı. Yeni nesil Kıbrıslı startup’ları tanıyabilmek için Startups4Peace 2020’yi sabırsızlıkla bekliyorum!”

Livingo ekibinden Mehmet Bağkur:“Slush dünyanın en önemli teknoloji organizasyonlarından biri. Bu yıl Slush’a Livingo ile katılmak çok gurur ve heyecan verici bir tecrübe oldu. Livingo’yu dünyaya tanıtma ve yeni teknolojilerle ilgili bilgi sahibi olma fırsatını yakaladık. Slush’ta Start4Peace ekibi ve iki-toplumlu startup’lar ile güçlerimizi birleştirmek, hepimizi daha güçlü ve verimli kıldı. Start4Peace programının önümüzdeki yıllarda daha fazla startup’a güç vermesini ve bu yolla Kıbrıs’ta barışı teşvik etmesini görmeyi sabırsızlıkla bekliyorum.

Slush seyahatinin en önemli gelişmelerinden biri de, Startups4Peace’in,BM Teknoloji İnovasyon Laboratuvarları ve Aalto Üniversitesi Girişimcilik Platformu tarafından organize edilen Barış&Girişimcilik SLUSH yan-etkinliğine davet edilmesi oldu. Hassas ortamlarda girişimciliği çok yönlü tartışmayı amaçlayan etkinlikte,Startups4Peace’i temsilen Sayın Stavriana Kofterosbir konuşma yaptı ve panele katıldı. Kofteros, panelde, Startups4Peace’in Kıbrıslı Türk ve Kıbrıslı Rum startup girişimcilerinin işbirliği ile girişimcilik ve inovasyon alanında yaptığı işleri, vizyonunu ve amaçlarını aktardı.

Startups4Peace

Startups4Peace girişimi Kıbrıs’taki Finlandiya Büyükelçiliği ve Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ve NI-CO tarafından uygulanan “İnovatif Girişimcilik (Innovative Entrepreneurship)” projesi eş finansmanı ile gerçekleşmektedir. Girişim, Kıbrıs Ticaret ve Sanayi Odası ve Kıbrıs Türk Ticaret Odası ortaklığında Startup Cyprus tarafından yürütülmektedir.

Startups4Peace’in ana hedefi Kıbrıs’ın her iki toplumundan iş fikrine sahip kişileri bir araya getirmektir.

Programın amacı Kıbrıs için iki toplumlu bir vizyon içeren yenilikçi iş fikirlerini teşvik etmek ve genç girişimcileri destekleyerek Kıbrıslı startup toplulukları arasındaki etkileşimi pratikte güçlendirmektir.

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer TOPLUM Haberleri