TOPLUM
okuma süresi: 4 dak.

Uluslararası Lions Kulüpleri Birliği, Mağusa Mesarya Lions Kulübü üyelerini ihtisas kulüpleri koordinatörü olarak tanıdı

Uluslararası Lions Kulüpleri Birliği, Mağusa Mesarya Lions Kulübü üyelerini ihtisas kulüpleri koordinatörü olarak tanıdı

Uluslararası Lions Kulüpleri Birliği, Mağusa Mesarya Lions Kulübü üyelerini ihtisas kulüpleri koordinatörü olarak tanıdı.

Yayın Tarihi: 05/10/20 10:37
okuma süresi: 4 dak.
Uluslararası Lions Kulüpleri Birliği, Mağusa Mesarya Lions Kulübü üyelerini ihtisas kulüpleri koordinatörü olarak tanıdı
A- A A+

Dünya çapında 1.5 milyon üye sayısı ve 47 binden fazla kulüple hizmet veren, 'Uluslararası En Büyük Hizmet Kuruluşu' kapasitesiyle Birleşmiş Milletler'de temsilcisi bulunan Uluslararası Lions Kulüpleri Birliği, Kuzey Kıbrıs'ta faaliyet gösteren Mağusa Mesarya Lions Kulübü üyeleri Ln. Fikret Şendil ve Ln. İnanç Genç'i ihtisas kulüpleri koordinatörü olarak tanıdı.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin Birleşmiş Milletler (BM) ambargosu sebebiyle, ülkemizde faaliyet gösteren Lions kulüplerinin Lions yönetim çevresi (zone, region, district) statüsü içerisinde yapılandırılmasına izin verilmezken, doğrudan uluslararası merkeze bağlı 'undistricted' yapıyla faaliyet gösteren Lions dernekleri adına, bugün gurur verici bir beyanat gerçekleşti.

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen Avrupa Lions Forumu, Covid-19 sebebiyle bu yıl, online sempozyum şeklinde düzenleniyor.

Lionistik çalışmaların ve bilgilerin aktarıldığı Avrupa Lions Forumu, gelecek dönemde yapılması planlanan çalışmaları, Avrupa kıtasında hizmet veren Lions üyelerine aktarıyor.

Avrupa Lions Forumu, düzenlediği online toplantılar sırasında, ihtisas kulüpleri üzerine hazırlamış olduğu panelde ise ülkemizde faaliyet gösteren MağusaMesarya Lions Kulübü'nün üyeleri Ln. İnanç Genç ve Ln. Fikret Şendil'i ihtisas kulüpleri koordinatörleri olarak tanıdığını tüm Avrupa Lionlarına resmi olarak duyurarak, Kıbrıs Türk Lions Hareketi'ne büyük bir gurur yaşattı.

Ülkemizin ilk Çocukluk Çağı Kanseri ihtisas kulübü Nicosia New Generation Lions Kulübü Derneği'nin kuruluşunda aktif görev alan MağusaMesaryaLionları, yeni kulübün Rehber Lionları olarak hizmet veriyor.

Karpaz bölgesinde yeni bir ihtisas kulübü kurulması için çalışmalara başlayan uluslararası merkezin resmi olarak tanıdığı Ln. İnanç Genç ve Ln. Fikret Şendil ihtisas kulübü koordinatörlerinin, yıl sonuna doğru, KarpazYoungProfessionals Lions Kulübü'nün tanıtımını yapmaları bekleniyor.

Çevre ve Kültürel Miras ihtisas kulübü olarak kurulacak olan KarpazYoungProfessionals Lions Kulübü'nün sponsorluğunuMağusaMesarya Lions Kulübü ve yurt dışında faaliyet gösteren İskoçya tescilli bir Lions kulübü paylaşacak.

Böylelikle, ülkemizde bağımsız olarak faaliyet gösterecek olan Lions kulübü sayısı, Mağusa Mesarya, Nicosia New Generation ve Karpaz Young Professionals ile birlikte üçe ulaşmış olacak.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Haberi Facebook'ta gör