Denktaş: "Gücümüz halkımızdan gelir, inancımız hakkadır, sevgimiz bayrağadır"

loading
2 Haziran, Salı
£

8.49

7.56

$

6.77

Denktaş: "Gücümüz halkımızdan gelir, inancımız hakkadır, sevgimiz bayrağadır"

Denktaş: "Gücümüz halkımızdan gelir, inancımız hakkadır, sevgimiz bayrağadır"

DP Ulusal Güçler Lapta ve Alsancak'ta bölgesel kitle toplantısı gerçekleştirdi. Toplantılar, "Girne bizimle iktidara gelecek, Girne'lilerin yüzü gülecek" sloganıyla düzenlendi.

Denktaş: "Gücümüz halkımızdan gelir, inancımız hakkadır, sevgimiz bayrağadır"
banner
A- A A+

DP Ulusal Güçler Genel Başkanı Serdar Denktaş, Lapta ve Alsancak'ta yaptığı konuşmalarda 28 Temmuz'un ülkenin kaderini değiştirecek bir gün ve tarih olduğuna vurgu yaptı. Denktaş; "Çok az zaman kaldı. Bu ülkede herşey 'böyle geldi, böyle gitsin mi?', yoksa 'artık yeter! Böyle gitmesin mi?' diyeceğiniz, bunun kararını vereceğiniz gün 28 Temmuz'dur" dedi.

"Ülkemizde hak, adalet, eşitlik hepimize gereklidir" diyenleri 28 Temmuz'da DP Ulusal Güçler meşalesinin altına mühür vurmaya davet eden Serdar Denktaş; "Ülkemizde 'sağlık herkes içindir' diyebiliyorsanız, çocuklarınız eğitimini paranız var veya yok en iyi derece de alsın istiyorsanız, 'bir eve beş maaş yerine, her eve bir maaş girebilmeli' düşüncesindeyseniz, genç olarak 'işsizim' kelimesini lugatlardan silmek istiyorsanız, 'iş arayan' değil, 'iş veren' konumuna gelebilecek fırsatları kullanmak istiyorsanız. O zaman 28 Temmuz'da sizi DP Ulusal Güçler meşalesinin altına mühür vurmaya davet etmeye geldik. Karar o gün sizindir" dedi.

DENKTAŞ: "İKİZ KARDEŞLER UBP VE CTP BİRBİRLERİNE DESTEK VERMEYE DEVAM EDİYOR"

UBP ve CTP için 'ikiz kardeşler' benzetmesi yapan Denktaş, CTP ve UBP'nin birbirlerine paslaşarak güç verme uğraşı, korkuyu yayarak, bu ülkeyi kamplara ayırarak oy toplama çabalarının devam ettiğinin altını çizerek, vatandaşı bu her iki partiden kurtulmaya davet etti.

Denktaş; "bundan beş yıl önce CTP'den kurtulmak için neler çektiğinizi unutmayınız, son beş yıldır yaşadıklarınızı da unutmayınız. "Bu iki partinin yaptığı, benden olmayanı yaşatmam!" zihniyetini gelin hep birlikte sandığa gömelim. DP Ulusal Güçler burada dimdik ayaktadır. İki parti arasında pinpon topu gibi gidip gelmekten vazgeçelim. 28 Temmuz'da DP Ulusal Güçler'in meşalesini o sandıktan iktidar olarak çıkaralım" dedi.

DENKTAŞ: "Çocuklarımızın, torunlarımızın geleceğini bu ülkede kurmak için yetki istiyoruz"

"Başınıza değil, devleti ayağınıza getirmek için sizden yetki talep ediyorum" diyen DP Ulusal Güçler Genel Başkanı Serdar Denktaş, bugüne kadar oy kaybetme pahasına halka hep doğruları söylediklerini ve söylemeye devam edeceklerini söyledi. Başbakanlığa talip olduklarını, söz verdikleri icraatları yapmamaları halinde halkın karşısına çıkmayacaklarını söyleyen Denktaş, "Başbakanlık yetkisini atalarımızın bize miras bıraktığı KKTC'ni yenilemek ve yeniden yapılandırmak için istiyoruz. Çocuklarımızın, torunlarımızın geleceğini bu ülkede kurmak için, göç etme fikrini aklımızdan atmak, dışarıya göç etmiş evladlarımızın geri dönmesini sağlamak için istiyoruz" dedi.

DENKTAŞ: "GÜCÜMÜZ HALKIMIZDAN GELİR, İNANCIMIZ HAKKADIR, SEVGİMİZ BAYRAĞADIR…"

DP Ulusal Güçler'in bir bütün olduğunu söyleyen Denktaş, "DP Ulusal Güçler olarak biz biriz, birliğiz, tek yüreğiz. Bizim gücümüz Halkımızdan gelir, inancımız Hakkadır, sevgimiz Bayrağadır. Bu topraklar için birlikte ölebilmeyi başaranların, bu topraklar üzerinde kurulan devleti birlikte çalışarak yücelteceğine inanıyoruz" dedi.

DENKTAŞ: "BOYKOT' VE 'KARMA OY' ÇAĞRILARINA KANMAYIN"

Konuşmasının sonunda 'Boykot ve Karma Oy' çağrılarına halkın itibar etmemesi gerektiğini dile getiren Serdar Denktaş; "Aranızda dolaşarak sırf kendi işlerine yaradığı için; 'siyaseti, siyasetçileri ve seçimleri boykot edin ve sandıklara gitmeyin' diyorlar. Mührünüzü bozarak hiçbir işe yaramamasını sağlamak için; 'karma oy kullanın' diyorlar. Kanmayınız, inanmayınız. Bir kez daha aldanmayınız" diyerek sözlerini tamamladı.

DP ULUSAL GÜÇLER GİRNE MİLLETVEKİLİ ADAYLARI, ALSANCAK VE LAPTA HALKINI SELAMLADI…

Denktaş'ın konuşmalarının ardından Girne Milletvekili adayları; İlkay Kamil, Dr. Esat Ergün Serdaroğlu, Dr. Özdemir Berova, Derviş Refiker, Hande Kayasal, Başak Tekerek, Sedat Hacımehmet, Gülay Deryagil, Sevgi Değgin ve Adnan Altan tek tek halkı selamladı.

banner

Yorumlar

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Diğer GİRNE Haberleri