GİRNE
okuma süresi: 5 dak.

GAÜ, Camelot Mücadelesi'ndeki destek için teşekkür etti

GAÜ, Camelot Mücadelesi'ndeki destek için teşekkür etti

DAÜ, Camelot Yerleşkesi'ne yönelik ve 'sinsi bir gasp planı' olarak değerlendirilen konunun; kamuoyuna duyurulması adına basın-yayın kuruluşları ve çalışanlarına, kurumlar ve halka teşekkür etti.

Yayın Tarihi: 21/06/20 13:38
okuma süresi: 5 dak.
GAÜ, Camelot Mücadelesi'ndeki destek için teşekkür etti
A- A A+

Girne Amerikan Üniversitesi, yıllardır devam eden yıpratma ve yok etme girişimlerinin son günlerdeki yeni halkası olan Camelot Yerleşkesi'ne yönelik ve 'sinsi bir gasp planı' olarak değerlendirilen konunun; kamuoyuna duyurulması ve hak arayışı adına düzenlenen basın toplantısının ardından, bir mesaj yayımlayarak hassasiyet gösteren basın-yayın kuruluşları ve çalışanlarına , katılım gösteren Kurumlar ve Halkımıza teşekkür etti.

GAÜ Kurucu Rektörü Serhat Akpınar imzası ile yayımlanan teşekkür mesajının içeriği şu ifadelerden oluştu;

 "Üniversitemizin eğitim-araştırma faaliyetleri yanında halkımızın tüm sosyal gereksinimleri için 20 yıllık bir süreç içerisinde, üniversitemizin öz imkanları ile yeniden yaratılarak hizmet veren, GAÜ Camelot Yerleşkesi içerisindeki tesisler ve yatırım alanlarımıza yönelik gasp girişimine karşı, Halkımızla Mücadele Etmek artık bir onur Savaşına dönüşmüştür.

 KKTC Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı’nın mülkiyeti ve hakları dahilinde; Öz vatanımızın öz bir kurumu , Üniversitesi ve onu temsilen bir bireyi olarak, üstelik sadece kiracı olarak hizmette kalacağımızı bilerek yaptığımız; ülkemize katma değer sağlayan bir yatırım olan Camelot Yerleşkesi'ndeki kiracılık haklarımız devam ederken; gerçekleri anlatmak ve 'aslında ne yapılmak istendiği'ne dair, koşulsuz vereceğimiz karşı mücadelenin ilk etabını, yani kamuoyunu öz olarak bilgilendirmeyi hedefleyen ilk basın toplantımızı 19 Haziran Günü geniş bir katılımla gerçekleştirmiş olmakan gurur duyuyoruz.

 Toplantımıza katılan basın-yayın kuruluşları ve onların mümtaz temsilcilerine, her daim destekleri ile yanımızda olan Alsancak İnsiyatifine , KITSAB Başkanlığına , Halkımıza, Değerli Hocalarımıza, Dostlarımıza, Beni ve Yönetimimizdeki Arkadaşlarımızı arayarak destek veren Herkese , şahsım ve temsil ettiğim Üniversitemiz , Girne Amerikan Üniversitesi adına teşekkür ediyorum.

Haklılığımızın KKTC gündemine taşınarak çabalarımızın Bölge halkımız,KKTC ve tüm öğrencilerimizin menfaatine olduğunun kamuoyunda kabul görmesi , Herhangi bir kurumu ve kişiyi yanlış etkilemek veya yönlendirme çabalarına karşı oluşturduğumuz duruşumuz ile kitle iletişim kurumlarına duyduğumuz güvenin zaman içerisindeki etkilerini, söz konusu toplantıda da umut ve mutluluk ile bir kez daha müşahade ettik. Taraflılığın yarattığı ve adalet duygularının incindiği kötülük içeren eylemler söz konusu olduğunda bu kurumların; gördüğü olayın cephesini yazması bir sonuçtur, ama olayın diğer cephesini de görebilmesi 'bambaşka bir sonuç' ve tarafsızlık ilkesinin çalışıyor olmasına delalettir.

Ayrıca, kiracılık haklarımızın devamını onaylayarak, Başbakanlığa ileten ve bizlere olan desteklerini esirgemeyen Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı’mıza; Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı’nın onayının ardından önergeyi onaylayan  Başbakanımız Sn. Ersin Tarar’a, sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Yaratılan mağduriyetin süratle önüne geçilmesini talep ederek, Bakanlar Kurlumuzun nihai iradesi ve onayını beklemekte olduğumuzu da belirtmek isteriz.

 Bu vesile ile; Yoğun gündemlerinde basın toplantımız aracılığıyla, Girne Amerikan Üniversitesi'nin haklı sesininin duyurulmasında toplumsal görevlerini yerine getirmiş, basın-yayın kuruluşlarımıza ayrıca şükran duygularımızı yineliyoruz.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için

Yorumlar

Dikkat!
Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Haberi Facebook'ta gör